Skocz do zawartości
mihus708

Najbardziej kompatybilne karty pamięci z SGS II.

Rekomendowane odpowiedzi

16 gb, jaka karte Panowie polecacie. Oby szybka byla ;) najlepiej do zakupu w jakims Saturnie itp

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Polecam Patriot SDHC 16GB class 10. Firmy chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. ;)

5 lat gwarancji.

Kupiłem za 120zł w Komputroniku. Szybka jak cholera.

W MEdia czy Saturnie kupisz tylko raczej Sandiski i inne tańsze karty Class 4. Jesli mają class 10 to horrendalnie drogie. W ogóle jakiekolwiek karty pamięci w tych sklepach są strasznie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    picco

Jeśli chodzi o 32GB i 10 klasę, to ADATA będzie najlepsza? Zastanawiam się też nad Samsungiem. Generalnie produkuje dobre pamięci, no i jest też trochę tańszy od adaty, dla przykładu:

ADATA: http://www.redcoon.pl/B348230-ADATA-microSDHC-32GB_Karty-pami%C4%99ci-Micro-SDHC

Samsung: http://www.redcoon.pl/B318586-Samsung-Micro-SDHC-32GB-Class-10_Karty-pami%C4%99ci-Micro-SDHC

Edytowane przez picco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz Samsunga , na pewno nie odczujesz roznicy , no moze na zawaertosci portfela :) Rowniez korzystam z Samsungowej tyle ze 16GB i zmiga juz rok bez zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Patroy

A w codziennym użytkowaniu, czy różnica między class 6 a 10 jest na prawdę zauważalna? rozumiem że odczyty z większości kart są podobne bez względu na klasę

Ja bym potrzebował z 16gb ale nie chciałbym wydać na nią zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A w codziennym użytkowaniu, czy różnica między class 6 a 10 jest na prawdę zauważalna?

Klasa karty nie świadczy o jej maksymalnych transferach, jedynie o minimalnych. Karty C4 SanDisk'a, Kingston'a czy Lexar'a są równie szybkie jak karty C10 innych firm jak GoodRAM...

Raczej zastanowił bym się na kupnem C4 lub C6 SanDisk'a albo Lexar'a. Niż teoretycznie tańszych (bo C10) kart GoodRAM lub im podobnych.

Wspomniany wyżej Patriot może kiedyś był dobry. Teraz wszystko co mają to kiepska chińszczyzna. Na stronie nawet nie podają parametrów swoich kart SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej żeby każdy posiadacz karty zrobił szybki teścik i juz by było wiadomo co warto kupić. Po co takie gdybanie? Akurat karty można szybko przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

@lucass3

Znasz jakąś (wiarygodną) apli na Andka aby to wykonać ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Patriot class 10 32 gb i śmiga pięknie, wcześniej się męczyłem z kingstonem 16gb, adata niby też śmigała ale mp3 jakoś gubiła-kupiłem patriota i jak narazie zero problemów:p W porównaniu do tej w standardzie (class 2) to przepaść wszystko szybciej chodzi,wyszukuje pliki kopiuje ...nie muli i to widać gołym okiem....

Polecam

---------- Post dołączono o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

@lucass3

Znasz jakąś (wiarygodną) apli na Andka aby to wykonać ???

Np: SD Tools-co do wiarygodności to hmm....Jedni mówia że oki a tym co nie wychodzi że lipa-wiadomo:)

Dostepny za free w markecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

Więc tak, A-Data 16GB Class10 w Galaxy ACE (w 3/4 zajęta):

b224a98d-54d3-b71d.jpg

b224a98d-548a-5f8d.jpg

W wolnej chwili przetestuje jeszcze A-Data 16GB Class6 i później te dwie karty w SGS II.

Edytowane przez a4tech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Np: SD Tools-co do wiarygodności to hmm....Jedni mówia że oki a tym co nie wychodzi że lipa-wiadomo

Potwierdzam, że SD Tools to lipa. Sprawdzałem kartę, która maja max transfer 10 MiB/s (odczyt, zapis ok 1-1,5 MiB/s mniej), SD Tools podaje 9,8 MiB/s zapis i 16 MiB/s odczyt... Totalna kaszana.

Antutu Benchmark podaje w miarę wiarygodne dane - dla ww. karty 6,8 MiB/s zapis i 9,6 MiB/s odczyt

Polecam Patriot

Strasznie się zawiodłem na tej firmie. Kiedyś bardzo dobra firma. 6 razy sąsiad, który kupił kartę 32 GB c10 ( z mojego polecenia, bo nie mieli szybkich SanDisków lub Kingstonów), oddawał do sklepu, aż w końcu ściągnęli Kingstona C10. Znacznie szybszy i jak się okazało po 6 miesiącach 40 zł tańszy. Kingston osiąga 16 MiB/s zapisu i 28 MiB/s odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi