Skocz do zawartości
chosen one

Overclocking procesora - zmiana taktowania

Rekomendowane odpowiedzi

Napięcia jako tako przez żadną (chyba) aplikację nie możesz ustawić - jedynie częstotliwość taktowania zegara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

Nie zmienia się napięć.

EDIT:

Sry. Przeoczyłem post bruna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BTW: A w samym kodzie kernela nie idzie jakoś wartości napięć ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

Możliwe, że jakoś idzie. Warto by zapytać kogoś na xda. Erasmux od FlyKernela zapewne by wiedział =).

Tylko co z kwestią bezpieczeństwa. Fon bez zmiany napięć potrafi się nieźle nagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netH

Witam, siędzę na andku dopiero od paru dni, używam HTC Hero, którego odkupiłem od znajomego, czyli był używany. Nie mam zatem pojęcia, czy oprogramowanie, które w nim jest, to oprogramowanie udostępnione przez HTC, czy być może on coś tu wgrywał (jest zapalonym informatykiem). Podam specyfikacje, prosiłbym o diagnozę:

Wersja oprog. układ.

2.1-update1

Wersja pasma podst.

63.18.55.06PU_6.35.15.11

Wersja jądra

2.6.29-7527f009

[email protected] #1

Numer kompilacji

3.36.405.1 CL199109 release-keys

Numer oprogramowania

3.36.405.1

Wersja przeglądarki

Webkit 3.1

Czy jest możliwość wrzucenia tutaj andka 2.2 lub nowszego? Co w ogóle powinienem zrobić z tym telefonem, żeby móc go zacząć modyfikować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz oryginalne oprogramowanie od HTC. Czy jest możliwość wrzucenia nowszej wersji Androida? Jest, pewnie większość użytkowników HTC Hero nie działa już na oryginalnym oprogramowaniu od HTC, jeżeli już, to na usprawnionych wersjach społecznych.

Od czego zacząć? http://forum.android.com.pl/f92/rootowanie-telefonu-wgrywanie-roma-w-przywracanie-stanu-fabrycznego-15255/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Mam cyana 6.1.0 i chciałbym trochę podkręcić swojego hero bo czasem się zmula jakby zapomniał co miał zrobić i chciałem sprawdzić czy szybsze taktowanie by mu pomogło.

Jaki kernel byłby na dzień dzisiejszy najlepszy do takiej zabawy? W tej chwili jako wersja jądra mam wpisane

2.6.92-cyanogenmod

[email protected] #26

ale nie mam pojęcia na co by to wymienić (bo domyślam się że potrzebuję coś innego) i gdzie ewentualnie szukać jakichś kerneli.

jakby ktoś miał jakieś sugestie to proszę pisać. Zapowiada mi się nudna nocka w pracy więc bym sobie w międzyczasie pokombinował.

edit ------------------------------------------------

dobra. poradziłem sobie, wrzuciłem flykernel z pierwszego postu. Podkręciłem do 730 i ładnie hula. Mam tylko jedno pytanie.

Czy problemy z częstotliwością przy podkręceniu wychodzą jakoś od razu po ustawieniu czy mogą po czasie dać o sobie znać? Chciałbym wiedzieć kiedy można bezpiecznie ustawić opcję "auto start on boot"

Edytowane przez Viteq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgralem tego karnela jako rom poprzez rom manager. Teraz nei moge wlaczyc telefonu ;( Co zrobiłem zle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi