Skocz do zawartości
chosen one

Rootowanie telefonu, wgrywanie ROMów, przywracanie stanu fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Duke

Pisałem już że mam SDK wszystko zrobiłem tak jak w wiki. jak wpisuje adb devices pokazuje tylko napis List of the devices attached: a potem nic

gdy wpisuje z poradnika cd C:\GSMRoot potem runnindos.bat to wyskakuje error ze urzadzenie nie podlaczone

ssssaaada.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

To oznacza, że komputer nie wykrywa ci telefonu. Pokombinuj ze sterownikami albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke

Właśnie nie mogę znaleźć sterowników do Hero, jedne ściągnąłem z jakiejś chińskiej strony i okazało się że wirus. A może jak zainstaluje HTCSync to od razu się zainstalują sterowniki ?

EDIT:

OK. Zainstalowałem HTC Sync, zaktualizował mi się program, podłączyłem telefon do kabla USB, program pobrał sterowniki (screen) i wybrałem łączenie z HTCSync, jednak wyskakuje błąd z połączeniem:

ie można znaleźć aplikacji HTCSync na komputerze. Upewnij się, że zainstalowano i uruchomiono na komputerze HTCSYNC.itd.

EDIT:

OK, działa czasami najprostsze rozwiązania mogą pomóc, wystarczyło uruchomić komputer ponownie ;) Później spróbuje zrobić ten sposób z poradnika z zablokowanym bootloaderem jeszcze raz i napiszę co i jak ;) Bądźmy dobrej myśli

post-20950-14255698006494_thumb.png

Edytowane przez Duke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke

Sorry że post pod postem, ale w końcu sobie poradziłem z tym rootem sam ;)

Wszystko zrobiłem tak jak opisałem wyżej (post wyżej) i działa ;) Mam już recovery RA-hero-v.1.6.2

Teraz tylko wgranie nowego romu potem może recovery ;) Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichq

Zamierzam zROOTowac moj telefon ale jestem w tym zielony i prosze o pomoc.

Mam zainstalowany oficjalny rom 2.1 od HTC. Chce to zrobic tym: ROOT dla HTC HERO - one click – Wiki.android.com.pl i tu pytanie czy dziala to przy 2.1 czy tylko przy wczesniejszych?

Potrzeba tez do tego rom z rootem wiec jaki polecacie? Chcialbym miec app2sd, bez sense i mozliwosc potem dogrania jakiegos karnela do oc. Wiecej pytan bedzie pózniej bo na pewno cos zrobie nie tak, albo bede potrzebowal jakis rad. Narazie dajcie linki do tych romów które spełniaja moje wymagania. Jeszcze moge dodac ze wolalbym zeby nie roznił sie od stockowego za bardzo, tez cos slyszalem ze czasami nie dziala 3G,albo sa dodawane inne przegladarki

Edytowane przez cichq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

Nie wiem czy metoda podana przez ciebie zadziała. Ja przy 2.1 użyłem tej: ROOT dla HTC HERO - z zablokowanym bootloaderem - po update do 2.1 – Wiki.android.com.pl

Rom? Coś opartego na CM 6.1 spełnia twoja wymagania. App2SD, kernel z możliwością OC w standardzie, wszystko działające. Ja korzystałem z tego i szczerze polecam: http://forum.android.com.pl/f92/bfroyo63-v4-2-5-update-25-01-2011-a-17367/:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichq

przy tej metodzie na samym początki mam problemy poniewaz mam viste i cos mu sie nie zgadza a w mojej metodzie wszystko robi sie z poziomu telefonu, moze ktos potwierdzic ze One Click nie dzziala przy 2.1? Pozatym twoja metoda jest napisana tak "ogólnie" ze rozumiem i potrafie zrobic z tego 50%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichq
    Zrób sobie tym sposobem http://forum.android.com.pl/f29/tutorial-1-click-root-for-almost-all-android-phones-21303/ ja właśnie go wytestowałem bo otrzymałem tel z serwisu z wgranym Androidem 2.1.

Moge tym wgrac rom jaki tylko chce? np.http://forum.android.com.pl/f92/villainrom-12-0-0-a-14124/ Instalacja:

Backup/restore

Nandroid Backup

Wipe

Wipe data

Wipe dalvik cache

Wipe SD:Ext

Flash

Flash VillainROM12.0.0-Full-signed.zip

Reboot?

Mozna wgrac potem jakies inne recovery czy karnel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

Jak masz roota to wchodzisz do recovery, robisz nandroid backup, później wipe wszystkiego i później flashujesh rom. Gotowe.

Recovery nie ma potrzeby zmieniać bo i po co? Kernel flashuje się bez robienia wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi