Skocz do zawartości
Qbiakk

[TUTORIAL]Ubuntu i Windows na naszym SGN.

Rekomendowane odpowiedzi

Qbiakk

[WYMAGANY ROOT]

Zaczerpnięte częściowo z XDA

Znalazłem ostatnio fajne bajery na nasz telefon.

1. Ubuntu na naszym SGN

Po pierwsze należy ściągnąć aplikację z marketu "ubuntu instaler" może być darmowa wersja(mam płatną wnosi tylko tyle że ma przycisk do uruchomienia skryptu, który sam uruchamia konsole i wpisuje komendy - jest ich 3, a do tego działa dopiero po pierwszym ręcznym wpisaniu, do tego posiada szybsze serwery do pobrania plików .img oraz posiada do wyboru ubuntu 10.10(wersja pełna) lub 12.4 - które jest okrojone na maxa narazie, wersja beta).

Program Posiada linki do pobrania ubuntu i potrzebnych programów(1 plik 1.5 gb ubuntu.img lub soft wersja 500mb, skrypt 6 kb, link do marketu do pobrania darmowej konsoli "Terminal Emulator" oraz pobrania VNC emulator).

Generalnie program krok po kroku z linkami opisuje uruchomienie na naszym telefonie 100% sprawnego Ubuntu :)

I tu moja poprawka! VNC emulator jest przestarzały! Działa okropnie przez co zabiera w dużej mierze funkcjonalność Ubuntu. Po poszukiwaniach i testach, znalazłem aplikację za 4.5 zł o nazwie :

Jump Desktop (w porównaniu do innych aplikacji po 50 zeta to taniocha) działa rewelacyjnie, zero pikselozy, świetne rozwiązanie myszki, wszystkie przyciski funkcyjne chowane i wysówane poprzez dotykowy przycisk "opcji" w naszym SGN. Klawiatura nasza systemowa po wybraniu z przycisków funkcyjnych(dodatkowo w menu mamy wszystkie pozostałe przyciski łącznie z F1-F12, ctr, alt, tab itd). Dla mnie rewelacja.

[bEZ ROOTA]

2. Windows na naszym SGN

Oczywiście nie jest możliwe zainstalowanie go na naszym telefonie jak powyżej ubuntu. Ale dzieki programowi Jump Desktop możemy mieć dostęp do naszego komputera włączonego gdziekolwiek, a z aplikacji mamy nawet możliwość zamknięcia go. W pełni działa poprostu wszystko oprocz dzwięku.

Co jest bardzo fajne, to to że jest to w sumie uruchomiony program w tle, więc można zminimalizować bez problemu, można dzwonić, pisać, i pracować na systemie Ubuntu lub Windows a nawet Mac.

Proszę o zamieszczanie pytań, jak będe znać odpowiedź postaram się odpowiedzieć. A może macie jeszcze lepsze programy i pomysły :)

Poniżej zamieszczam screeny :)

Uruchomiony windows 7 z mojego kompa

post-122221-14255703719474_thumb.jpg

post-122221-14255703719662_thumb.jpg

Ubuntu instaler Pro

post-122221-14255703719808_thumb.jpg

Konsola wymaga podanie rozdzielczości(800x1280 lub 1280x800 dla nas) oraz wybrania środowiska grafinczego(gnome lub LXDE)

post-122221-14255703719956_thumb.jpg

Program z zapisanymi ustawieniami do połączenia z ubuntu na telefonie lub Kompik, mój PC z windows 7

post-122221-14255703720108_thumb.jpg

Ubuntu uruchomione w środowisku Gnome w 800x1280 24 bity

post-122221-14255703720562_thumb.jpg

post-122221-14255703720257_thumb.jpg

post-122221-1425570372041_thumb.jpg

Edytowane przez Qbiakk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dave

Fajny temacik, przydałoby się tylko dopisać co działa a co nie w ubu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbiakk

jeszcze nie testowalem wszystkiego. napewno dziala explorer plikow, i widzi caly telefon, dziala rownierz firefox bez problemu łącznie z playerem, ale odtwarzanie filmikow ma lekkie przyciecie, no i nie ma dzwieku. dziala cale dyspozytorium z upgradem aplikacji itd, czyli mozna wszystko instalowac z niego. reszty jeszcze nie sprawdzialem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Egzo

Szkoda że wymagany root :-( możesz coś więcej o windowsie powiedzieć? Ciekawi mnie czy można stare gry odpalać i jak z podłączoną myszką i klawiaturą by chodził. Piwo poleciało!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbiakk

Niestety nie podłączałem klawiatury ani myszki, ale na windowsie pasjansa odpalilem i dalo rade grac, ale na pewno jest tak że obraz przesyłany na komórce nie jest płynny jak byśmy siedzieli na kompie, jest on przesyłany jakby klatkowo co sekunde (jakoś tak to moge opisać) może co 0.5 s jakoś tak,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

A ja zawiesilem sie bo nie wiem co mam wpisac w vnc

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbiakk

ale z komputerem czy ubuntu na telefonie ?

Jeżeli z komputerem to nalezy z komputera udać sie na stronę www.jumpdesktop.com/go i ściagnąć program na komputer i zalogować się kontem google na telefonie i na komputerze.

Uruchomienie Ubuntu jest opisane w ubuntu instaler

w VNC musisz wpisać adres 127.0.0.1 oraz haslo : ubuntu

i dać connect.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Ubuntu. Sciagnalem ten program do instalacji. Zainstalowal skryp z automatu. Odpalam vnc wpisuje ten adres i haslo no i zonk

52b1e669-6c48-d707.jpg

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbiakk

a jak byś mógł bardziej screena konsoli wysłać, bo może nie uruchomił Ci sie ubuntu wcale.

W OGÓLE SCRYPT KTÓRY ŚCIĄGACIE MA NAZWĘ UBUNTUV6.SH ZMIEŃCIE JĄ NA UBUNTU.SH

bo inaczej w wersji pro przycisk lunch ubuntu pewnie nie będzie działać wcale, bo ma komende sh ubuntu.sh albo uruchamiajcie ręcznie konsole i ręcznie wpisujcie:

su - komenda daje prawa roota konsoli bez tego ani rusz.

cd /sdcard/ubuntu albo (jeśli na karcie jest zewnętrznej) cd /sdcard/external_sd/ubuntu

sh nazwa scryptu.sh (czyli sh ubuntuv6.sh or sh ubuntu.sh)

po ostatniej komendzie powinno na konsoli paść pytanie o rozdzielczość i wpisujemy : 1280x800 albo 800x1280

kolejne pytanie pada o środowski 1 - LXDE 2 - GNOME

na koniec ma się wyświetlić adresy naszego ubuntu oraz ostatnia linijka "[email protected]:/#"

wtedy ubuntu działa już w tle - można przejść do programu VNC i uruchomić podgląd.

Edytowane przez Qbiakk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neo22

Ja do sterowania swoim kompem używam "TeamViewer" bardzo fajny i bardzo prosty w obsłudze program i oczywiście darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi