Skocz do zawartości
southgda

Google Talk

Rekomendowane odpowiedzi

lasica
    LG nie ma mozliwosci usunac dostepu do gtalk. Warunki licencji androida sa dosc jasne. Producent moze modyfikowac interfejs , dodawac wlasne elementy ale nie moze ingerowac w sam system i jego skladniki. Proponuje Ci zassac z marketu better cut i zrobic sobie samemu skrot do gtalk. Jedyne co mi do glowy przychodzi (nie mialem LG w rekach nigdy) to ze zintegrowali gtalk z innym (firmowanym przez LG) komunikatorem.

Sent from my X10i using Tapatalk

Niestety better cut się nie da. Można wybrac skrót do wielu systemowych śemieci a do Gtalk nie..:/

Też napiszę do LG. Jakoś bardzo mi nie zależy na Gtalk ale nie lubię takich zagrywek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pudens

LG odpowiedziało, że w tej sprawie trzeba kontaktować się z Google lub siecią (Orange).

Natomiast Orange powiedziało:

"Uprzejmie wyjaśniam, że aplikacja Google Talk nie jest dostępna w oprogramowaniu aparatów LG GT540 Swift sprzedawanych w sieci Orange. Aby skorzystać z tej aplikacji należałoby w serwisie zmienić oprogramowanie na fabryczne producenta lecz to może podlegać opłacie i wiązać się z utratą gwarancji."

Więc trzeba doinstalować coś z Marketu. Coś polecacie do IM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dj84

Meebo IM ;) Ja jestem bardzo zadowolony, chociaż wkurza mnie brak GTalk :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LG odpowiedziało, że w tej sprawie trzeba kontaktować się z Google lub siecią (Orange).

Natomiast Orange powiedziało:

"Uprzejmie wyjaśniam, że aplikacja Google Talk nie jest dostępna w oprogramowaniu aparatów LG GT540 Swift sprzedawanych w sieci Orange. Aby skorzystać z tej aplikacji należałoby w serwisie zmienić oprogramowanie na fabryczne producenta lecz to może podlegać opłacie i wiązać się z utratą gwarancji."

Więc trzeba doinstalować coś z Marketu. Coś polecacie do IM?

Przeciez dla mnie jest to naruszenie licencji android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dj84

No mi LG też powiedziało, że Orange zażyczył sobie blokady GTalka. Ponoć miał do tego pełne prawo, gdyż usługi Google nie stanowią integralnej cześci systemu Android :] Fake :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jakies nieporozumienie normalnie. ale dziwne jest ze w aplikacjach widnieje usluga czat, i usluga google talk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sledz
    Przeciez dla mnie jest to naruszenie licencji android.

Raczej nie jest to naruszenie licencji android bo jest on na zupełnie innej licencji niż aplikacje takie jak market, gmail i wymieniony tutaj gtalk. Andek jest opensource, aplikacje już nie do końca ;) Dlatego przez pewien czas istnienie CyanogenModa wisiało pod znakiem zapytania bo wykorzystywał te aplikacje bez zgody googla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raczej nie jest to naruszenie licencji android bo jest on na zupełnie innej licencji niż aplikacje takie jak market, gmail i wymieniony tutaj gtalk. Andek jest opensource, aplikacje już nie do końca ;) Dlatego przez pewien czas istnienie CyanogenModa wisiało pod znakiem zapytania bo wykorzystywał te aplikacje bez zgody googla

W sumie racja, ale po jaka cholere deaktywowac gtalk, jaki to mialo cel. zrozumialbym, gdyby mieli wlasny komunikator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dj84
    Napisano (edytowane)
    W sumie racja, ale po jaka cholere deaktywowac gtalk, jaki to mialo cel. zrozumialbym, gdyby mieli wlasny komunikator.

To właśnie próbuję ustalić. No i czemy GTalk jest w polskiej instrukcji, którą robił Orange z LG :/

Próbowałem właśnie sam zainstalować sobię tę aplikację no i taki oto komunikat mi się pojawił:

"Aplikacja nie jest zainstalowana. Nie można zainstalować aplikacji Talk w tym telefonie"

Więc du*a.

Edytowane przez dj84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze szansa w postaci aktualizacji, która ma wyjść (podobno) w lipcu. Aktualizację będzie w końcu przeprowadzał LG, a nie Orange. Ale to takie domniemywania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi