Skocz do zawartości
BigMac

Pierwsze kroki

Rekomendowane odpowiedzi

BigMac

Temat będzie o ogólnych sprawach

Najważniejsze zagadnienia :

ROOT - Dzięki niemu dostajemy dostęp do plików systemowych ,możemy dowolnie modyfikować system a także wgrywać romy

ROM - Jest to obraz systemu

MOD - Jest to plik, w którym znajdują się modyfikacje systemu

Open Recovery - Dzięki temu programowi możemy wgrywać romy,skrypty,mody a także zrobić backup systemu i wipe

Nandroid - Chyba najpopularniejszy skrypt do robienia i przywracania kopii zapasowej systemu.

Kernel - Jądro systemu operacyjnego – podstawowa część systemu operacyjnego, która jest odpowiedzialna za wszystkie jego zadania jak taktowanie procesora, zarządzanie pamięcią RAM , zarządzanie sterownikami do modułów w telefonie ( Wi-Fi , Bluetooth , HostUSB ).

CID - Każdy region ma własny CID. To oznacza, że nie możemy wgrać sobie oprogramowania wypuszczonego np. w Chinach.

SUPER CID - Dzięki tej modyfikacji zostaje on ustawiony na "11111111" - czyli tzw. uniwersalny CID i możemy wgrać oprogramowanie zewsząd

HBOOT - Jest to jeden z ważniejszych elementów w systemie naszego telefonu. Można go porównać do BIOS-u w naszych PC. Odpowiada z ustawienie odpowiedniej ilości pamięci dla poszczególnych sekcji systemu.

RUU - (ROM UPGRADE UNTILY)Jest to rom który wgrywamy przez komputer

Problemy występujące przy wgrywaniu romu

BOOTLOP - Jest to ciągłe włączanie się telefonu non stop, zazwyczaj pomaga zrobienie wipe lub wgranie romu jeszcze raz

Od czego zacząć ?

Od S-Off i rota wszystko znajdziecie w tym temacie http://forum.android.com.pl/f468/s-off-and-root-and-lista-roma-w-150144/

Jak co wgrać ?

ROM -

Pamiętamy że zawsze jak wgrywamy jakiś rom telefon nigdy nie może mieć włączonej opcji Szybkie Uruchamianie ,a bateria musi być naładowana w 100%

Krok pierwszy:

Pobieramy ze story xda-developers.com jakiś rom i wrzucamy go prosto na sd możemy zmienić nazwę pliku na update, pamiętamy aby plik był w formie ZIP

Krok drugi:

Wyłączamy telefon i odpalamy go za pomocą Vol- i Power włączy nam się recovery ,ale my musimy wejść w CWM więc wybieramy w menu recovery

Krok trzeci:

W CMW robimy Wipe data/factory reset i wipe cahce partion (jeżeli mamy back up systemu to nie robimy backupa ,a jeżeli nie mamy to robimy)

Krok czwary:

Jeżeli zmieniliśmy nazwę naszego pliku na update to wchodzimy w "apply update from sd card/Yes - Install"

Ale gdy nazwy nie zmieniliśmy to dajemy "install zip from sd card"następnie wybieramy "apply update from sd card" i szukamy naszej paczki

KERNEL - Kernel wgrywamy tak jak rom

HBOOT - Plik wrzucamy prosto na SD a on sam nam się wgrywa

SUPER CID - Zmiana CID.

01. Odinstaluj HTC Sync i/lub Doubletwist, o ile miałeś je zainstalowane.

02. Użytkownicy Windowsa: Musicie zainstalować >te drivery od HTC<. Użytkownicy Linuksa mogą pominąć ten krok.

03. Upewnij się, że Twój telefon posiada włączony tryb debugowania. Ustawienia -> Aplikacje -> Tworzenie -> Debugowanie USB.

04. Ściągnij i zainstaluj Android SDK, które >znajdziesz tutaj -> wybierz plik .zip< (lub, jeśli wiesz gdzie znaleźć samo adb i narzędzia fastboot - w takim wypadku możesz przejść do punktu 10).

05. Rozpakuj zawartość ściągniętego archiwum i uruchom SDK Manager

06. Zaakceptuj i zainstaluj Android SDK Platform Tools. Całą resztę możesz odznaczyć, nie będzie nam potrzebna.

07. Kiedy ściąganie i instalacja się zakończy - zamknij SDK Manager.

08. Skopiuj folder "platform-tools" z folderu, w którym zainstalowałeś SDK do jakiejś "prostej lokalizacji", abyś później mógł łatwo i szybko wejść w ten folder przy użyciu Command Prompt. Przyjmijmy, że będzie to ta ścieżka - C:\platform-tools.

09. Potrzebujesz także skopiować plik "fastboot.exe" z folderu "tools" znajdującego się tam, gdzie rozpakowałeś SDK, do katalogu C:\platform-tools.

10. Otwórz Command Prompt. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

- klawisz "Windows" (na klawiaturze) + R i wpisz "cmd",

- kliknij myszką na klawisz Windows w lewym dolnym rogu. W zależności od wersji - (Vista/7): w pasku wyszukiwania wpisz "cmd", albo (w XP) najpierw kliknij "Uruchom" i dopiero wpisz "cmd".

- znajdź "Wiersz polecenia" w "Akcesoria" w Menu Start.

11. Kiedy Command Prompt już się uruchomiło wejdź do folderu platform-tools (o ile użyłeś proponowanej lokalizacji -> "cd c:\platform-tools"; Inne ciekawe komendy znajdziesz tutaj: >klik<).

12. Ponownie czas upewnić się czy:

- telefon jest włączony, działa, wszystko ok.

- kabel pomiędzy komputerem i telefonem jest włożony w porty USB. Komputer też jest włączony, wykrywa telefon... telefon ustawiony w trybie "Tylko ładowanie"

- tryb debugowania jest włączony (pkt 03.).

13. Będąc w Command Prompt, w odpowiednim folderze wpisz "adb devices". Powinieneś zobaczyć listę podłączonych urządzeń i serial nr swojego telefonu. Jeśli tak nie jest - coś jest nie tak. Czasami pomaga reset jednego czy drugiego urządzenia.

14. Wpisz komendę "adb reboot bootloader". EVO uruchomi się ponownie w fastboot USB.

Wujek dobra rada radzi:

Wpisz "fastboot getvar cid" i zapisz/zapamiętaj CID jaki się wyświetli. Będzie to przydatne na wypadek konieczności wysłania telefonu na gwarancję i anulowania wszelkich wprowadzonych modyfikacji. Ewentualnie wątek dla zapominalskich.

15. Wpisz komendę "fastboot oem writecid 11111111". Osiem znaków. Osiem jedynek. To tak zwany SuperCID - umożliwia wgranie każdego oprogramowania do telefonu.

16. Wpisz komendę "fastboot reboot-bootloader", urządzenie zrestartuje się (ponownie do fastboot USB).

17. Wpisz komendę "fastboot getvar cid" aby zobaczyć, czy zmiana CID-u przebiegła pomyślnie.

18. Wpisz komendę "fastboot reboot", telefon uruchomi się ponownie.

Zagadnienia związane z Rom'ami

OXED-De-OXED - De-ODEX: pliki APK mają odpowiednie pliki odex np. phone.apk i phone.odex, stosowane są przez deweloperów w celu zaoszczędzenia miejsca i przyśpieszenia otwierania aplikacji. Deodexing ( Deodex ) oznacza przekonwertować go z powrotem do pliku. Dex i umieścić go z powrotem do apk. Co to powoduje? np. możliwość wgrywania tematów, możliwość modyfikacji...

Zipaligned: Optymalizuje sposób spakowania pakietu aplikacji Android (APK). To umożliwia że system operacyjny Android do interakcji z aplikacją wchodzi efektywniej, a więc i o wiele szybciej, mniejsze zużycie pamięci RAM podczas pracy z APK.

Informacje brałem i kopiowałem od użytkownika Smogg tu jego temat -->http://forum.android.com.pl/f321/debrand-sensation-i-aktualizacje-ota-130784/ i od użytkownika kila tu jego temat --->http://forum.android.com.pl/f115/poradnik-od-a-do-z-czyli-od-rootowania-do-flashowania-32556/

Jeżeli potrzebujesz pomocy pisz na PW! Ponieważ na forum.android.com.pl nie pomagam!

Edytowane przez BigMac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

jestem początkujący ięc proszę o zrozumienie

posiadam htc evo 3d

posiadałem HBOOT 1.53.0007, zmieniłem go na 1.49.0007

tak wygląda mój telefon po wciśnięciu poweri i vol-

UNLOCKED

SHOOTER_V PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.49.0007

eMMC boot

July 12 2011, 15:29:51

Problem w tym że po uruchomieniu telefonu wyskakuje NO CARD SIM

Mimo to że karta jest w telefonie

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Jak zrobiłeś Downgroda Hboot nie mając S-OFF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczesniej otrzymałem ze strony dev plik, oraz zrobiłem manewr z drucikiem

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Jeżeli zrobiłeś manewr z drucikiem to powinieneś mieć S-OFF chyba, że Ci coś nie wyszło, mógł byś zrobić zdjęcie wyświetlacza gdy jesteś w fastboot ? <power+vol->

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgrywałem kilka romów nic nie dało

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

ok zaraz zrobię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaraz powinien bycpost-71763-14255717596992_thumb.jpgpost-71763-14255717596992_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sory z tak bokiem

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

robiłem kilka razy drucikiem bo wyskakiwał mi błą, ale za którymś razem wydawało mi się że poszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Widocznie nie poszło bo masz S-On, a powinieneś mieć S-Off

No to co do roboty telefon Twój w ogóle wstaje ?

http://forum.android.com.pl/f539/aktualizacja-20-06-12-s-off-and-root-and-lista-roma-w-150144/

Bierz się za odblokowanie bootloadera, nic trudnego :)

Powodzenia

Jak zrobisz to napisz pokombinujemy dalej ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wykonując różne polecenia w fastboot wyskakuje cos takiego

(bootloader) [FAT_ERROR] fat_open_file: can not find SMART_IO.CRD

(bootloader) [JAVACARD_ERR] SMART_IO.CRD cann't find

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi