Skocz do zawartości
specc223

Reanimacja A73, Live Suit Pack, problem natury technicznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż wczoraj ucegliłem swoją tabletkę za sprawą (jak mniemam) BusyBox'a. Podjąłem próbę ożywienia go, zgodnie z instrukcją zawartą na stronie producenta, ale niestety mam problem z programem Live Suit Pack, a konkretnie z krokiem 8. A mianowicie, napisane jest:

"press PVP for 10s to disconnect power, keep pressing any key (except POWER), connect the device with USB cable, short press POWER key for 10 times and then relase all pressed keys."

Po 1: co kryje się pod nazwą "PVP" ?

Po 2: czy te czynności mam wykonywać jednocześnie, czy najpierw 10s trzymać to PVP, następnie wciskać 'jakies' przyciski itd. ?

Bardzo proszę o pomoc, najlepiej kogoś kto ma już na swoim koncie udaną reanimację takowej tabletki :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłącz tablet, wsadź spinacz w dziurkę mikrofonu (poczujesz taki pstryk), przytrzymaj chwile, w tym czasie podłącz kabel USB i komputer go rozpozna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taa, tylko to nie o to wogóle chodzi Kolego, czytanie ze zrozumieniem, pisałem o problemie z krokiem 8.

Ale juz rozwiązałem problem, wszystko trzeba wykonać na raz i pokaże sie okno wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz Kolego, nie wiesz czegoś,ktoś Ci dobrze radzi, a Ty jeszcze marudzisz... To co napisał Bo-lero zastępuje właśnie "punkt 8".

|Tapnięte z Defy|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może będzie trochę OT

specc223

Wnioskując z twoich cytatów z instrukcji aktualizacji korzystałeś z angielskiej wersji językowej, a przecież na stronie goclever.com jest instrukcja w języku polskim. Ale to tak drogą informacji na przyszłość.

Wysłano z GOCLEVER TAB A73 @1.2GHz z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@delling

raczej bym powiedział, że radzi z 'dobrego serca', co nie znaczy że dobrze, dlatego 'marudze' :P

To co napisał Kolega Bo-lerro to jest pierwsza część, dzieki której można wykonać punkty instrukcji 1-7. Potem trzeba zastosować się do wskazówki, którą daje nam program LiveSuit Pack i dzięki której przejdziemy do opcji formatowania.

@up

wyciągasz zbyt pochopne wnioski :)

instrukcja na stronie producenta jest po polsku, owszem, ale program LiveSuit jest po angielsku, a co za tym idzie screeny w instrukcji z tego programu też są po angielsku, a niestety autor tejże instrukcji nie pokusił się o szerszy komentarz co do akurat tego punktu (według mnie jednego z najistotniejszych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beria

Ok, wykonałem te wszystkie kroki i mam identyczne pytanie co to znaczy PVP?

Dochodzę do momentu, gdzie mam urządzenie w menadżerze urządzeń, ale LiveSuit wali komunikat - initialization failed (513).

Urządzenie się uruchamia, więc "uwalone" sprzętowo raczej nie jest.

Edytowane przez beria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up.

Mi pare razy pokazywal błąd 513. Ale zrobilem jak napisal Bo-lerro i LiveSuit sie zwiesza podczas podłączenia sprzetu... Jakis pomysł jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomocy. Nie moge zaktualizować na oryginalnego ICSa, wifi mi padło i przez to ze mam HWv2 nie moge go oddac na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Panowie, chinczycy czesto zle tlumacza na angielski. A chodzi o:

"press PVP for 10s to disconnect power, keep pressing any key (except POWER), connect the device with USB cable, short press POWER key for 10 times and then relase all pressed keys."

1. Wcisnac power przez 10s aby wylaczyc urzadzenie (wymusic reset i wylaczenie)

2. Nastepnie wcisnac dowolny przycisk za wyjatkiem power (czyli mamy 2 glosnosci do wyboru, ja uzywam Vol+) i wlozyc wtyczke USB do GC

3. Ciagle trzymajac Vol+ wciskac kilka razy power - wcale nie 10x, bo zdaje sie, ze juz po 6x program na pececie zalapal polaczenie

Jest to zamiennik dla wciskania resetu w otworze mikrofonu. Dla mnie to powyzsze jest wygodniejsze, bo mam instrukcje na ekranie (tzn. w okienu LiveSuite) i nie musze za kazdym razem sobie otwierac pdfa z opisem.

Poza tym nie musze szukac po szufladach spinacza.

Jak nie bedziecie trzymac Vol+ przy podpinaniu USB to GC przez winde bedzie widziany jako Mass Storage.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi