Skocz do zawartości
andwil

Podkręcanie A103

Rekomendowane odpowiedzi

andwil

Witajcie! To mój pierwszy post - wybaczcie jeżeli coś źle robię. Jak ktoś już na forum wspomniał istnieje możliwość podkręcenia A103. Testowałem to na swoim tablecie i jakoś nie udało mi się uzyskać wyższych zegarów jak 1200 MHz. Sytuacja wygląda następująco - root z programem z4root (nie robić unroot!), superuser z uprawnieniami administratora i antutu. Wszystko pięknie ładnie, jednak podkręcając zegar możliwie najmniej ponad 1,2 GHz następuje od razu zawieszenie systemu. Wiem, że taka zabawa jest "niezdrowa" dla tabletu - z powodu odprowadzania ciepła i kruchego systemu (musiałem wgrać od nowa system ), jednak chciałbym was zapytać, czy i w jaki sposób udało wam się podkręcić A103? Dodam jeszcze że antutu battery saver wydaje się tak samo zawieszać z tego samego powodu, przy normalnym, wyłączonym (nie trybie oszczędzania baterii) używaniu >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podkręcanie nie działa, bo trzeba zmodyfikować krenel.

Jeszcze, za mało osób ma ten tablet, żeby znalazł się fachowiec, co się na tym zna...

Najprawdopodobniej użytkownik Qyon, ma takie zdolności, ale jest zbyt leniwy, żeby się za to zabrać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bulaj

ja bym obstawial, ze podkrecanie takiego sprzetu jest bez sensu.

przyrost mocy bedzie znikomy, a jednak czas dzialania na baterii, ktory zapewne sie skroci, jest wazny.

wiec po co? wiekszosc gier/aplikacji smiga na tym tablecie i bez podkrecania.

sztuka dla sztuki? kombinuj sam, bedzie wieksza satysfakcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SGS2

A mnie irytuje że sprzęt ma czkawke. Czasami trzeba czekać na reakcję (np. zaladowanie strony), YouTube też tnie. Być może A103 ma potencjał i problem leży w systemie operacyjnym ale dopóki nie będzie nowszej wersji to bym chętnie sprzęt podkręcić (jeżeli nie miało by to wpływu na stabilność)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andwil

@ bulaj: To zależy. Np. fajnie by było zagrać w GTA bez pokazu slajdów (ale raczej na to nie liczę). Poza tym widziałem jak ktoś podkręcił telefon (już nie pamiętam jaki) z 800 MHz do 2000 MHz i robiło to niesamowite wrażenie. Taka zabawa w granicach rozsądku nie powinna narobić wielu szkód. A tablet używając w domu może chodzić szybciej, ale zawsze jestem bliski gniazdka, więc pobór energii nie jest wielkim problemem. Poza tym z tego co wiem, taktowanie procesora w antutu może zmieniać taktoranie co 2 sekundy - w stanie spoczynku tabletu.

@SGS2: myślałem dokładnie o tym samym - dodać odrobiny mocy przy przeglądaniu stron. Tu mogę Ci polecić Operę Mobile (wyświetla strony jak na stacjonarnym komputerze) oraz Operę Mini Next (przeglądanie w wersji mobilnej, next ma włączone wspomaganie karty graficznej). To że youtube Ci się przycina, to bardzo dziwne jak dla mnie. U mnie chodzi płynnie, ale oczywiście mówię tu o app`ie youtube. Wydaje mi się, że problem leży w optymalizacji mobilnych przeglądarek internetowych i z biegiem czasu będą coraz szybsze i też prawdę powiedziawszy nie wymagam "cudów" od procesora ARM z 1 rdzeniem ;). Raczej nie mamy co liczyć na to, że ICS da coś przy przeglądaniu internetu. Ale na pewno sam system dostanie wielkiego "kopa" :)

@blueangel007: z tego co wiem to jest jakaś tam blokada znana z telefonów HTC. Dokładnie zmieniając kernel na starszy można się jej pozbyć. Szczerze mówiąc nie mam wystarczającej wiedzy, weny i czasu, żeby się tym zająć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SGS2

Andwi wiem że A103 to nie demon prędkości, nie liczę że ICS przyspieszy ten sprzęt ale na to że GoClever lepiej zoptymalizuje Androida pod kątem obsługi komponentów. Nie chce się wymadrzac ale wydaje mi się że A103 ma trochę większy potencjał niż na obecnej wersji Andka. Przykładem niech będzie odtwarzanie filmów HD które nie stanowią problemu a na Motce Xoom są problematyczne a tam na pokładzie króluje Tegra 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bulaj

@andwil

wykasuj folder z dzwiekiem i wlacz draw distance to zagrasz w gta bez pokazu slajdow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi