Skocz do zawartości
marioos

Zabezpieczenie hasłem dostępu do niektórych plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

Czy istnieje jakiś sposób (program) na zabezpieczenie hasłem dostępu do niektórych plików - mam konkretnie na myśli zdjęcia/video? Obecnie po wybraniu w menu "Galeria" wyświetla mi się wszystko co aktualnie jest na fonie (wszystkie pliki graficzne), podobnie jest z "Odtwarzaczem" - widoczne są wszystkie pliki audio bądź video. Chciałbym utworzyć przykładowo na karcie pamięci nowy folder, którego zawartość byłaby niewidoczna w "Galerii" i "Odtwarzaczu" - jak to zrobić? Czy w ogóle jest to możliwe?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

Sprawdź program Protector. Nie wiem czy odpali na GT540 ale używałem go na spicy i dobrze sobie radził z takim problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, mam go właśnie na uwadze, choć nie próbowałem jeszcze z nim walczyć. A czy przypadkiem ten program nie zablokuje mi dostępu do całej "Galerii"? Chciałbym, aby "Galeria" była normalnie niezabezpieczona, a jedynie np. otwarcie jakiegoś konkretnego folderu na karcie wymagałoby podania hasła.

Ale na pewno zobaczę co ten programik potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

O ile sobie przypominam folderu tym programem nie zabezpieczysz. Galerię owszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, a może inaczej - pomijając blokowanie dostępu hasłem - czy istnieje jakiś sposób na to, aby nie wszystkie zdjęcia były widoczne bezpośrednio wchodząc do "Galerii"? Mam na myśli to, aby ukryć w jakiś sposób dane pliki, by nie były one widoczne przypadkowej osobie biorącej do ręki telefon i otwierającej "Galerię". Może to kwestia zapisania plików w jakimś konkretnym odpowiednim miejscu/folderze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

Zakładasz folder i wrzucasz tam zdjęcia/filmy itp. Do folderu wrzucasz pusty plik(zrobiony np.notatnikiem) o nazwie .nomedia(kropka jest ważna) to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mrtur zrobiłem tak jak napisałeś, ale w momencie gdy wklejam do folderu ten plik o nazwie ".nomedia" wszystko co wcześniej w nim było zapisane (filmy) staje się w ogóle niewidoczne czy raczej chyba usuwa się, bo jeśli zmienię nawet nazwę tego pustego pliku .nomedia na inną bądź nawet go usunę to w dalszym ciągu folder pozostaje pusty. Wygląda to tak, jakby wklejenie tego pustego pliku powodowało usunięcie zawartych w folderze plików multimedialnych.

Nie wiem, być może robię coś nie tak, aczkolwiek to żadna filozofia. Czy ten sposób u Ciebie działa? Będę wdzięczny za dalsze wskazówki.

Edit:

Spoko, problem rozwiązałem sam - żeby wszystko "zadziałało" tak jak trzeba obok tego pustego pliku o nazwie ".nomedia" należy utworzyć nowy folder (czyli np. video) i dopiero w nim umieścić to co ma być niewidoczne w Galerii i Odtwarzaczu. Znalazłem natomiast jeszcze inny sposób na ukrycie plików - wystarczy wszystko to co ma być niewidoczne umieścić w folderze o nazwie z kropką na początku czyli np. ".video" i żadne puste pliki nie będą nam już potrzebne. Przetestowane na moim GT540 i działa! ;) Jeśli chodzi natomiast o otwarcie takich ukrytych plików to można to zrobić np. przy pomocy Astro File Manager.

Edytowane przez marioos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

Fizycznie nie może taki zapis usunąć plików. Plik .nomedia działa na wszystko co jest w katalogu w którym się znajduje. Zrobiłem próbę. W galerii widzę katalog tapety a w nim obrazki oraz katalog Videos a w nim filmy. Wgrałem do tych katalogów plik .nomedia i w galerii już ich nie widać. Fizycznie są.Usunąłem plik .nomedia i znów się pojawiły.Nie wiem jak Ci to inaczej wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mrtur, ja wszystko rozumiem. Twój post był dla mnie na prawdę bardzo pomocny, dziękuję! Oczywiście browarek leci ;) U mnie wygląda to tak, że jeśli obok tego pustego pliku .nomedia są np. jakieś pliki video to nie są one widoczne ani w tym folderze (otwierając go przez Astro), ani w Galerii/Odtwarzaczu. Jeśli natomiast umieszczę je w dodatkowym folderze to wszystko gra ;). Zauważyłem natomiast, że jeśli nazwa folderu zawiera na początku kropkę to jego zawartość też nie jest w Galerii widoczna.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć próbuje waszego sposobu ale cały czas windows wyrzuca mi że nie można nadać takiej nazwy folderowi i nie wiem co zrobić może wiecie co pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi