Skocz do zawartości
nabuch

Uszkodzone gniazdo słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

nabuch

Witam, dzisiaj w moim GT540 uległo uszkodzeniu gniazdo jack do słuchawek, nad czym bardzo ubolewam, ponieważ będę musiał słuchać warkotu autobusu w drodze do pracy. Prawdopodobnie uszkodzenie było spowodowane moim wyciąganiem jacka z gniazda poprzez ciągnięcie za kabel słuchawek i objawia się to niepełnym graniem dźwięku (przy odpowiednim przyciśnięciu jacka słuchawek gra normalnie). Czy ktoś z Was wymieniał w serwisie taki wtyk lub orientuje się ktoś ile kosztuje taka naprawa? Na allegro widzę, że same gniazda to koszt do 20zł z przesyłką, lecz wątpię, że przy takiej elektronice bym sobie poradził.

Jeżeli ktoś zna także jakieś sposoby domowe na ewentualne "naprawienie" to nie pogniewałbym się gdybym otrzymał taką odpowiedź, lecz szczerze wątpię, żeby można było to w taki sposób naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Też miałem uszkodzone gniazdo i poszedł na gwarancję, wymienili bez najmniejszych problemów. Sam raczej nie wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja. Też oddałem,bez problemu,wymienili gniazdo. U ciebie też na pasku stanu cały czas znajduje się ikonka słuchawek,mimo że słuchawki nie są podłączone?

Ja tak miałem. W serwisie pewnie tylko odgięli blaszki i było po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nabuch

Nie, po prostu nie słyszę pełni dźwięku, po odpowiednim przyciśnięciu wtyku jest ok, ale nie będę przecież ciągle trzymał wtyku. Obawiam się, że takie coś mogą odrzucić ze względu na uszkodzenie czysto techniczne. Tak w ogóle jak respektują w tym przypadku inny soft na telefonie? Bo chyba nie powinni na to zwracać w ogóle uwagi przy takim uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby być w 100 % pewnym, że konieczny jest serwis spróbuj zrobić wipe. Ja miałem kiedyś problem i wystarczyło wydmuchać kurz z dziurki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem dzisiaj okoazalo sie ze mi sie tak stalo z telefonem i kupilem nowe sluchawki bo myslalem ze mi sie zepsuly a one dzialaly tak samo jak poprzednie wiec poszedlem do serwisu i mi powiedzieli ze z wymiana to bedzie kosztowac 60zl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi