Skocz do zawartości
underface

[TUTORIAL]Wgrywanie softa RSD Lite gdy telefon nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywanie softa RSD Lite gdy telefon nie startuje

Każdemu może się zdarzyć, że podczas testowania różnych modów oraz romów, coś pójdzie nie tak i telefon złapie bootloopa czy też nie włączy się.

Aby wgrać system do telefonu, w którym np. pojawia się tylko czerwone logo Motorola (tak jak to było w moim przypadku) należy poczynić pewne kroki.

Cała procedura jest dość prosta i nie ma czego się obawiać.

1. Sprawdzamy czy nasz telefon na względnie naładowaną baterię, najlepiej aby jej stan był powyżej 70%

2. Telefon mamy wyłączony (czasem po restarcie zawiesza się na wcześniej wspomnianym Logo)

3. Na wyłączonym telefonie naciskamy jednocześnie trzy (3) przyciski, najpierw naciskamy i trzymamy oba przyciski głośności VOL+ oraz VOL- , a następnie przyciskamy przycisk włączenia telefonu. Cała kombinacja ma wyglądać w ten sposób: VOL+ + VOL- + POWER.

4. Po pojawieniu się białych napisów puszczamy.

5. W wyświetlonym menu wybieramy pozycję AP FASTBOOT (poruszamy się po menu klikając przycisk VOL-, natomiast potwierdzamy wybór VOL+, za wstecz działa przycisk POWER)

6. Po wyborze trybu AP FASTBOOT, włączamy program RSD LITE (zakładam, że niezbędne sterowniki zostały zainstalowane oraz paczka z softem pobrana[waży do 900MB więc warto o tym pomyśleć wcześniej])

7. Podłączamy telefon do komputera z wykorzystaniem zwykłego kabla USB (tego z zestawu), jeżeli wszystko jest OK, w programie wyświetli się model podłączonego telefonu, w tym wypadku będzie pisać USB.

8. Standardowo wgrywamy softa, procedura ta trwa około 15 min.

9. Cieszymy się naprawionym telefonem.

Poradnik ten powstał w wyniku uwalenia systemu przeze mnie, o czym pisałem tutaj (http://forum.android.com.pl/f471/flashowanie-rsd-gdy-pojawia-siae-tylko-logo-motoroli-154128/)

Niezbędne pliki:

sterowniki http://db.tt/HL3PEfaw

RSD Lite http://db.tt/RUBKSHLV

paczka z softem, np ze strony: Droid-Developers SBF

ja mam ten soft http://sbf.droid-developers.org/umts_spyder/SPDREM_U_01.6.5.1-167_SPU-15-M2-1-CEE_1C.91P_0A.6C_RTCEE_CFC_HWp2b_SIGNED.xml.zip który jest przeznaczony dla polski, czyli 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU

UWAGA! Wgrywając softa tą metodą Zawsze! wykonaj wipe

Edytowane przez underface

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

mam wszystko tak samo jak u Ciebie ,niestety telefon nie chce się włączyć po tym jak opisujesz w punkcie 3 ,jak długo mam czekać do białych napisów ??

powiedz mi jak mam sprawdzić naładowanie baterii skoro telefon nie wstaje ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję przeczytać temat o kablu serwisowym

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co jeśli kiedy podłączam telefon do ładowania to zatrzymuje się ekran na znaczku motoroli i nie pokazuje się dalej ładująca się bateria? telefon się wtedy też ładuje czy nie? taki właśnie mam problem ze swoim razrem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam takie pytanie? w jaki sposób w koncu wgrać na czysto rom od motoroli...w jednym tutorialu pisze, ze przez rsd a nie ma wzmianki o wlączeniu fastboot, w innym zaś należy przed rsd właczyć fastboot w recovery...więc jak to jest??

Edytowane przez s_o_r_e_n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przecież rsd włącza sam fastboot - jeżeli masz tel na chodzie - to tylko podpinasz

jeżeli system nie startuje tylko ma bootloopa to wtedy włączasz fastboot

nie rozumiem z czym masz problem, przecież poradnik, który ci wysłałem zawiera dokładnie opisany każdy krok jak wgrać system przez rsd - sam wgrywałem nie raz wg. owego opisu i problemów nie miałem

ale ten opis w zupełności ci wystarcza przecież telefon ci działa - a przynajmniej działał kilkadziesiąt minut temu ;)

[***6.5.***]

ewentualnie jak tak bardzo pragniesz się w to bawić i włączyć flashowanie przez FB to -

[***6.5.***]

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki;) nie miałem pojęcia o co chodzi z tym flashbootem:) zabieram się za wgrywanie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    knst

Witam.

W moim przypadku w punkcie 6/20 wyskakuje flashing error.

Robie wszystko tak jak w poradniku.

Próbowałem flashować różne softy - zawsze efekt jest ten sam.

Co można jeszcze zrobić?

Telefon uwaliłem próbując wgrać na jakiś dziwny 2.3.6 soft z naszego regionu - wywaliło błąd w RSD i fon nie startuje.

ps. czy to normalne, że RSD widzi mój fon jako SPYDER S?

Taki komunikat wywala telefon:

th_937372250_DSCF5855_122_899lo.JPG

Edytowane przez knst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi