Skocz do zawartości
xxxprzemo

Sms-y - nie wszystkie przychodza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byc moze z Was ktos z takim problemem sie spotkal i uporal... A wiec mam problem z smsami... Dosc sporo smsuje ze swoja dziewczyna i problem jest dosc denerwujacy bo nie wiadomo czy jesli ktos pisze do mnie np 1 sms to czy on do mnie wogole dochodzi czy nie. Najlepsze jest to ze raport moze ta osoba otrzymac o dostarczonym do mnie smsie a ja nic nie otrzymalem (moja dziewczyna ma tak zawsze ze raport dostaje o dostarczeniu do mnie a ja jednak nic nie mam w skrzynce) Potem ten ktos moze byc zlym na mnie ze nie odpisalem, ale jak mam odpisac komus skoro smsa nie otrzymalem? ao.o

Proceder ten zauwazylem i zaczalem temat badac... A wiec kazalem dziewczynie wysylac tego samego smsa na moj telefon oraz na drugi telefo i w ten sposob sprawdzilem ze problem wystepuje i co jakis czas sie zdarzy ze sms na moj telefon wogole nie przychodzi (na ten drugi telefon przychodza wszystkie smsy i wszystkie sa w calosci) albo czasem sie zdarzy, ze przyjdzie po kilku dniach polaczony z innym smsem... Probowalem na rozne sposoby... odinstalowalem nawet Gosms i niestety tez to nic nie dalo. Problem dalej wystepuje.

Mial ktos podobny problem? Czekam na wskazowki :)

Mial ktos taki problem? Czego to moze byc problem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką masz wersję radia?

Wgraj najnowszą i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestes pewny ze to pomoze?

wersja radia ? Szczerze mowiac nie wiem i nie wiem nawet jak sprawdzic...

Jedynie co moge napisac to ponizsze dane:

A wiec wersja oprogramowania Android: 2.3.7

Wersja modyfikacji: CyanogenMod-7.1.0-Optimus2x

Numer Kompilacji GWK74

Wersja jadra: 2.6.32.45-cyanogenmod

Jakbys mogl podeslac link do instrukcji jak sie instaluje to najnowasze radio i wogole skad go sciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd

problem leży w starym cyanogenie, problem znany, zalecana aktualizacja do najnowszej [CM7][KANG][MAR15] temasek's KANG BUILD RC0-74 - xda-developers

naturalnie dobrze mieć baseband 0725 i odpowiedni ril do tego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie chlopaki co mam zrobic? Zaiktualizowac samo radio czy calego cyanogena? Wole zeby bylo jak najmniej przy tym kombinowania bo nie wiem czy sobie poradze a teraz zas wszystko instalowac noi potem kiedy sie pojawi android 4.0 na p990 to nieustanne bawienie w instalowanie aplikacji.

Co do aktualizacji radia to jest tam taka informacja

"UWAGA, ZMIANA RADIA WYCZYŚCI PAMIĘĆ WEWNĘTRZNĄ URZĄDZENIA, ŁĄCZNIE Z WEWNĘTRZNĄ KARTĄ SD - PAMIĘTAJ O BACKUPIE!" - Czy to znaczy ze telefon jest przywrocony do standardowych ustawien i wszystkie programy i wszystka moja dzialalnosc zostanie wykasaowana i musze instalowac wszystko od nowa? ao.oao.o

Jesli tak to gdzie zrobic ta kopie zapasowa? Kiedy wchodze do ustawien jest zakladka "dane uzytkownika" i tam potem sa 3 opcje - " utworz kopie zapasowa (na serwerach google), autoprzywracanie, oraz ustawienia fabryczne (wiadomo czyszczenie telefonu).

A wiec jesli zaznacze te dwie opcje czyli utworz kopie zapasowa oraz autoprzywracanie czy unikne problemu z ponownyw instalowaniem wszystkiego? No chyba ze jest jakis program ktory robi obraz wszystkich programow? Np cos jak Norton Goust na windwos?

Cholera smartfony fajne sa ale ciagle przy nich jakies grzebanieao.oao.o:DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd
    Zaiktualizowac samo radio czy calego cyanogena?

nie napisałeś jakie masz radio wgrane...

UWAGA, ZMIANA RADIA WYCZYŚCI PAMIĘĆ WEWNĘTRZNĄ URZĄDZENIA, ŁĄCZNIE Z WEWNĘTRZNĄ KARTĄ SD - PAMIĘTAJ O BACKUPIE!" - Czy to znaczy ze telefon jest przywrocony do standardowych ustawien i wszystkie programy i wszystka moja dzialalnosc zostanie wykasaowana i musze instalowac wszystko od nowa?

tak, wszystko jest usuwane...

Np cos jak Norton Goust na windwos?

oczywiście że jest, masz taką opcję w recovery w menu Backup and Restore, tam tworzysz obraz całego telefonu i tam też możesz przywrócić...w recovery jak wejść rozumiem wiesz?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a wiec tak wersje radia mam Radio 1035.21_20110405 czyli pasuje aktualizowac?

Czyli jest mozliwosc robienia kopii zapasowej? Rozumie ze mam to zrobic przez Rom managera? Tam jest opcja "uruchom w trybie recovery" W to mam wejsc i tam postepowac zgodnie z np tym poradnikiem jaki znalazlem : Android ClockworkMod Recovery – krok po kroku ??

Narazie niektore opcje w Rom manager v5.0.0.6 poblokowane i kaze mi zainstalowac Clockworkmod recovery... Czyli mam to zrobic tak?

Teraz jeszcze mam pytania:

1. Czy jesli uzyje do aktualizacji CM7 Rom managera (jest opcja sprawdz aktualizacje Romu - bierzaca to cyanogenmod -7.1.0 optimus 2x) to czy zrobi mi aktualizacje do najnowszego jesli tak to do jakiego? Czy w ten sposob sie nie da? Jesli sie da to co sie stanie? System takze sie wyczysci?

2. Napisane jest ze aktualizacja radia czysci takze karte? Jesli natomiast zrobie kopie zapasowa telefonu i karty to rozumie ze bede mial taki stan jak aktualnie? Czy ewentualnie przed aktualizacja radia moge wyciagnac karte sd w celu zapobiegniecia jej wyczyszczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd
    1035.21_20110405 czyli pasuje aktualizowac?

to dosyć stara wersja więc dobrze by było...wszystko do cm od basebandu po inne znajdziesz na stronie temaska http://www.mediafire.com/temasek

Czy jesli uzyje do aktualizacji CM7 Rom managera

a jak przytrzymasz wyłącznik telefonu i dasz uruchom ponownie to masz tam uruchom w trybie recovery? sprawdź też wersję recovery w recovery jaką masz...najnowszą znajdziesz na stronie temaska.

to czy zrobi mi aktualizacje do najnowszego jesli tak to do jakiego?

do 2.3.7

pamiętaj też, że po wgraniu cyanogena zaraz po tym wgrywasz aplikacje google'a tzw gappsy, też znajdziesz na stronie temaska.

Jesli natomiast zrobie kopie zapasowa telefonu i karty to rozumie ze bede mial taki stan jak aktualnie? Czy ewentualnie przed aktualizacja radia moge wyciagnac karte sd w celu zapobiegniecia jej wyczyszczeniu?

możesz wyjąć kartę, choć uważaj, bo może wyczyścić ci kartę w telefonie, lepiej zrobić backupy i co trzeba, poźniej uruchomić telefon, pozgrywać normalnie wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to dosyć stara wersja więc dobrze by było...wszystko do cm od basebandu po inne znajdziesz na stronie temaska http://www.mediafire.com/temasek

a jak przytrzymasz wyłącznik telefonu i dasz uruchom ponownie to masz tam uruchom w trybie recovery? sprawdź też wersję recovery w recovery jaką masz...najnowszą znajdziesz na stronie temaska.

No wlasnie jak dam uruchom ponownie to nie ma w trybie recovery tylko od razu logo LG potem Logo CM7 oraz wlacza sie normalnie telefon i tyle. Jak sprawdzic ta wersje tego recovery bo za bardzo nie wiem przyznam sie szczerze :)

do 2.3.7

pamiętaj też, że po wgraniu cyanogena zaraz po tym wgrywasz aplikacje google'a tzw gappsy, też znajdziesz na stronie temaska.

Cholera nie bardzo rozumie. Wnioskuje ze jesli wejde w Rom manager i dam sprawdzenie aktualizacjim CM7 to nie zrobi mi aktualizacji cyanogenmod tylko zrobi mi aktualizacje do androida 2.3.7? PRzy tym takze zrobi mi czysty fon taki jak od producenta tak z wersja wlasnie 2.3.7? Dopiero pozniej ponownie bede musial wgrywac nowy cyanogenmod?

No a z kopia zapasowa? Bedzie sie mogla potem nalozyc?

Powiem tak szczerze mowiac jesli ma mi wyczyscic telefon to wole nie ruszac CM. Wolalbym po prostu zrobic te smsy zeby tylko dzialaly jak nalezy i mnie to wystarczy :) Jakbys mi pomogl zrobic tego backupa tego systemu ze po aktualizacji radia bede mial wszystko tak jak teraz to bylbym Ci niesamowicie wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi