Skocz do zawartości
jumper3

S-OFF / ROOT / CWM (itp.) a aktualizacja OTA do ICS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrobiłem debrend romu Orange w swoim senastion. Zrobiłem to zgodnie z instrukcją zamieszczoną w sieci. Wrzyciłem stockowy rom HTC bez brandu. Przywróciłem CIDa dla PL. Straciłem roota, pozostał mi S-OFF.

Pytanie: Czy jak będzie aktualizacja do ICS otrzymam ją poprzez OTA? Bo mnie szlag trafia w kółko klikać... Jeśli nie, to co powinienem zrobić.

Edytowane przez Smogg
    Dodałem prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Jeśli zrobiłeś to zgodnie z tutorialem, przyklejonym w dziale ROMy i Modyfikacje telefonu, o którym piszesz, to tak, dostaniesz ICS OTA jak tylko się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy musze zrobić s-on? resztę mam zgodnie z instrukcją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem s-off w niczym nie przeszkadza (masz zdjęte zabezpieczenia i tyle) cid oprogramowanie masz oryginalne i to wystarczy.

Edytowane przez cezary1808

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Ok, już raz tutaj był taki wątek: http://forum.android.com.pl/f28/instalacja-oficjalnych-aktualizacji-po-zrobieniu-s-off-151903/

Panowie, w tutorialu debrandowania Sensacji, zmiany CID i aktualizacji OTA jest wyraźnie napisane co trzeba zrobić, aby mieć stockowy ROM bez branda z działającymi aktualizacjami OTA.

Jest nawet sugestia jak sprawdzić, czy te aktualizacje na pewno działają.

Nie ma natomiast ani słowa o konieczności zakładania S-ON (bo takiej konieczności nie ma - czytając ze zrozumieniem można to wydedukować, a działając zgodnie z tutorialem i instalując starszą wersję oprogramowania widać jak działają).

Przebieg aktualizacji do ICS - z perspektywy użytkownika - niewiele się różni od aktualizacji z 2.3.3 do 2.3.4.

Wątek zostawiam dla potomnych, ale jest to podyktowane tylko i wyłącznie obawą o kolejne takie tematy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zrobiłem roota zeby moc korzystać z titanium backup, czy po zrobiniu roota będę mial możliwość aktualizacji do ics poprzez ustawienia telefonu??

tapniete z mojego htc sensation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem nie powinno być problemu z aktualizacją (root to tylko dostęp do plików systemowych)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

ROOT= BRAK AKTUALIZACJI OTA

Wystarczy poczytać choćby wątku o dotychczasowych aktualizacjach...

Dla pewności dodam:

CustomRecovery = BRAK AKTUALIZACJI OTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za łopatologiczne wytłumaczenie. Jest już ICS via OTA. Po debrendingu zgodnie z super poradnikiem mam "czysciutki" ics pobrany przez OTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon zdebrandowany. Wyszukal aktualizacje , pobral. Przy probie instalacji pokazuje sie tylko znak drogowy z wykrzyknikiem i ludek androida. Poprzednia aktualizacja poszla normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi