Skocz do zawartości
NoOne00

Klawiatura fizyczna ???

Rekomendowane odpowiedzi

Dyfren

ciekawy gadżet :) ale mimo wszystko wole w domu obsługiwać telefon z poziomu przeglądarki internetowej (app np: Andro Web Desktop (3 in 1)). Poza domem dla mnie bez użyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On pytał o współpracę z Hero a nie o opinię, wiem, że jeden z moderatorów sprzedawał takie. Jak coś to zagadaj na pw to CI powiem który. Może będzie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie odświeżyć temat ;) I odpowiedzieć na pytanie:

Witam - znalazlem dzisiaj na allegro mini klawiaturę która podobno dziala z systemem android 1.6+ - czy wiecie może jak współpracuje z bohaterem ???

http://allegro.pl/item1088665701_min...n_android.html

Otóż klawiaturka działa świetnie z bohaterem (a na pewno z romem floyo 1.1.9), jak jest na stockowym romie nie mam pojęcia, ale na 2.2 + bluekeyboard z marketu jest ful wypas :rolleyes: . Można pisać, grać i obsługiwać za jej pomocą cały telefon :) Ogólnie klawiaturka bardzo fajna, jedyne co mogli by w niej zmienić to klawisze, z gumowych na plastikowe, tak żeby łatwiej się pisało :P Co do ceny to 120 zł to jakiś wymysł szatana , ja ją kupiłem za ok 50 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mtsz15

Gdzie kupiłeśza 50 zł, o ile można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gdzie kupiłeśza 50 zł, o ile można wiedzieć?

Na ebay`u kolego, z darmową wysyłką z Hong Kongu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mtsz15

Napisz proszę instrukcję jak to skonfigurować HERO. Ja robię tak:

Zgrywam Android.apk na kartę i instaluje za pomocą Astro.

Włączam BT, jest dostęp do sieci.

Włączam klawiaturę, klikam klawisz obok diod, jedna mruga na niebiesko.

Włączam z MENU aplikacje z klawiatury, akceptuje aktualizacje, ale po chwili pojawia się błąd. Tak cały czas.

P.S.

Dajkamienia chyba tylko ty możesz mi pomóc, proszę..

---------- Post dołączono o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego klawiatura nie działa z moim HERO?

BT włączony klawiatura też.

Zależy to od radia albo od ROM'u(próbowałem z 2.1 i z 2.2, na żadnym nie działa)?

Edytowane przez mtsz15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Przede wszystkim JEŻELI MASZ SPAROWANĄ JUŻ KLAWIATURĘ Z TELEFONEM MUSISZ JĄ ROZŁĄCZYĆ

2. Gdy to zrobisz ściągnij z marketu program "bluekeyboard", zainstaluj ale nie odpalaj jeszcze

3. Wejdź w ustawienia języka i klawiatury -> zjedz w dół i zaznacz BlueKeyboard JP

4. Włącz bluetootha

5. Załącz klawiaturę, kliknij na niej guzik żeby zaczęła migać niebieska dioda

6. Wejdź w ustawienia bluetooth -> wyszukaj urządzenia -> gdy znajdzie mini klawiaturę przytrzymaj na niej dłużej palcem i wybierz "sparuj", gdy poprosi o kod wpisz np. 1234, następnie odczekaj 3-4 sekundy i wpisz ten sam kod na klawiaturze zatwierdzając enterem ----> dioda powinna przestać mrugać.

7. Wejdź znowu w "Ustawienia języka i klawiatury" zjedź w dół, wybierz ustawienia BlueKeyboard JP -> w Selected keyboard wybierz bluetooth mini keyboard , następnie w keyboard layout wybierz US(qwerty)

Konfiguracja zakończona, teraz żeby skorzystać z klawiatury w polu gdzie wprowadzasz tekst przytrzymaj palec i wybierz "metoda wprowadzania" -> Bluekeyboard ... no i to tyle, program powinien sam się połączyć .

Jeżeli program nie chce się łączyć,ustaw inną metode wprowadzania, wyłącz i załącz ponownie klawiaturę następnie wciśnij guzik parowania na niej i znów wybierz metode bluekeyboard.. powinno działać. W przypadku gdy na ekranie pojawiają się inne znaki niż wybrane na klawiaturze wystarczy wcisnąć "shift" i "alt" .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mtsz15

Klawiatura nie działa z Androidem 2.1 na HERO, bynajmniej na moim telefonie.

Z 2.2(konkretnie FROYO_2.2_RC1) rewelacja!:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi