Skocz do zawartości
rammiro

Akcje Tauron Polska Energia - kiedy sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

rammiro

Na pewno wielu z Was ostatnio miało okazję zainwestować 'porządnie' pierwszy raz w życiu. Były to zapewne akcje PZU albo ostatnio Tauronu. Ja kupiłem trochę tego drugiego i tu pytanie - kiedy sprzedać żeby najwięcej zarobić? :)

W tej dziedzinie jestem całkiem nowy więc doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi

Staram się nie doradzać co powinieneś zrobić, bo to Twoje pieniądze i robisz z nimi co chcesz, a ja się nie znam na pewno na tyle aby innym mówić jak powinni inwestować.

Nie jest to moja pierwsza inwestycja. Kupiłem pełen pakiet i sprzedaję w dniu debiutu.

Skoro jesteś początkujący w tym temacie, to nie sugeruj się ewentualnym łatwym zyskiem z tej spółki czy też tym, który miał miejsce przy PZU, żebyś przy okazji kolejnej inwestycji "w normalnych warunkach" nie stracił tego co zarobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"kiedy sprzedać żeby najwięcej zarobić?"

Gdyby na tym forum byl ktos kto zna na to 100% odpowiedz to w profilu w polu telefon mialby wszystkie mozliwe androidy.

Nie ma recepty, zanim ma sie jakie kolwiek pojecie o gieldzie duzo wody w wisle musi uplynac. Mimo ze sie tym zajmuje juz sporo czasu to i tak wiem ze nie wiele wiem. W jednym tygodniu mam 12% zysku z portfela a potem prawie tyle samo ale na minusie.

Jedyna dobra rade moge ci dac taka: lepszy wrobel w garsci niz wrobel na dachu, jak widzisz ze juz masz zysk to lepiej miec go takiego jaki jest. Spekulacje, analizy zostawic lepiej tym ktorzy wiedza co robia a i tak czesto nie maja z tego takich efektow jakie by chcieli. W dniu debiutu musial by sie cud stac zeby cena spadla i to jest prawie pewne, a co bedzie potem tego nikt ci nie obieca.

Jak juz taki temat powstal to zeby nie zakladac osobnego tu zapytam: Czym koledzy i kolezanki handlujecie? Z jakimi efektami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysan

Ile tak trzeba wyłożyć z kieszeni by kupić dobre aukcje. Jakieś może stronki rady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro
    Ile tak trzeba wyłożyć z kieszeni by kupić dobre aukcje. Jakieś może stronki rady

Akcje czy aukcje?

Wystarczy 1zł.

Ktoś się orientuje o co chodzi w tych "dywidendach"? Bo gdzieś czytałem że Tauron ma płacić 20-30% swojego zarobku tym co kupili akcje. Ile może tego wyjść z 5k rocznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dywidenda mowiac po polskiemu: firma osiaga zysk, rada nadzorcza ustala ze zysk jest przekazany na wyplate dla akcjonariuszy. Zysk dzieki sie przez ilosc akcji w obiegu i ta kwote dostaje kazdy kto posiada ich akcje proporcjonalnie do ilosci posiadanych akcji.

Ile to moze byc? Trudno okreslic, bo nie wiadomo jaki zysk wypracuje firma w tym roku. Jezeli dokopiesz sie gdzies do raportu finansowego za zeszly rok to znajdz wynik finansowy, wez z tego 20-30% i podziel przez ilosc akcji jaka zostanie dopuszczona do obiegu. To bedzie twoja premia do kazdej akcji ktora zakupisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysan

Przepraszam znacie może jakieś strony gdzie wszystko jest wyjaśnione, tak by ktoś kto zaczyna/ lub zamierza zaczynać przygodę z giełdą itp, mógł się połapać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dywidenda mowiac po polskiemu: firma osiaga zysk, rada nadzorcza ustala ze zysk jest przekazany na wyplate dla akcjonariuszy. Zysk dzieki sie przez ilosc akcji w obiegu i ta kwote dostaje kazdy kto posiada ich akcje proporcjonalnie do ilosci posiadanych akcji.

Ile to moze byc? Trudno okreslic, bo nie wiadomo jaki zysk wypracuje firma w tym roku. Jezeli dokopiesz sie gdzies do raportu finansowego za zeszly rok to znajdz wynik finansowy, wez z tego 20-30% i podziel przez ilosc akcji jaka zostanie dopuszczona do obiegu. To bedzie twoja premia do kazdej akcji ktora zakupisz.

Dywidenda może być ujemna?? To znaczy gdy załóżmy tauron zanotuje stratę to akcjonariusze będą dopłacać?? W Sp. Z o.o. tak jest, w zależności od ilości udziałów.

Dobrze rozumuję??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

akcjonariusze nie beda doplacac. jak firma zanotuje strate, to od razu pojdzie w dol kurs akcji i zwyczajnie na tym stracisz.

nie wiem jak z tauronem, bo zbytnio sie mu nie przygladalem, ale sprzedaz akcji PZU w dniu emisji byla niezbyt rozsadna - przy takim popycie - widac, ze cos sie "szykuje" i akcje jeszcze pojda do gory znacznie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.