Skocz do zawartości
chosen one

Rootowanie telefonu, wgrywanie ROMów, przywracanie stanu fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Canvas

Witam, jestem tutaj nowy. Zrobiłem goldcard tak jak to było napisane w wikipedii tylko mam problem z przeprowadzeniem recovery i zainstalowaniem Froyo 2.2. Wyłączam telefon i włączam go przytrzymując przycisk HOME i odłożoną słuchawkę ale na moim telefonie nie pokazuje się ekran tak jak u innych, że można przeprowadzić flasha tylko pokazuje mi się mój telefon z czerwoną strzałka skierowaną w górę. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema

Najpierw musisz recovery zainstalować najprościej jest z marketu clockmod recovery pobrać

uruchamiasz i wybierasz sflaszuj recovery pojawi ci się wybór telefonu po kręci ci trochę i już masz recovery i pozostaje wtedy cisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam takie pytanie, a mianowicie chciałem pomóc koledze z telefonem Hoc Hero przy wygraniu custom frimware. Telefon z Play niebrandowany z softem 2.1 uptade 1.

Udało mi się zrobić rota według poradnika poniżej, ale nie jestem w stanie wygrać recovery, dochodzę do tej komendy:

[*]flash_image recovery /sdcard/recovery.img (wciśnij enter)

i dostaje komunikat "image not found"

Proszę o jakiś porady odnośnie wygrania recovery.

Z góry serdecznie dziękuje

Poradnik z pierwszej strony:

"Menedżer plików, znajdź i zainstaluj z karty sd Universal Androot. Prawdopodobnie będziesz musiał zaznaczyć w ustawieniach telefonu możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.

[*]Uruchom zainstalowaną przed chwilą aplikację i wybierz opcję: "Root :)". Po chwili powinien się pojawić komunikat mówiący o tym, że Twój telefon został pomyślnie zrootowany. ("Woot ! Your device is rooted !"). Zamknij program.

[*]Zainstaluj z marketu Android Terminal Emulator.

[*]Uruchom Terminal Emulator i poczekaj, aż aplikacja poprosi o uprawnienia root. Uruchomi się aplikacja Superuser - należy zezwolić (Allow) Terminal Emulatro na dostęp root.

[*]Po wykonaniu tych czynności powinien być widoczny terminal ze znakiem zachęty na początku (zwany promptem - "$"). Należy przytrzymać dłużej klawisz "menu" by otworzyć kalwiaturę. Następnie należy wpisać dane komendy:

• su (potwierdzić enterem - możliwe, że dopiero teraz dostaniemy wcześniej wymieniony monit z prośbą o dostęp root)
    • flash_image recovery /sdcard/recovery.img (wciśnij enter - zakładam tutaj, że nazwaliście obraz recovery.img i umieściliście go na karcie SD w głównym katalogu)

[*]Wyłącz telefon i włącz go używając kombinacji klawiszy: Home + Power. To powinno zbootować telefon w trybie recovery."

Pozdrawiam

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek starczy ClockMod Recovery z marketu ściągasz uruchamiasz wybierasz sflaszuj ClockMod recovery wybierasz model telefonu czyli HTC Hero zainstaluje i już potem jak kolega troche sie obezna to sam sobie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mfedor

:help: Nie mogę zrobić roota

Jest to o tyle dziwne, że poprzednio udało mi się bez problemu, nawet komuś pomagałem a teraz... Nawet strona HTC mi nie pomaga z odblokowaniem bootloadera.

Nie wiem czemu ale nie mogę żadną metodą zrobić roota... mam androida 2.1 up1.

Może mi ktoś napisać jasną instrukcję na priv ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam posiadam era g2 i nie moge wgrac oryginlnego romu htc

mam pobrane RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver wsyzstk sie juz zaczyna robic i nagle wywala bład 140

---------- Post dołączono o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

udalo mi sie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke
    Witam posiadam era g2 i nie moge wgrac oryginlnego romu htc

mam pobrane RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoDriver wsyzstk sie juz zaczyna robic i nagle wywala bład 140

---------- Post dołączono o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

udalo mi sie

Mógłbyś napisać jak Ci się udało mam ten sam problem.

EDIT: Okej, poradziłem sobie, jakby ktoś miał problem z przywróceniem Hero (od PLAY) do oficjalnego romu to macie linka: http://shipped-roms.com/download.php?category=android&model=Hero&file=RUU_Hero_HTC_WWE_3.32.405.1_R_Radio_63.18.55.06P_6.35.15.11_release_signed.exe

Edytowane przez Duke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemandero.. moze ktos reuploadowac linki do ROM-ow ? Interesuje mnie NIEBRANDOWANY (Play) i G2 (Era).. bede wdzieczny .. :)

i czy ktos mi moze od razu wyjasnic bo jakos tego nie zgrzewam :E jesli mam telefon z Ery (G2) to ktory z nich [niebrandowany, czy Era] powinienem zainstalowac, zeby pozbyc sie wszelkich sladow operatora z tele ? chodzi rowniez o przywrocenie oryginalnego bootscreena.. obecnie jest logo ery z duzym napisem G2 Touch.. no i jeszcze jedna (moze istotna) informacja.. tele jest z ery ale ja zamierzam korzystac wykorzystac go do sieci Play. ktory rom moze byc lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Udało mi się zrobić roota na moim HTC Hero 2.1 i mam mały problem gdy w terminalu wpisuję podaną komendę przez użytkownika Furai w Terminalu to pojawia mi się napis flash_image: not found

Obraz znajduję się na karcie SD. Szukałem jakiejś odpowiedzi ale jest ich tyle co użytkowników a nie ogarniam jeszcze zbytnio tematu zmiany ROM'u ponieważ telefon mam dopiero od tygodnia a pojęć i programów jest mnogo. Czy mógłby ktoś udzielić mi porady co dalej ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz zablokowany botloader. Musisz użyć sposobu z tego tematu ale z zablokowanym botloaderem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi