Skocz do zawartości
neoczek

Problem przy rootowaniu htc hero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem a nie znalazłem nigdzie na forum podobnego tematu.

Nie mogę zrootować mojego htc hero wersja oprogramowania 1.5

Przy probie wgrania recovery wyskakuje mi "downloading boot.img remote: faild"

Czy da się to jakoś ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wyskakuje mi "downloading boot.img remote: faild"

Gdzie to 'wyskakuje'?

Pisz konkretnie, co robisz, gdzie, jaką metodą, jaki spl, jaki soft itp

Zmień nazwę tematu na poprawną

Nie mogłeś zapytać w jakimś istniejącym temacie z rootowaniem?:>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnij flasher'a 1.1.2. Pierwsze zrób backup i wtedy wystarczy wpisać ścieżkę do pliku, który powinien znajdować się na SD, klikasz Flash(czy jakoś tak) i gotowe. Reszta według poradnika.

Wgrywamy sobie najnowsze recovery od Amon Ra, następującym sposobem:

- pobieramy aplikację recovery flasher najnowsza wersja: http://zenthought.org/content/project/flashrec - instalujemy ją w telefonie

- pobieramy stąd nowe recovery: recovery-RA-hero-v1.5.3.1.img i kopiujemy je na kartę pamięci (nie wrzucamy do żadnego folderu)

- po odpaleniu aplikacji wybieramy backup recovery, następnie wpisujemy (słowo w słowo oraz małe i duże litery też) to co teraz napiszę: /sdcard/recovery-RA-hero-v1.5.3.1.img (czyli dokładnie tak jak nazwa pliku, który pobraliśmy) i klikamy flash recovery

- kopiujemy sobie wszystko z karty pamięci na dysk (żeby nie stracić danych podczas następnych kroków)

- wyłączamy telefon, uruchamiamy go ponownie trzymając domek i czerwoną słuchawkę (domek do momentu aż pojawi się menu Recovery). Jesteśmy w Recovery.

- wybieramy opcję: partition FAT32, EXT2, Linux-swap (XXXMB, 500MB, 32MB) Nowe Recovery daje nam wybów rozmiaru partycji i jakie mają być stworzone. Partycję Swap można sobie darować. Ja nie używam. zatwierdzamy domkiem następnie klikamy opcję: convert EXT2 to EXT3 lub EXT4 obie opcje dostępne są w nowym Recovery 1.5.2, operację również potwierdzamy domkiem

- robimy Nandroid backup KONIECZNIE!!!

- pobieramy najnowsze Radio: 63.18.55.06IU_6.35.08.22, kopiujemy na kartę pamięci i postępujemy tak jak przy flashowaniu ROM-u. Wybieramy Update .zip/Choose .zip zatwierdzamy domkiem. Telefon po zapisaniu obrazu radia poprosi nas o restart (domek i klawisz wstecz) uruchomi się ponownie i wyświetli się nam obrazek informujący o wgrywaniu Radia. Gdy zniknie NALEŻY wcisnąć i trzymać domek. Wejdziemy ponownie w tryb Recovery. Na dole będzie się wyświetlała informacja jakby coś jeszcze się robiło (cleared cache) ignorujemy to i przechodzimy do następnego kroku. Radio można pobrać stąd: http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1427

- podłączamy telefon kablem USB do kompa i nie wychodząc z recovery wybieramy opcję USB on. Kopiujemy wszystko na kartę, łącznie z nowym ROM-em Modaco. Następnie wybieramy USB off.

- teraz WIPE/Factory Reset!! KONIECZNIE!!!

- na koniec apply sdcard Update .zip (jeżeli wcześniej zmieniliśmy nazwę pobranego pliku - ROM-u), jeśli nie: Choose .zip i również zatwierdzamy domkiem

Flashowanie dobiegnie końca wykonujemy Reboot i cieszymy się Root-em na naszym Hero

Poradnik Majaczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się dzięki wielkie za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze na Era G2 nie zadziała, szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w wiki jest metoda dla era G2, i ta powinna dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krychaj ja rotowalem swoje G2 na podobe ONE CLICK. Zrob tylko goldcard'a i potem lecisz poradnikiem One Click. Ja jeszcze zainstalowalem najnowsze radio.. ; ) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi