Skocz do zawartości
przeqpiciel

Prośba o nandroid backup ROMu z Play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zwalonego hero, który nie może nawiązać połączenia USB. Jedyna komunikacja pomiędzy telefonem a komputerem to czytnik kart microSD. Czy jest jakaś metoda aby bez posiadania goldcard przywrócić orginalny ROM ?

Edytowane przez chosen one
    nazwa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem co prawda nieuwalonego Magica ale tez nie bylo zadnej mozliwosci komunikacji. Sprobuj to:

http://wiki.cyanogenmod.com/index.ph...st_Android_sdk na samym dole.

Jesli to nic nie da no to chyba jedynie goldcard. W moim przypadku pomoglo szybko i bezbolesnie uzyskac roota, wgrac radio, spl i rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja miałem co prawda nieuwalonego Magica ale tez nie bylo zadnej mozliwosci komunikacji. Sprobuj to:

http://wiki.cyanogenmod.com/index.ph...st_Android_sdk na samym dole.

Jesli to nic nie da no to chyba jedynie goldcard. W moim przypadku pomoglo szybko i bezbolesnie uzyskac roota, wgrac radio, spl i rom.

Ale co 'na samym dole' ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

W tym momencie masz modyfikowane recovery? Jak tak to musi Ci ktoś udostępnić swój backup zrobiony nandroidem podczas rootowania według tej metody: http://wiki.android.com.pl/wiki/ROOT_dla_HTC_HERO#Tworzymy_backup

Wrzucasz go na kartę pamięci przez czytnik i przywracasz z recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ostatnim czasy stało się coś z moim telefonem i potrzebuję oddać go na gwarancję. Nie mniej jednak problemem jest wgrany soft, który nie jest oficjalny i podczas oddawania telefonu lepieij żeby nie istniał tam. Dlatego poszukuję osoby, która jest w posiadaniu orginalnego softu, niebrandowanego aby się ze mną nim podzielilą. Wszystkie znane mi metody przywrócenia orginalnego oprogramowania zawiodły. To jest bodajże ostatnia deska ratunku. HELP !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj uważnie ten temat to będziesz wiedział jak przywrócić stan sprzed roota

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=15255

Nie wiem czy Ci da coś nandroid backup bo ostatnie wersje już nie przywracają recovery (ani nie robią jego kopii - no chyba że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem.).

Chociaż mógłbyś spróbować zrobić restore nandroidem a później przez flashrec sflashować recovery. Pozostaje kwestia SPL ale tego chyba nie zmieniałeś jeśli masz z Play telefon.

Jak Ci nikt nie udostępni nandroid backup to mogę go wieczorem zrobić i wrzucić na jakiś serwer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwilowo plan mam taki, że ściągam przepakowaną pamięc z RUU do signed.zip i czymś takim potraktować pamięć telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz czy w tej paczce jest recovery.img. Założę się o wór ziemniaków, że Twoja metoda nie przejdzie. Poczytaj na xda 'how to extract rom from ruu' a później wynik tej paczki podpisz.

Wydaję mi się, że jak zrobisz nandroid backup a później potraktujesz recovery flashrec to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązanie:

1. Potrzebne rzeczy:

a. Przepakowany rom w paczke zip

b. Flashrec do nadpisania recovery

2. Do dzieła !!

a. potrzebne rzeczy wrzucamy na kartę i pakujemy ja w telefon

b. odpalamy telefon w trybie recovery

c. profilaktycznie robimy wipe wszystkiego co możliwe, system, cache, delvik

d. wgrywamy oprogramowanie flaszujac urządzenie plikiem 1.A

e. reboot urządzenia

f. instalujemy flashrec [potrzebne będzie zaznaczenie, że wyrażamy zgodę na programy z nieznanych źródeł]

g. uruchamiamy flashrec

h. na dole aplikacji jest przycisk do przywracania recovery

i. wyłączamy telefon

j. włączamy telefon trzymając domek i strzałkę w tył

k. gdy pojawi się czerwony napis "<MENU> Reset Device" naciskamy menu

l. telefon się restartuje i uruchamia się zasadniczo w stanie jakby był prosto z salonu.

A teraz idę kombinować gdzie oddać jego na gwarancje. Trzymajcie kciuki :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi