Skocz do zawartości
mihus708

Najbardziej kompatybilne karty pamięci z SGS II.

Rekomendowane odpowiedzi

Karven

Witam.

Korzysta ktoś z takiej karty? Można ją śmiało kupić do S2?

Karta pamięci SDHC 16GB GOODRAM PRO class 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam sandiska 32gb class 4. Jest bezawaryjna i podobno bije na głowę wszystkie te 10 class konkurencji na głowę.ma chwilowy odczyt mniejszy, ale ogólny ma większy.

Sent from my Samsung Galaxy S II using tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

Też mam sandiska 32gb class 4 i odczyt i zapis sekwencyjny są powolne (odpowiednio ok 6mb/s i 4.5 mb/s), ale w kwestii ogólnej szybkości roznoszą konkurencję na łopatki, aż nie mogłem uwierzyć po przejściu z kingstona 8gb c10. Wtedy Media Scanner mielił jakieś 30 sekund po włączeniu, teraz przy 300 piosenkach i około tysiącu zdjęć trwa to może 3 sekundy. Podobnie prędkość ładowania miniaturek przy pierwszym uruchomieniu quick pic w porównaniu do poprzedniej karty to niebo a ziemia, ładują się praktycznie natychmiast, gdzie na tamtej karcie czekało sie i czekało... wydaje mi się, że ma to związek z jakimiś czasami odczytu albo odczytem danych losowych, bo mimo wolniejszego wgrywania plików na kartę, ogólna responyswność karty i szybkość działania jest nieporównywalnie szybsza niż poprzednia karta class 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

O proszę... Bardzo zaciekawiły mnie dwa ostatnie posty. W związku z tym BARDZO proszę Osobę (mocno) siedzącą w tym temacie o wypowiedzenie się o co kaman ;)

Dla mnie właśnie najważniejszą sprawą jeżeli chodzi o kartę mSD w telefonie jest jej szybkość skanowania multimediów przez system Android.

Więc jaki parametr karty odpowiada za tę "funkcje" ??? I czego szukać w DUŻEJ karcie (przed zakupem) aby być z niej zadowolonym ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kartę mSD

hmm. A w czym ty chcesz zmieścić kartę mSD i gdzie ją kupić... mSD już nie są produkowane i można jedynie użyć microSD z adapterem do mSD.

mSD => miniSD......... microSD (i tak się powinno pisać), można skrócić jedynie do uSD

Więc jaki parametr karty odpowiada za tę "funkcje" ??? I czego szukać w DUŻEJ karcie (przed zakupem) aby być z niej zadowolonym ???

Żaden parametr, który możesz wyczytać ze specyfikacji. O tym decyduje użyta technologi i szybkość i niezawodność układów sterujących w karcie.

Ja mam SanDisk Mobile Ultra U1 C6 (dwukolorowa) i mimo zapisu ok 10 MiB/s (jak Kingston C4) ogólna prędkość karty jest ok 2x większa.

Nie dać się tylko zmylić podobnymi kartami dwukolorowymi ADATA (U1), one są C4 i osiągają do 5-6 MiB/s

Od lat wszyscy mówią, że najlepsze są SanDisk, później Lexar (ale nie wiem, jak z microSD), Kingston. Później długo nic i następnie Toshiba, Panasonic, Samsung, Patriot, ADATA, później znowu długo nic i GoodRAM i inna chińszczyzna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    30mb/s zapis/odczyt

Niezłe. 30 milibitów na sekundę. ;)

Nawet jeśli miało by to być 30MB/s (megabajtów/sek) to wydaje mi się taki transfer niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nawet jeśli miało by to być 30MB/s (megabajtów/sek) to wydaje mi się taki transfer niemożliwy

Możliwe, co prawda nie zapis ale odczyt osiąga blisko 30 MiB/s - ok 26-28 MiB/s

SanDisk 8Gb Class 10 30mb/s Mobile Ultra MicroSDHC (2080616989) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Znalazłem na alledrogo taką kartę SanDisk`a z microSDHC. Co sądzicie?

SanDisk nie robi kart C10, te karty to class 6 (jak z reszta jest w opisie aukcji). Zapis ciągły ok 8-10 MiB/s, ale karta w trybie mieszanym (zapis/odczyt) jest zdecydowanie szybsza od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że jestem kompletnie zielony w temacie...

Mógłby mi ktoś polecić dobrą kartę do 100 zł?

8 Gb to max bo więcej nie zapełnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi