Skocz do zawartości
cyba

Android 4.03 w Samsung Galaxy S2 - BRAK MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA DO KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ

Rekomendowane odpowiedzi

cyba

Hej,

zainstalowałem wczoraj. Zajmuje ok 80MB więcej ramu ale chodzi szybciej. Jest wiele pozytywnych zmian.

UWAGA

Z modułu obsługującego telefon zniknął przycisk umożliwiający wejście do książki adresowej. Obecnie są tylko trzy: klawiatura, spis połączeń, ulubione.

Ukryli kontakty w menu rozwijanym ale NIE MA JAK dodawać kontaktów ani tez edytować.

Zgłosiłem to już Samsungowi.

post-73208-14255703717662_thumb.png

post-73208-1425570371737_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbc

5ec57f90-a966-7fe2.jpg5ec57f90-a975-7330.jpgOczywiście, że jest jak dodawać kontakty z tego menu.

Jeśli zaczniesz wpisywać numer (choćby jedną cyfrę) to pokaże Ci się opcja "Dodaj kontakt".

Co do możliwości wejścia do książki telefonicznej - co Twoim zdaniem robi opcja "Kontakty", jeśli nie przenosi Cię do książki telefonicznej? Po kliknięciu na tą opcję zostajesz przeniesiony do książki telefonicznej właśnie i masz możliwość wybrania numeru bezpośrednio z książki - wystarczy kliknąć na kontakt i zostaje nawiązane połączenie.

Co do edycji kontaktów - masz możliwość wyedytowania każdego kontaktu z menu "Kontakty" - nie spod "telefonu" ale właśnie z tego menu. W ICS zmieniono wiele rzeczy ;)

EDIT:

OK, przepraszam - chodziło Ci o książkę adresową - w ICS zostały rozdzielone te dwie rzeczy - kontakty i książka adresowa - oczywiście tylko w tym przypadku, który opisujesz. Nadal masz możliwość edytowania danych kontaktów, ale z menu "Kontakty" - z menu 'telefonu" rzeczywiście nie ma takiej możliwości.

Natomiast odnośnie Twojego pisma do Samsunga - obawiam się, że to nic nie zmieni, bo funkcjonalności o których piszesz nadal istnieją, tylko w trochę innej formie.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez jbc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cyba

Dzięki Ci serdeczne za odowiedź. JBC - znalazłem ikonę z kontaktami na pulpicie. Przyznam, że BEZ SENSU to zrobili. To akurat lepiej było rozwiązane w starym sofcie.

Edytowane przez cyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbc

Kwestia gustu tak na prawdę ;-)

Nie ma za co dziękować, polecam się na przyszłość:D

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cyba

Wiesz, soft poprawia się, aby jego użytkowanie było łatwiejsze - tak przynajmniej wydaje mi się. Do tej pory wchodziłeś w moduł telefonu, klikałeś w zakładkę kontakty i koniec (wykonywałeś dwa ruchy). Teraz wchodzisz w moduł telefonu, klikasz dolne rozwijane menu i wybierasz kontakty. Masz trzy ruchy zamiast dwóch. To jest o połowę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Android 4.03 w Samsung Galaxy S2 - BRAK MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA DO KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cyba

Ja tam nie widzę niezgodności. Temat jasno mówi, o czym jest wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up W takim razie rozumiem, że mam przenieść temat do kosza, ponieważ:

a) zły dział - Zaczynasz od wersji systemu i modelu telefonu - sugeruje, że dotyczy konkretnego modelu

b) Caps Lock - nie lubię jak temat do mnie "krzyczy"

Sam opis problemu nie jest najgorszy, chociaż ja bym to ujął inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cyba

a) dział dobry - "problemy z androidem". Zacząłem od wersji androida oraz telefonu, na którym jest postawiony. To chyba też dobrze. Przecież nie wiem, czy na innych telefonach występuje ten sam problem.

b) z krzykiem masz rację - wszedłem w edycję pierwszego posta ale nie jestem w stanie edytować tematu (tylko treść wiadomość).

Co mam uczynić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dział nie dobry. Więc został przeniesiony do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi