Skocz do zawartości
chosen one

Rootowanie telefonu, wgrywanie ROMów, przywracanie stanu fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

cichq
    Jak masz roota to wchodzisz do recovery, robisz nandroid backup, później wipe wszystkiego i później flashujesh rom. Gotowe.

Recovery nie ma potrzeby zmieniać bo i po co? Kernel flashuje się bez robienia wipe.

Czy na pewno trzeba wchodzic do recovery? W ROM managerze sa opcje flash rom itp. a jak nacisne reboot into recovery to po reboocie pojawia sie telefon i znak ostrzegawczy i nic pozatym sie nie dzieje. Moze to taki program, ze nie musze nic robic tylko daje instal ROM from SD ?? Uzywales tego wogole?

Zmienilem recovery na RA i teraz robie co kazales. Rom sie wgral, narazie wszystko ok.

Edytowane przez cichq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam się, ja zrobilem rota "Universal Androot" , i teoretyczne było , że udao się zrootować

Tak czy siak, ClockworkMod, niedziała mi ani flash ani reboot intro RA recovery, tu i tu program się poprostu zawiesza?

Czy można jakoś sprawdzić czy ma się zdjetego roota (czy to jest gdzies napisane?) aa ważne universal androot, instaluje superuser permission, kiedy wchodze w ten program, na liscie Apps, niemam nic , jak klikne w log, to program wywala bład , jak wciskam settings to nic sie niedzieje program sie zawiesza, po co jest ten program wogole ?

Spóboje jeszcze dziś metodą przez to ADB czy jak to tam się nazywa.

Aa i jeszcze jedno , czy potrzbuje tego rom menagera? czy wystarczy że wrzuce rom na karte SD, zrobie nandroid back up, full wipe, flash zip ? flash rom np. vanilla albo RCMIX 2.2b ? i juz bede miał zainstalownego najwnoszy rom ?

Z góry sory jeśli te pytania są głupie pytania, jestem nowy :)

Edytowane przez soul1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maar86

Witam właśnie kupiłem na allegro htc hero teraz mam htc magic i mam pytanie odnośnie rotowania i wgrywania romu.

Czy jest tak samo jak w magic ze każdy rom działa na innym radiu czy tu działają na jednym radiu nie trzeba robić downgrade radia i spl?? i jaka metoda zrobić roota najlepiej bo tu są 4 metody hero posiada już 2.1i jaki polecacie room szybki stabilny najlepiej bez sense ui.z góry dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba co chwila radia zmieniać, o to nie musisz się martwić. Metody rootowania masz opisane, wszystkie działają, więc wybór należy do Ciebie. Jeśli chodzi o ROM'y, mi pod pasował rom elelinuxa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maar86

która metodę mam wybrać jak już będę miał hero skąd mam wiedzieć czy jest niebrandowany,lub zablokowanym bootloaderem - po update do 2.1

a jaka metoda zrobić to żeby było najprościej i bez żadnych problemów??można uwalić tym telefon tak jak można było zrobić cegiełkę z magica??

Edytowane przez maar86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli dostosuje sie do tej zasady to moge spokojnie oddac do playa aby wymienili mi padniety ekran i nie zorientowali sie , ze mialem inne zmodyfikowane softy?

8. ROM 2.1 - łatwe flashowanie bez cudowania, przed flashem zrób wipe

Dla Hero niebrandowanego (Play)

Kod:

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Sposób instalacji:

Kod:

skopiuj plik na kartę pamięci

- włącz telefon w trybie fastboot (czyli wyłącz go i włącz trzymając dolny klawisz głośności)

- zatwierdź zmianę ROMu

- poczekaj

- kiedy zapyta czy zrobić reset, naciśnij domek czyli tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maar86

W Środę będę miał Hero czy może mi ktoś pomóc z rotowaniem trochę się pogubiłem bo nie wiem jak sprawdzić która metoda go zrotowac tzn czy niebrandowany lub z zablokowanym bootloaderem:( Proszę o wyrozumiałość:) ale nie chce zepsuć telefonu bo magica 2 razy załatwiłem:(

Najlepiej na gg: 3846564

Edytowane przez maar86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączę się poniekąd do pytania kolegi wyżej :) Posiadam Htc Hero niebrandowany z androidem 2.1 i nie wiem czy mam wybrać metodę pierwszą z pierwszego postu czy drugą (Rootowanie Hero po aktualizacji via OTA, z 1.5 -> 2.1 - root dla hero z zablokowanym bootloaderem). Jak sprawdzić czy mam zablokowany bootloader? Telefon kupiłem niedawno i nie wiem czy i jak poprzedni właściciel aktualizował telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maar86

Mam jeszcze pytanko czy mogę zrotowac htc i nie zmieniać romu??chodzi mi ze bym mógł instalować wszystkie aplikacje:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi