Skocz do zawartości
jandrys

Echo - bluetooth car kit Nokia CK-7W

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem jedną niedogodność podczas rozmów z samochodu przez samochodowy zestaw glosnomowiacy Nokia CK-7W. Otóż moi rozmówcy słyszą siebie jak echo.

Zestaw mam od kilku lat i kilka telefonów w międzyczasie i nigdy nie było takiego problemu. Sprawdziłem róznież na drugim CK-7W (nowszy) i jest dokładnie to samo. Inne telefonny/smartfony działają OK a ten powtarza raz jeszcze to co mój rozmówca powiedział. Dochodzi do sytuacji że nie chca ze mną rozmawiać więc sprawa poważna.

Echo zanika gdy wyłączę z poziomu telefonu swój mikrofon, zatykanie samego mikrofonu w telefonie nic nie daje wiec to chyba nie jest sprawa włączonego mikrofonu w telefonie (bo i nie powinien być).

Temat widzę też na Samsung Galaxy Spica więc to może problem całego androida 2.1?

Zan ktoś temat/rozwiązanie? W jakich zestawach głośnomówiących jest OK -może trzeba będzie zmienić?

ps. update do 1.21.405.2 nic nie wniósł w tym temacie. Telefon nie jest zrootowany.

Przez słuchawkę BT jest OK, ale tam mikrofon nie słyszy tego co w głośniczku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Miałem podobnie, tylko to był LG...

niestety rozwiązania nie znam, ale ten sam problem był na telefonie Nokia(z niskobudzetowek).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dokładnie ten sam zestaw i ten sam problem. Poprzednio miałem SE p1i oraz HTC G1 i nie było żadnego problemu ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się okazuje CK-7W obsługuje jedynie :

Wireless Bluetooth 1.1 specification supporting Handsfree profile 1.0

Może zbyt stary dla androida 2.1?

Moze Android 2.1 HFP rozpoznaje jako HSP i nie wycina poprawnie w mikrofonie dzwiekow z glosnika bo mysli że to słuchawka?

Na tym forum najwyraźniej nikt nie używa zestawu głośnomówiącego innego niż ten co ja i nie ma jak sprawdzić zachowania dla innych profili.

Tyle problemow z Desire a w zasadzie z Androidem ze chyba lepiej bylo kupic dwie OmnieII :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiVi
    Ja mam dokładnie ten sam zestaw i ten sam problem. Poprzednio miałem SE p1i oraz HTC G1 i nie było żadnego problemu ;/

Potwierdzam... ten sam zestaw i ten sam problem.

Poprzednie parę rodzajów Nokii, Samsunga.. nie miało żadnych problemów.

Wszyscy znajomi narzekają, że nie da się rozmawiać...

PiVi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zestaw CK-7W to słaba konstrukcja. Nie radzi sobie nawet z nowymi Nokiami. Kolega ma takie coś u siebie i każdą rozmowę rozpoczyna od ściszenia zestawu bo echo i ciężko rozmawiać. Chyba lepsze są już zestawy uniwersalne zakładane np. na osłonę przeciwsłoneczną, bo mają cyfrowe układy eliminujące zakłócenia. Może warto spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi