Skocz do zawartości
Lech-u

HTC Sync - nie ma możliwości synchronizacji kontaktów i kalendarza

Rekomendowane odpowiedzi

Lech-u

Witam,

Od czasu przeinstalowania systemu Windows w moim kompie nie mam możliwości synchronizowania kontaktów ani kalendarza z moim HTC Sensation.

Czy jest coś w ustawieniach, co powinienem włączyć/wyłączyć, żeby znowu móc synchronizować kontakty i kalendarz?

Opis objawów:

• podłączenie HTC Sensation do HTC Sync odbywa się normalnie.
    • Automatycznie rozpoczyna się synchronizacja.
    • Synchronizują się tylko elementy Muzyczne, Galeria, Locations i Dokumenty.
    • Nie synchronizują się Kontakty i Kalendarz.
    • Na liście w HTC Sync Kalendarz i Kontakty są "na szaro" bez możliwości włączenia lub wyłączenia tych elementów. Tak jakby "nieczynne".

Proszę o pomoc - jak to zrobić, żeby znowu synchronizować kontakty i kalendarz? Na kompie używam Microsoft Office Outlook do przechowywania kontaktów i elementów kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lech-u

Odpowiedź znalazł mój informatyk. Tajemnica tkwiła w ustawieniu uprawnień w komputerze. Otóż bez ustawienia uprawnień administratora nie ma możliwości synchronizowania kontaktów i kalendarza. Po ustawieniu uprawnień administratora na komputerze wszystkie opcje z HTC Sync zostały przywrócone i teraz jest OK.

Piszę o tym, bo może ktoś spotka się z takim problemem u siebie. Teraz już wiadomo jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam podobny problem - synchronizacja kalendarza i kontaktów jest dla mnie niemożliwa do zaznaczenia, jednak na komputerze jestem zalogowany jako administrator oraz aplikację htcSync też odpalam jako administrator (opcja możliwa do wybrania po kliknięciu ppm na ikonę programu). Nie jestem w stanie zsynchronizować tego, co zsynchronizować potrzebuję. Czy ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    momus

@MrCloudancer, wiesz że synchronizacja kontaktów i kalendarza jest możliwa tylko jak masz zainstalowanego Outlooka?? niestety z innymi aplikacjami nie działa, nie da się zrobić też lokalnej kopii w postaci pliku do przywrócenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Kontakty zawsze można wyeksportować do pliku .vcf. Kontakty → Menu → Importuj/eksportuj → Eksportuj na kartę SD → Wybierz konto, aby eksportować → Potwierdź eksport.

Trzymam kontakty zapisane w pamięci telefonu (te na koncie Google bardzo tracą na jakości zdjęcia), więc co jakiś czas muszę robić sobie kopię bezpieczeństwa, a robię ją właśnie do takiego pliku. Zapisują się tam wszystkie dane związane z kontaktem (rocznice, notatki, zdjęcia... numery telefonów są chyba zbyt oczywiste, aby o nich wspominać?) i zapisane w danej pamięci, którą zaznacza się do eksportu.

Natomiast sam kalendarz może się synchronizować, lub też można go synchronizować (auto/manual) z kontem Google'a i wtedy też ma się dostęp do swoich wprowadzonych terminów bez względu na urządzenie, którym się loguje na to konto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @MrCloudancer, wiesz że synchronizacja kontaktów i kalendarza jest możliwa tylko jak masz zainstalowanego Outlooka?? niestety z innymi aplikacjami nie działa, nie da się zrobić też lokalnej kopii w postaci pliku do przywrócenia

No właśnie wyczytałem to dopiero później. A czy da się to zrobić z outlookiem z 2003 roku? Bo nie mam nowszego a jest to zabawa dość droga...

@Smogg I jeżeli tak zrobię i przywrócę ustawienia fabryczne to będę mógł bez żadnego problemu importować potem kontakty z pliku? W sumie mam gdzieś synchronizację, zależy mi tylko na zapisaniu kontaktów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Ja tak robię za każdym razem i nie mam problemów. Po prostu po HR zamiast eksportuj wybierasz importuj, a później dokonujesz wyboru pliku, z którego dane słuchawka ma zaciągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi