Skocz do zawartości
Eden Prime

HTC Locations, dziwny język, nawigacja za darmo?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Otóż połączyłem się wczoraj z HTC Sync. Zaktualizowal mi się Locations w telefonie. Dziś ku mojemu zdziwieniu, nawigację odpalilem bez problemu i zakręt po zakręcie dojechalem do miejsca docelowego. Jest to dosyć dziwne, ponieważ jak pierwszy raz odpalilem Locations byłem więcej niż pewien, że za darmo to można było conajwyzej mapę obejrzeć. Dziś jednak okazało się że bez problemu można nawigowac. Teraz druga sprawa. Czy da się jakoś z poziomu telefonu zmienić głos tej kobiety która brzmi jak Azjatka mówiąca po polsku? Ostatnia sprawa. Czy ktoś zestawie navi expert z Locations? Jest w ogóle co porównywać? Większa trasa szykuje mi się dopiero pod koniec miesiąca. Co właściwie kosztuje te 8EUR w sklepiku Locations. Podoba mi się ta integracja z wycieczki i footprints.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie masz czasami darmowej licencji (30 lub 14 dni) od pierwszego uruchomienia locations?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zobaczysz u siebie? U mnie nic nie ma na temat triala.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

każdy użytkownik Sensation dostaje te 30/14 dni :) Mi po tym okresie przy próbie włączenia nawigacji locations wyświetla info, że skończył mi się darmowy okres i mogę wpisać kod/ przejść do sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC Locations można połączyć tylko z Google Maps. Baza map to Route 66, jest ona bardzo dobra, ale niestety na Polskę tak średnio. Mapka Polski to około 150mb a np Niemiec ma z 500? Już nie pamiętam, ale ogólnie jakby jechać głównymi drogami to prowadzi się bardzo dobrze. Licencja jest 30 dniowa. Uaktywnia się to albo na początku jak uruchamiasz pierwszy raz Locations a jak wtedy to pominiesz to możesz w każdej chwili i masz 30 dni. Raz aktywowany produkt po 30 dniach przepada. Nie próbowałem oszukiwać na custom romach i nie wiem czy można trialkę sobie wznowić na inny mail. Ale możliwe, że tak się też da. Navi testowałem na trasie Stuttgart - Wieluń. Nie zgubiło u mnie zasięgu ani nie wybrało złej trasy ;) Ale to chyba nie dziwota jak to same autostrady.

Warto wypróbować, acz sam polecam Sygica. Głosy można ściągać, ale polski jest albo w jednej opcji albo w dwóch bo nie pamiętam czy tam jeszcze nie ma męskiego głosu. Wszystko znajdziesz w ustawieniach programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na customie tez mi pokazuje, że czas minął:D a kombinacji też nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HTC Locations można połączyć tylko z Google Maps. Baza map to Route 66, jest ona bardzo dobra, ale niestety na Polskę tak średnio. Mapka Polski to około 150mb a np Niemiec ma z 500? Już nie pamiętam, ale ogólnie jakby jechać głównymi drogami to prowadzi się bardzo dobrze. Licencja jest 30 dniowa. Uaktywnia się to albo na początku jak uruchamiasz pierwszy raz Locations a jak wtedy to pominiesz to możesz w każdej chwili i masz 30 dni. Raz aktywowany produkt po 30 dniach przepada. Nie próbowałem oszukiwać na custom romach i nie wiem czy można trialkę sobie wznowić na inny mail. Ale możliwe, że tak się też da. Navi testowałem na trasie Stuttgart - Wieluń. Nie zgubiło u mnie zasięgu ani nie wybrało złej trasy ;) Ale to chyba nie dziwota jak to same autostrady.

Warto wypróbować, acz sam polecam Sygica. Głosy można ściągać, ale polski jest albo w jednej opcji albo w dwóch bo nie pamiętam czy tam jeszcze nie ma męskiego głosu. Wszystko znajdziesz w ustawieniach programu.

Niezupełnie tak jest. Mapy to tomtom = teleatlas czyli dokładnie to samo co masz w sygic. Jeżeli chodzi o mapy "sieciowe" to istnieją całe 2 rozwiązania. Navteq (nokia) i teleatlas (tomtom). Badziej szczegółowe są jedynie lokalne mapy używane przez regionalne navi.

Algorytm wyznaczania tras jest zato route66. Locations ma fantastyczną mapę poi po połączeniu z google, za to możliwości konfiguracyjne prymitywne. Co kto lubi. W tym sensie sygic, locations to jeden pies.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że temat stary ale może ktoś będzie szukał info na temat aplikacji.

Location jest dość szczegółowa ale ma fatalne wyznaczanie trasy. Dla przykładu, ze Szczecina do Gorzowa najszybciej jedzie się S3. No i owszem jak zaznaczę trasę miedzy tymi miastami to pokazuje s3 jednak jak już wpisze szczecin-(miejscowość 10km za Gorzowem) to bez względu na to czy ustawie mu szybką czy najkrótszą to każe mi ze Szczecina zamiast na s3 i przez Gorzów to tłuc się 2 razy dłuższymi lokalnymi gdzieś przy granicy czy szlak wie gdzie.

Nie znalazłem możliwości wyboru trasy np jak w google 1 z 3 tutaj mamy najkrótszą lub najszybszą które jak się okazuje wcale takimi nie są:/ Bał bym się jechać z tym za granice.

Za to google pokazuje bezbłędnie trasę przez s3 z 2 lub 3 możliwościami dojazdu do danej miejscowości.

Może to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi