Skocz do zawartości
rpytel

Czarny ekran i biala lampka, w Defy+

Rekomendowane odpowiedzi

Notka z FAQ:

4e.Rsd nie pokazuje telefonu.

Z racji, że telefon ma zablokowany bootloader telefonu nie da się uwalić. RSD zawsze zadziała. Jeśli nie możesz wejść do bootloadera powinna zaświecić się biała dioda po podłączeniu do komputera. W takim stanie da się flashować. Jeśli telefonu nie widać w rsd jest to już błąd komputera. Wystarczy zmienić port USB / odinstalować sterowniki i wgrać jeszcze raz / odinstalować urządzenie w menadżerze urządzeń / spróbować z innego komputera lub systemu / itp.

Za którymś razem zaskoczy. Jeśli nie, to prawdopodobnie jest to uszkodzenie mechaniczne.

Popróbuj inne porty, reinstalacja sterowników, ewentualnie inny komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Notka z FAQ:

Popróbuj inne porty, reinstalacja sterowników, ewentualnie inny komputer.

Juz robilem reinstlacje sterownikow, zmiane programu itd lacznie z proba na innym komputerze- i komputer nie widzi telefonu.

Telefon nie moze byc uszkodzony jezeli zostal tylko przeprogramowany, a wczesniej dzialal bez zadnego problemu.

Moze jeszcze jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To i ja zadam pytanie. Bawiłem się motką, zrobiłem myk, który spowodował, że była biała dioda i nic więcej. Kopałem, kopałem aż dokopałem się do tematu o romach. RSD, instalowanie obojętnie jakiego romu i efekt ten sam. Zadziałał tylko JORDN_U3_97.21.51. No i tlefon śmiga, ale chciałbym przejść na customa. Więc SuperOneClick, 2ND INIT BOOT, instalacja customa. Potem telefon zacina się na białym logo motki. I należałoby zrobić stockowego wipa. I tu pojawia sięproblem. Wciskam Power + vol -, pojawia się robocik z wykrzyknikiem i po naciśnięciu power + i power - nic się nie dzieje. A jak już sięcudem uda i wybieram opcje wipe to telefon się wyłącza i resetuje. co z tym zrobić ?

Edytowane przez Kudłatyjoe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po instalacji custom romu nie rób wipe w stock recovery! Dlatego teraz masz problem z uruchomieniem. Możesz robić wipe tylko w custom recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic to nie dało... Dadam, że instaluję Taki_jeden_rom (09.05.2013).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na czym dokładnie się wiesza? Jakie białe logo? Akurat Taki_jeden_rom wyjątkowo długo się uruchamia i przez długi czas jest czarny ekran z białą diodą. Trzeba cierpliwie czekać nawet kilka minut i pojawi się bootanimacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po lewo znaczek motoroli a po środku ekranu napis "Motorola". Wydaje mi się jednak, że gdyby miał się uruchomić to wcześniej miałbym możliwość wejścia w custom recowery. A takowej nie mam po wgraniu customa. Klikam vol - do us*anej śmierci i nic. Zawieszone na tym ekranie motorola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne bo nie kojarzę takiego loga motoroli. Mniejsza z tym.

Po wgraniu custom romu zrobiłeś wipe w stock recovery i raczej wszystko się teraz wykasowało (SuperOneClick, 2ND INIT BOOT) więc dlatego nie możesz wejść w custom recovery. Musisz ponownie zainstalować rom przez RSD i wszystko rób jak wcześniej. Tylko pamiętaj żeby nie robić wipe w stock recovery po instalacji custom romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyślałem już o tym i wgrałem od nowa już 2 może 3 razy. Za każdym to samo. Instaluję JORDN_U3_97.21.51, potem root, 2ND INIT BOOT i instalacja Takiego jednego. Po tym już w custom recovery wipe i reboot. Odpala się telefon, pojawia się odrazu to białe, nieszczęsne logo z napisem motorola i stoi. Już ponad pół godziny... I mimo wipa w custom recovery po roboocie i zacięciu na tym napisie nie mogę wejść w recovery...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi