Skocz do zawartości
chosen one

Rootowanie telefonu, wgrywanie ROMów, przywracanie stanu fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

oj chłopie, bierzesz jakąś live cd z linuxem i odpalasz partition menager, usuwasz wszelkie partycje na twojej karcie i tworzysz nową - fat32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W recovery powinieneś mieć partition sd. Tam ustawiasz wielkość pratycji ext, fat, swap.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no ja już nie mam siły i zaraz wywalę tą karte na złom

Gpartet widzi tylko partycje fat32 6.6 Gb i nic poza tym ,czemu nie widzi reszty ponadto gdy podejme jakiekolwiek działanie formatowanie czy utworzenie nowej partycji wywala błąd i nic dalej z kartą nie da się zrobić i znika. W telefonie po tej akcji pokazuje 'pusta karta sd lub nieobsługiwany format'

Gdzie podział się 1gb pamięci ???

---------- Post dołączono o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Niech ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pamiętaj że 8GB=/8gb ;)

jeśli gpart sobie nie radzi, ani program do partycjonowania na win, to chyba nic nie pozostaje jak kosz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bynus

witam

mam problem z wgraniem customowego romu a mianowicie mam HTC Era G2 z oryginalnym romem zrutowałem go tak jak pisze tutaj http://forum.android.com.pl/f29/tutorial-1-click-root-for-almost-all-android-phones-21303/ no i chciałem wgrać nowego roma pierwsze wgranie zakończyło sie sukcesem (VillainRom 13) ale nic sie nie zmieniło wszystkie moje dane i ustawienia zostały bez zmian tylko w informacjach o oprogramowaniu zmieniła sie nazwa romu i nic wiecej (miały byc animowane tapety itp). Postanowiłem wgrać rom Elelinux ale wyskoczył napis android i tak przez 45min i nic sie nie działo wiec wgrałem z powrotem VillainRom ale również sie nie uruchomił też prawie godzine czekania i nic i w koncu przywróciłem ROM z backupa proszę mi powiedzieć co jest nie tak ze sie nie wgrywa i nie uruchamia tak jak powinien ??

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poprostu w recovery nie wcisnoles opcji wipe factory reset czy jakos tak i zatwrdzasz YES oraz nastepnie flashujesz ROM.zip np. elelinux, robisz reboot i czekasz na uruchomienie ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bynus
    poprostu w recovery nie wcisnoles opcji wipe factory reset czy jakos tak i zatwrdzasz YES oraz nastepnie flashujesz ROM.zip np. elelinux, robisz reboot i czekasz na uruchomienie ;D

jak dam wipe reset factory to mi sie czarny ekran włączy tylko i nic sie nie dzieje musze coś nacisnąc zeby wróciło do poprzedniego ekranu tak ma być ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie masz recovery? Wez zrob clockworkmod recovery przez aplikacje z matketu ROM MANAGER i wybierz pozycje pobierz rom, wybierz sobie jakis np cyanogenmod 7 i jak sie pobierz to wyskoczy okienko i musisz zaznaczyc wipedata cache i dajesz ok, telefon sie resetuje i wyjonuje za ciebie robote ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bynus

recovery mam ClockworkMod 2.5.0.7 właśnie zflashowałem w tym ROM Manage'rze i właśnie ten czarny ekran podczas wipa no ale jeszcze posprawdzam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Hero z sieci Era, Android 2.1-update1 po aktualizacji OTA/RUU, czy mogę zrootować sobie telefon pierwszym tutorialem ze strony numer 1, pkt. 2 ? czy są jakieś prostsze lepsze sposoby na zrobienie roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi