Skocz do zawartości
xxxprzemo

Sms-y - nie wszystkie przychodza

Rekomendowane odpowiedzi

darryd
    Jak sprawdzic ta wersje tego recovery bo za bardzo nie wiem przyznam sie szczerze

to nie pierdziel się z tym, tylko wgraj tą wersję cwm5028-p990-20120129.zip

Wnioskuje ze jesli wejde w Rom manager i dam sprawdzenie aktualizacjim CM7 to nie zrobi mi aktualizacji

nie, rom managera sobie odpusc...;) możesz go uzyc do wejscia w tryb recovery...

Powiem tak szczerze mowiac jesli ma mi wyczyscic telefon to wole nie ruszac CM

nic się nie stanie...

po kolei, wgraj najpierw nowe recovery jakie podałem w pliku powyżej...później wejdź do tego recovery i wykonaj sobie backup telefonu, po skończeniu który dla bezpieczeństwa zgraj z karty sd na komputer, będzie on w katalogu clockworkmod.

Teraz proponuję wgrać sobie nowy baseband, osobiście polecam 0725L, i jeśli po tej operacji będzie wyczyszczony telefon to go po prostu przywróć z recovery opcją restore to co wcześniej utworzyłeś.

Jak to wykonasz wrzucasz na kartę sd czy telefon najnowszego CM7.2-RC-74 i gappsy ściągasz stąd Goo-inside.me Downloads - Downloading gapps-gb-20110828-signed.zip i też na kartę...

Odpalasz recovery i robisz wipe cache partition i w advanced/wipe dalvik-cache, następnie "install zip from sdcard" lub "...internal sdcard" w zależności od wybranej wersji recovery i wybierasz najpierw cm7.2 i po tym gappsy...restart...czekasz z 10min i powinno być ok

Następnie z marketu ściągasz program GetRIL i ściągasz nim odpowiedni RIL, dla 0725 wybierasz taki BEZ "italy" w nazwie.

wsio...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to dobra to mysle ze sie zajme tym byc moze dzisiaj wieczorem na spokojnie:) moze jakos sobie z tym poradze... niemniej powiedz mi jeszcze jedno...

Odpalam recovery i robie wipe cache partition ...? Czyli rozumie ze po odpaleniu tego recovery bede tam mial takie opcje do wybrania? Oraz wszystko to co napisales pozniej takze bede mial takie poszczegolne opcje? Wiec nie powinno byc wiekszych problemow? Na co szczegolnie zwrocic uwage?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd
    Odpalam recovery i robie wipe cache partition ...? Czyli rozumie ze po odpaleniu tego recovery bede tam mial takie opcje do wybrania? Oraz wszystko to co napisales pozniej takze bede mial takie poszczegolne opcje?

tak...

Na co szczegolnie zwrocic uwage?

...w sumie na nic szczególnie, no może aby archiwum było nieuszkodzone...bo widzę, że sporej ilości osób czasem zerwie przy końcu pobieranie pliku, archiwum uszkodzone i później wynikają z tego problemy...najłatwiej sprawdzić takie archiwum w np 7zip lub jakimś innym winrarem opcją "Test archiwum" itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak to wykonasz wrzucasz na kartę sd czy telefon najnowszego CM7.2-RC-74 i gappsy ściągasz stąd Goo-inside.me Downloads - Downloading gapps-gb-20110828-signed.zip i też na kartę...

Odpalasz recovery i robisz wipe cache partition i w advanced/wipe dalvik-cache, następnie "install zip from sdcard" lub "...internal sdcard" w zależności od wybranej wersji recovery i wybierasz najpierw cm7.2 i po tym gappsy...restart...czekasz z 10min i powinno być ok

Następnie z marketu ściągasz program GetRIL i ściągasz nim odpowiedni RIL, dla 0725 wybierasz taki BEZ "italy" w nazwie.

wsio...

No to jeszcze raz ja :)

No wiec tak na dzien dzisiejszy zrobilem wszystko co powiedziales... Zrobilem kopie zapasowa ktora zadziala i mam po aktualizacji radia to samo co przed aktualizacja wiec wszystko ladnie :) Niemniej mam pytanie... co do tego co powyzej zacytowalem z twojej wypowiedzi... a wiec :)

Powiedz mi skad wziac tego CM7.2-RC-74 ? Bo w tym linku co podales w poscie powyzej byly tylko gappsy ktore zainstalowalem tylo i wylacznie same z pozycji recovery.. nie wiem czy tak moze byc ale telefon dziala. Niemniej aktualizacji CM 7 mi nie zrobilo bo dalej mam 7.1 a wiec skad wziac ten wlasnie plik z cm 7.2 pod optimusa 2x? Szukalem troche ale niestety nie znalazlem nic konckretnego... znalazlem tez taki oto poradnik http://forum.android.com.pl/f326/kernel-unofficial-cyanogenmod-7-2-0-rc5-5-2-3-7-build-13-02-2012r-110943/ ale tam nie ma tej wlasnie wersji...

Jak mozesz to zapodaj linkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd
    Powiedz mi skad wziac tego CM7.2-RC-74 ?

słabo szukałeś...;) tu Index of / znajdziesz w katalogu "LG Optimus 2x - p990" najnowszą wersję znajdziesz na samym dole cm7kang-O2x-RC1-76.zip więc 74 można już olać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak faktycznie w takim razie slabo szukalem :) Piwka polecialy za pomoc i poprowadzenie mnie za raczke przy tych aktualizacjach :) Zrobione i teraz sie okaze czy wplyna na plus:) Mam nadzijee ze tak...

Jeszcze jednak mam jeden problem...niby ladnie pieknie po aktualizacji a mimo wszystko radio nie dziala... to znaczy problem wyglada tak, ze niby radio fm pojawilo sie w spisie zainstalowanych aplikacji, niemniej po jego wlaczeniu zadna stacja nie chce sie wlaczyc... raz cos zatrzeszczalo w radiach tak jakby jakas stacja ale niestety na tym sie skonczylo... Czyli wychodzi na to ze pomimo najnowaszej wersji radia dalej radio fm nie dizala... Macie jakis pomysl?

Edytowane przez xxxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlopaki niestety problem powrocil....

Cholera co sie dzieje? Bylo troche czasu juz dobrze ale niestety ostatnio a dokladnie wczoraj problem powrocil...

Smsy przez ostatni okres bardzo sporadycznie czasem nie chcialy dojsc ale od wczoraj dzieje sie to notorycznie... Co wiecej, nie moge swobodnie sprawdzic stanu konta (ten sam problem tez wystepowal przed aktualizacja CM7 i radia... po aktualizacji problem zniknal i wpisujac *108# za kazdym razem moglem sprawdzic stan konta - teraz musze wykonywac 5-6 prob a czasem i tak niekiedy nie uda mi sie uzyskac informacji o stanie konta....)

Chlopaki co sie moglo znowu stac? Dodam ze w ostatnich 2 dniach zainstalowalem kilka nowych aplikacji... czy moglo znowu wysypac system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzyj,jakie aplikacje zainstalowałeś. Być może jakąś rzeczywiście ingeruje w system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem ale to dosc ciezki temat bo ja w sumie nic takiego nie instalowalem... napewno zadnych systemowych nie... cholera znowu bede musial przeprowadzić aktualizacje ? Odinstaluje pierw te wszystkie programu jakie zainstalowalem i zobaczymy ale niby czemu ten system android jest tak czuly? No chyba ze to oznaka jakiegoś wira ?3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chlopaki ostatnio zauwazylem jedna ciekawa rzecz... dzisiaj byl taki motyw znowu nie przychodzily mi smsy a także nie moglem sprawdzić stanu konta ani doladowac bo nie logowalo sie doladowanie do systemu. Postanowilem karte sim wlozyc do innego telefonu i doladowac konto na innym telefonie a moj p990 byl wylaczony i bez baterii i co sie okazalo po wlozeniu baterii oraz kartusz i wlaczeniu jest jakas dziwna data 01.01.2007 i godzina 01.01.... po 2 minutach przywraca godzine do bierzacej noi smsy przychodza oraz stan konta juz moge sprawdzić... zastawiajace jest to skad ta dziwna data? Czyzby telefon sie resetowal? Postanowilem to sprawdzić i znowu wyciaglem baterie na gdzieś 3 minuty noi znowu ta data... jak myslicie czym to moze byc spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi