Skocz do zawartości
chosen one

Rootowanie telefonu, wgrywanie ROMów, przywracanie stanu fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby odblokować bootloadera jest potrzebny htc sync... tylko ten niestety mi nie wykrywa telefonu następnym problemem jest który ROM mam wybrać... tzn taki sam jak nr kompilacji czy jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dimen0

Witam. Mam problem. W żaden sposób nie wychodzi mi rootowanie mojego Htc Hero 2.1-update1. Próbowałem tej metody z Universal androot ( Superuser nie instaluje się i nie wyrzuca żadnych komunikatów a w po użyciu Terminal emulator i resecie mam wykrzyknik ;/) Mam chyba zablokowanego Bootloadera. Jednak metoda z wiki z zablokowanym bl nie pomaga. Po uruchmieniu runindos.bat pisze error device not found. NIe pomagały żadne stery do htc, żadne poradniki, reset , wgrywanie jakichs sterowników przez menedżer urządzeń, i telefon jest nie do wykrycia w HTC Sync. Próbowałem to robić z Debug USb, i na wszystkich trybach: Pamieć masowa, tylko ładowanie i Htc Sync. Czy jest wogle możliwe zrootowanie tego telefonu? :(

Edit: Takk w końcu się udało!!. Na drugim komputerze wgrałem ra recovery metodą z wikipedii i nie miałem wtedy roota. Zrobiłem sobie wipe i backupy i wgrałem Rom od elinuxa i wszystko chula :) Dzięki wielkie

Edytowane przez Dimen0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pdp11

Witajcie,

wyciągnąłem właśnie z szafy swój stary zbrandowany Era G2, mający 2.1 z OTA. Chcę zrootować ten telefon i wgrać sobie jakiś custom ROM, bo ten oficjalny muli strasznie.

Przeczytałem cały powyższy wątek i jestem w kropce - większość osób wskazuje na metodę z wiki jako najbardziej niezawodną, tylko że z wiki zniknęły wszystkie zlinkowane wyżej tutoriale... Czy można je jeszcze gdzieś znaleźć? Czy może nie ma sensu i zostały usunięte jako nieaktualne/niepoprawne, bo aktualną i poprawną metodą jest... no właśnie, jest jakaś? Pierwszy post Farai? Czy to: http://forum.android.com.pl/f29/tutorial-1-click-root-for-almost-all-android-phones-21303/ ?

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

Aleksander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz czy masz recovery (naciskasz domek i włączasz cały czas trzymając domek. Masz recovery jeżeli wyskoczy menu w którym możesz zmieniać pozycje np klawiszami głośności). Jeżeli masz recovery zmieniasz rom i po sprawie. Jeżeli nie masz to robisz metodę one click root i gdy już to zrobiłeś próbujesz wgrać recovery. Jeżeli się nie da masz zablokowany bootloader i musisz zrobić metodę dla niego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi