Skocz do zawartości
chosen one

Rootowanie telefonu, wgrywanie ROMów, przywracanie stanu fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Krygo

Co wipe'ujesz przed wgraniem romu?

Zrobienie wipe partycji ext nie skasuje jej, tylko ja wyczysci.

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam bardzo za zawiłość ale użytkownikiem Androida jestem od tygodnia i trochę się w tym gubię

Więc co mam zrobić by wykasować wszystko co jest w telefonie pozostawiając Roota i postawić zupełnie od nowa system

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

W recovery wybierz wipe data/factory reset, pozniej wybierz wipe sd-ext a pozniej wipe cache i sflashuj tego villainrom'a ktorego tam chciales. Partycja ext zostanie i aplikacje beda sie na niej instalowac.

Jezeli chcesz miec czysty rom to wgraj 2.1 z linku ktory podal bruno a pozniej go zrootuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale właśnie jak tak robie to aplikacje prze ze mnie zainstalowane nie usuwają sie.Po wgraniu od nowa Roomu gry i programy dalej są nie usuwają się. Dwa dni temu jak robiłem Wipe data/factory to się wszystko usuwało a teraz nie chce. Jak usunąć partycję Ext ?

---------- Post dołączono o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

Ja chcę po prostu usunąć wszystkie zainstalowane prze ze mnie aplikacje i partycje Ext

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

To najlepiej zrob tak jak mowil bruno i zrootuj wtedy fona jeszcze raz bo skoro nie usuwa ci aplikacji to cos jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak usunąć partycje skoro nie da się jej usunąć przez wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wpr
    Jak usunąć partycje skoro nie da się jej usunąć przez wipe ?

Zrzuć zawartość karty pamięci na komputer (muzykę, zdjęcia, itp.) żeby ich nie stracić i sformatuj kartę pamięci. Możesz to zrobić z poziomu ustawień telefonu Ustawienia> Pamięć i karta SD> Formatuj kartę pamięci (lub Wyczyść kartę pamieci, w zależności od romu), lub poprzez Eksplorator Windows w trybie pamięci masowej (zaznacz dysk> prawy klawisz myszy> formatuj.

Partycja i wszystkie dane znikną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No gdyby to było takie proste to bym się oto nie pytał......otóż gdy robię format karty zarówno w telefonie jak i na komputerze to nie odzyskuje pamięci zabranej przez partycje ....ona nadal tam jest !!!

Karte mam 8 GB (rzeczywista ilość pamięci to jakieś 7,5) a mi ciągle pokazuje 6,6 GB bo resztę zajmuje partycja która nie chce się usunąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

Nie usuniesz partycji przez sformatowanie karty pod Windowsem bo on nie "widzi" partycji ext. Możesz to zrobić przez jakis program partycjonujący lub przez recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jak to zrobić przez recovery, próbowałem przez 'minitool partition wizard' i nadal to samo. Może dzieje się to przez to że upgradowałem partycję do Ext 4. W tym programie do partycjowania pokazuje że część karty zajęta jest przez nieznany system plików...program czyta Ext2 Ext3 i swap, ale Ext4 już nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi