Skocz do zawartości
BigMac

[AKTUALIZACJA] [20.06.12] S-OFF & ROOT & Lista romów

Rekomendowane odpowiedzi

BigMac
    Napisano (edytowane)

Nie odpowiadam za szkody które mogły wystąpić podczas robienia S-OFF i Roota

revolutionary-title.png

Metoda ta nie działa na Android 4.0.3 i HBOOT 1.53.0007

Spokojnie jeżeli będziesz postępował zgodnie z instrukcją nic nie powinno się stać

Upewnij się że twoja bateria jest w pełni naładowana !

Nim zabierzesz się za odblokowywanie bootloader możesz wszystkie pliki pobrać przez DropBox (Szybko się Pobiera)

Folder DropBox

Krok pierwszy:

Sprawdzamy wersję nasze Hboot-jak to zrobić ? Najpierw wchodzimy w USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie.Wyłączamy nasz telefon i w tym samym momencie wciskamy klawisz Vol- i Power.Powinno pokazać nam się takie okno http://forum.android.com.pl/attachment.php?attachmentid=13903&d=1331239113 u góry mamy naszą wersje Hboot.Jeżeli mamy wersję 1.49.0007 bądź 1.49.0008. pomijamy krok 2 i 3

Krok drugi:

Jeżeli mamy inną wersję niż 07 lub 08 pobieramy plik PG86IMG.zip i wrzucamy go na kartę SD bezpośrednio w formie ZIP

Krok trzeci:

Wyłączamy telefon i znowu przyciskamy Vol- i Power teraz automatycznie powinien wgrać się nasz Hboot (gdy wyskoczy ci menu gdzie będą zapisane jeden pod drugim BOOTLOADER ,BOOT ,RECOVERY dajemy Vol Up)

Po tych czynnościach usuwamy ten plik z naszej kart SD

Krok czwarty:

Odinstalowujemy htc sync jeśli posiadamy ,a instalujemy Htc Drivers osoby posiadające linuxa nie muszą instalować tych sterowników.

Krok piąty:

Restartujemy komputer przed kolejną czynnością (dla pewności)

Teraz podłączamy telefon w trybie debugowania (Ustawienia>Aplikacje>Tworzenie>Włączyć Debugowanie Usb), wchodzimy na stronę Revolutionary wybieramy swój system i pobieramy, teraz uzupełniamy formularz :

- Your operating system

- Your device

- HBOOT version

- Serial number

1.Kto jaki ma

2.Evo 3D GSM

3.W programie będzie pokazany

4.Także będzie pokazany w programie

Nie wyłączamy programu revolutionary (wiersza poleceń) po wpisaniu informacji do formularza tworzymy swój key.

Klucz przepisujemy do wiersza poleceń i enter.Po operacji nie zamykamy programu, program zapyta się nas czy chcemy wgrać CWM Y-tak N-nie.

S-OFF WYKONANY

Krok szósty:

Jak wgrać root-a ?

Pobieramy Plik Su.Zip

Wrzucamy plik na SD i

Uruchom CWM (instrukcja poniżej):

- upewnij się że szybkie uruchamianie jest wyłączone (Ustawienia -> Zasilanie -> Szybkie uruchamianie)

- wciśnij i przytrzymaj przycisk VOLUME DOWN i włącz telefon

- uruchomi się Hboot. Wybierz pozycję recovery (navigacja odbywa się przyciskami głośności) a następnie zaakceptuj wybór przyciskiem power.

Wykonaj backup obecnego romu!

W tym celu wybierz pozycję Backup & Restore a następnie Backup (chwilę to potrwa).

Wybierz "Install zip from sd card" po wykonaniu backupu.

Następnie wybierz "Choose zip from sd card"

Ptem wybierz "su-2.3.6.3-efgh-signed.zip"

A na koniec "Yes - install su-2.3.6.3-efgh-signed.zip" w celu potwierdzenia.

Na zakończenie wróc do początku recovery i wybierz reboot.

To wszystko wasz Evo jest gotowy do wgrywania Romów

Jak wgrać Rom

Pamiętamy że zawsze jak wgrywamy jakiś rom telefon nigdy nie może mieć włączonej opcji Szybkie Uruchamianie ,a bateria musi być naładowana w 100%

Krok pierwszy:

Pobieramy ze story xda-developers.com jakiś rom i wrzucamy go prosto na sd możemy zmienić nazwę pliku na update, pamiętamy aby plik był w formie ZIP

Krok drugi:

Wyłączamy telefon i odpalamy go za pomocą Vol- i Power włączy nam się recovery ,ale my musimy wejść w CWM więc wybieramy w menu recovery

Krok trzeci:

W CMW robimy Wipe data/factory reset i wipe cahce partion (jeżeli mamy back up systemu to nie robimy backupa ,a jeżeli nie mamy to robimy)

Krok czwary:

Jeżeli zmieniliśmy nazwę naszego pliku na update to wchodzimy w "apply update from sd card/Yes - Install"

Ale gdy nazwy nie zmieniliśmy to dajemy "install zip from sd card" następnie wybieramy "apply update from sd card" i szukamy naszej paczki

To wszystko

Pierwsze Kroki

Tematy na Forum

Sense 4.0 ICS

Sense 3.6 ICS

Sense 3.5

Sense 3.0

Mody i Tutoriale

======Spis wszystkich romów======

565s1wz8c6g.jpg

Klucz został usunięty bo za dużo roboty z nim :)

Jelly Bean

Sense 4.0 (ICS)

Sense 3.6 (ICS)

Sense 3.5

Sense 3.0

Senseless

AOSP

Gingerbread:

ICS:

Jelly Bean

MIUI

Stock / Shipped

Radio

____________________Kernels:____________________

Kernels:

AKTUALIZACJA! [KERNEL 4-14-12][Anryl 10.08 FC] SENSE 3.0 stable OC - added from Anryl´s Rom Thread

AKTUALIZACJA! LeeDrOiD V5.4 - added from LeeDrOiD´s Rom Thread

AnthraX v2...already kanged..

UNITY V3 [incredible Battery Life] - added from mdeejay's Rom Thread

[2011-11-23]kAmMa's Lightweight Kernel for EVO3D GSM v1.0

[sENSE/AOSP/ICS] RLS 05 - AnthraX - BEATS - USB HOST MODE - QUALCOMM 'B' VER

Crypt0kernel Project [21 OCT]

Kernel Mods:

NOWY! [DEV-ONLY]Bricked - Sweep2Wake

NOWY! [KERNEL PATCH] Force AC (fast) Charging - tester needed

Slide 2 Wake

Jeżeli chcesz wesprzeć

stiffmast3r za jego prace DONATE

Resztę dokończę jak będę miał siły i chęci, nowa aktualizacja tematu zajęła mi ponad 1h :)

logo.png?139d23

Jeżeli potrzebujesz pomocy pisz na PW! Ponieważ na forum.android.com.pl nie pomagam!

Edytowane przez BigMac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

hehe spoko;d jeszcze zdało by się jak sie wgrywa rom do tego i gitra;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie jak wgrywasz plik pg86img.zip. Szczegóły powinny być zamieszczone w opisie romu.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

przydał by mi się jakiś inny telefon z andkiem do testu;p żeby poćwiczyć co jak sie robi;p złapac schemat w dłonie, tak jak z różnymi windowstami począwszy od 95 do sióremki włacznie wszystkie na różnych kompach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kosina

Witam moje evo3d ma HBOOT-1.49.0018, po wgraniu pliku pg86IMG.zip widnieje komunikat No image i nie wyskakuje menu, które jest opisane w 3 kroku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to samo.

Zainstaluj z AM CID getter i sprawdź jaki masz CID. Jeżeli HTC_001 to jest dobrze. Odblokuj bootloader przez HTCdev.com jezeli masz inny cid wklep w CMD komende : fastboot oem writecid HTC__001 (jeżeli masz dobry to pomin to) a potem zablokuj bootloader wpisując komende : fastboot oem lock . Powinno się z unlock zmienic na relock. I dopiero potem wrzucasz na kartę plik ... .zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Cześć mój poradnik słaby ponieważ jestem nowym użytkownikiem HTC EVO 3D , nie znam się na cid-zie więc nic nie napisze mi od razu zadziałało :)

Jeżeli bardziej doświadczeni użytkownicy mają jakieś sugestie to bardzo proszę o pisanie ich tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kosina
    Napisano (edytowane)

bardzo dziękuję poradziłem sobie

Edytowane przez kosina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Cześć wszystkim nie działają mi recovery w aplikacj CWM dałem żeby sfaloszowało do nowsze wersji a teraz nie działa spróbuje wgrać jeszcze raz jakieś recovery.

POMOCY

Dobra wszystko zrobiłem za pomocą Cwm.apk aha i nie polecam za bardzo romu [26.02][ROM][X Series] Virtuous S4X Build3 [sense 4.0 Android 4.0.3] natomiast romy oparte o sense 3.5 są super :)

---------- Post dołączono o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cześć wszystkim mam problem otóż gdy podłączam telefon on się tylko ładuje nie pokazuje mi czy chcę podłączyć karte czy sync a nawet jak zmienię w ustawienia/podłącz do komputera/domyślny typ podłączenia /karta sd to i tak nie działa jakieś sugestie pomocy :(

Edytowane przez BigMac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak możesz to podaj jaki ROM sprawia Ci takie kłopoty. Sam przymierzam się do wgrania nowego ale nie chce mi się testować który najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi