Skocz do zawartości
mihus708

Najbardziej kompatybilne karty pamięci z SGS II.

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie proszę pisać jakie np. karty pamięci polecacie i dlaczego itp. oraz dyski zewnętrzne (czy wogóle SGSII potafi tak wysoko prądożerną jednostkę obsłużyć?)

Ja odrazu zacznę temat linkiem DYSK ZEWNĘTRZNY QOLTEC USB2.0 160GB SATA NOWE GWAR (1600229218) - Aukcje internetowe Allegro

I pytanie czy to dobry dysk na co mam zwracać uwagę aby tanio kupić dysk w przedziale cenowym 100-150zł

i pojemnościowym 120-160GB ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma być taki mały (bo dysk 160 GB to jak karta 2 GB do telefonu) to polecam dysk SSD. Droższy, ale nieporównanie lepszy, pod każdym względem.

Ale jeśli musi być tani to kup może Western Digital 1 TB za 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do kart pamięci to zastanawiam się jaką sobie zakupić. Rozważam microSDHC 16 GB Class 10 (np. ADATA) lub 32 GB Class 4 (np. Kingston). Nie wiem czy Class 4 nie będą trochę za wolne do wideo full hd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz Kingstona, nawet, jeśli gorsza klasa.

Nie zawiodłem się jeszcze na tej firmie, wieczysta gwarancja też na spory plus (chociaż kto normalny reklamowałby teraz np. kartę 128 mb, która nie działa? xD).

A film można zawsze nagrać na pamięci telefonu i potem przenieść. Z nagrywaniem mogą być jakieś ewentualne problemy, ale z odtwarzaniem już raczej nie. Zresztą ten SGS2 nie nagra Ci nawet w połowie tak dobrego video, jak piersza lepsza kamera z full hd. Mniejsza matryca, taka sobie optyka itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm może i masz rację ;) Z tym że szukałem kart microSDHC 32 GB Clacc 6 lub 10 ale takich chyba nie ma jeszcze w dostępności. Ewentualnie Kingston 16 GB Class 10. Bo chyba zamiast iść na pojemność karty to może w tym przypadku lepiej wybrać najszybszą dostępną 16 GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy tylko od Ciebie.

Ja nie mam problemu z zapełnioną kartą, bo przynajmniej raz w miesiącu siadam przed komputerem i przeglądam cała zawartość. Jeśli jest coś niepotrzebnego zgrywam na laptopa i usuwam z telefonu. Spokojnie starcza mi 8 GB.

No ale jeśli lubisz mieć przynajmniej 10 GB muzyki, kilkanaście filmów i olbrzymią galerię zdjęć to lepiej bierz 32 GB. Na pewno starczy Ci na dłużej, bo 16 GB powoli (ale bardzo powoli) staje się standardem dołączanym do telefonów z najwyższej półki.

Jeśli jednak nie przetrzymujesz na telefonie niebotycznej liczby plików i zależy Ci głównie na szybkości to przemyśl 16 GB class 10.

Tak z ciekawości, w jakich cenach masz dostępne i jaka jest różnica w cenie między 32 GB a 16 GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cen akurat nie mam pod ręką, ale różnić zbytnio nie było. Chyba jednak wybiorę 16 GB Class 6 lub Class 10, bo faktycznie aż tylu plików w fonie nie trzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedziec czy dysk twardy HDD czy SSD będzie współpracował z SGSII ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bako90

Witam, przymierzam się do zakupu karty o pojemności 32GB. Czy przy zapisanej całej karcie pamięci sgsowi II zdarza się mulić ? Czy jest to już raczej pieśń przeszłości ;), i problem ten nie dotyczy najnowszych highendowych smartphonów. Drugie moje pytanie to jaką kartą się zainteresować ? Na allegro najbardziej chodne są kingstony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi