Skocz do zawartości
BigMac

[AKTUALIZACJA] [20.06.12] S-OFF & ROOT & Lista romów

Rekomendowane odpowiedzi

PG86IMG.zip nie mozna pobrac, bylbym wdzieczny za odnowienie linka. i jeszcze pytanie jakbym chcial unlocknac ze strony htcdev.com to jak mam sprawdzic jaka mam wersje evo? bo tam jest sprint, rogers i emea, wiem ze sprint to raczej nie jest, ale miedzy dwoma innymi jest dylemat. pod bateria mam napisane model pg86300, ale nie wiem czy ta informacja cos da.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Zrób Unlock przez revolutionary a nie przez Htc dev

---------- Post dołączono o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Już dodałem linki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, a jak wykonać S-ON ?? Pozdrawiam

Ok poradziłem sobie:) A więc sprawa wygląda tak:

- jeśli mamy s-off i root to nie działają nam aktualizacje OTA

- podczas próby aktualizacji systemu EVO 3d wiesza się

Ale jest na to sposób:)

1. Ściągamy plik PG86IMG.zip (ten z pierwszego postu)

oraz sterowniki usb HTCDriver3.0.0.007.exe

2. Kopiujemy PG86IMG.zip na karte sd

3. Wyłączamy szybkie uruchamianie (USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie)

4. Wyłączamy telefon

5. Teraz postępujemy zgodnie z punktem 3 tutorial'a BIGMAC'a

Krok trzeci:

Wyłączamy telefon i znowu przyciskamy Vol- i Power teraz automatycznie powinien wgrać się nasz Hboot (gdy wyskoczy ci menu gdzie będą zapisane jeden pod drugim BOOTLOADER ,BOOT ,RECOVERY dajemy Vol Up)

6. Restartujemy telefon

7. Wyłączamy szybkie uruchamianie (USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie)

8. Wyłączamy i uruchamiamy go za pomocą Vol- i POWER

9. Podłączamy telefon do komputera, a następnie wybieramy FASTBOT i zatwierdzamy POWER (W miejscu napisu HBOOT "niebieskie tło" powinno pojawić się FASTBOOT USB "czerwone tło"

10. Ścigamy program fastboot.zip. Wypakować zawartość na dysk C:\\ (C:\fastboot)

11. Uruchamiamy CMD (menu start--uruchom--cmd) i wpisujemy "c:\fastboot" następnie wpisujemy komende "fastboot oem writesecureflag 3" i zatwierdzamy enter. Powinno pojawić się mniej więcej takie coś:

OKAY [ 0.050s ]

finished. total time: 0.050

12. Naciskamy POWER i S-OFF powinno zmienić się na S-ON :)

13. Zjeżdżamy vol- na RECOVERY i naciskamy POWER (telefon powinien się zrestartować)

14. Jeśli telefon się zwiesi(ikonka telefonu z czerwonym trójkątem) wyciąg i włóż baterie.

15. Gotowe:) Teraz działają nam aktualizacje OTA.

Pozdrawiam

Edytowane przez zioomann
    Rozwiązanie problemu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Troszkę to przerobie za Twoim pozwoleniem :)

Tylko pamiętaj że jeżeli miałeś rom brandowany z jakiejś sieci np orange to trzeba go wgrać lecę na xda poczytać trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok jeśli ma to posłużyć komuś to jak najbardziej:)

Ps. jak zgrać plik PG86IMG.zip(kopia zapasowa), np. jak mam tel brand orange??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem ze zrobieniem roota, po daniu opcji żeby zrobił roota wyskakuje mi komunikat operation aborded (status 0). W czym może tkwić problem ?? Nie robiłem wipe'ów itd.

---------- Post dołączono o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Dobra, już zrobiłem, ponownie pobrałem plik i potem poszło jak po maśle.

---------- Post dołączono o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Dobra, już zrobiłem, ponownie pobrałem plik i potem poszło jak po maśle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, właśnie staram sie zrobić S-OFF, niestety mam kilka problemów. Wgrałem z obrazu hboot 1.49.0007 i staram się skonczyc proces przez revolutionary, jednak za kazdym razem gdy przechodzi do fastboota restartuje telefon po 4 razy i proces kończy się komunikatem FAILED. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc ja trochę namieszałem, chyba. Zrobiłem unlock bootloadera przez htcdev.com :| potem dograłem 4Extrecovery przez fastboot i wrzuciłem SU. S-ON cały czas widniał w HBOOT. Generalnie zamysł był aby mieć roota na stockowym romie i dodać kilka modów. Dopiero później poczytałem na xda że lepiej omijać unlock przez htcdev.com.... Wieczorem wgrałem RUU ale w bootloaderze cały czas jest RELOCKED... RUU poszło bez problemu. Przy odblokowywaniu przez htcdev.com zniknął branding playa co akurat mnie ucieszyło... Zastanawiam się czy jeśli zrobię downgrade do hboota 07 (mam 18) to ślad po htcdev zniknie? czy wogołe moge zrobic downgrade hboota? czy mogę teraz zrobić roota przez revolutionary? dodam że bootloader zamknąłem komendą fastboot oem lock, CID nie ruszany....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

O kurka to namieszałeś na pierwszej stronie napisałem żeby nie odblokowywać bootloader za pomocą strony HTC.

Masz temat przyklejony jak powrócić do stanu gwarancyjnego wgraj ruu możesz play możesz nie brandowe :) obojętnie i zablokuj bootloader a potem wróć do tego tematu i rób wszystko krop po kroku......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym poście te pliki pg86.zip to jest cały rom? Bo na samego hboota to trochę za duże.... Czyli rozumiem że nie da rady wgrać tylko hboota?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi