Skocz do zawartości
mariusz555

MS2Ginger 3.0 - How to

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam obecnie ROM MIUI, jednak zależy mi na lepszych zdjęciach i nagrywaniu w 720p. Znalazłem poradnik jak wgrywać na xda ale wole dmuchać na zimne i zadać Wam kilka pytań przed wgrywaniem.

1. Czy wgranie kernela pod moduł Bayer jest odwracalne? tzn czy moge po tym spokojnie wrócić do Froyo i jak to zrobić?

2. Jakie są największe i uciążliwe wady wersi z 5 marca 3.0

3. Czy mogę wgrywać bezpośrednio przez MIUI, czy muszę wracać do Froyo?

4. Pytanie czy warto w waszej opinii wogóle wgrywać ten ROM?

Na początek chyba tyle. Teraz zostaje procedura wgrania ale to już postaram się sam doszukać. Wszelkie pytania będę zgłaszał w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

720p działa tylko na defy z czerwona soczewką jeśli masz to możesz wgrywac.

1. Jest odwracalne. Wracasz tak jak z miui rsdlite i full sbf

2. Wady są takie ze jest troche malo "free" ramu czyli rom jest dość zaśmiecony rożnymi blurowymi rzeczami tak jak froyo. Ale da sie wyciągnąć z 226 wolnego ramu jeśli zmienimy launcher a domyslny wywalimy i powywalamy zbędne programy za pomoca np root explorera.

3. Mozesz wgrywac przez miui

4. Warto ja jade na nim od dłuzszego czasu i jak sie go zmodyfikuje pod siebie to jest dobry. Napewno plusy to dobrze trzyma baterie i nagrywanie 720p, gierki na karenelu z Dpp-11 śmigają znakomicie.

Edytowane przez boos3r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra przekonałeś mnie :D A jak wygląda sprawa z grami. Nie tną się zbytnio?

Aha jeszcze mam problem z backupem danych. Szukam programu, który potrafi zgrywać save z gier i inne dane aplikacji. Titanium backup u mnie nie działa. Nie może przywrócić danych aplikacji. Kiedyś miałem program pod pc chyba myexplore ale nie wiem czy miał opcje backupu aplikacji.

Dobra mam już backup. Teraz tylko zostaje proces instalacji. Jak rozumiem:

1 Pobieram ten kernel http://www.4shared.com/zip/q1LfBdyM/file.html i wrzucam bezpośrednio na SD

2 Teraz pytanie który ROM pobrać. Ten na stronie xda http://www.4shared.com/zip/EYnuFWz3/file.html jest z 5.02.2012 ale jest też chyba nowsza wersja z 5.03.2012 jeśli tak to poprosze o link bo nie mogę go znaleźć.

3 Teraz jeśli dobrze zrozumiałem pobrany plik .zip z romem rozpakowujemy i mamy folder MS2Ginger3.0 w którym są dwa pliki o rozszerzeniach .md5 i .tar

4 Te pliki powinny trafić do lokacji /sdcard/clockworkmod/backup/MS2Ginger3.0 (i w tym miejscu te dwa pliki?)

Dalej cytuję poradnik znaleziony na necie

5. Zrestartuj DEFY

6. Uruchom 2nd-init (naciskając przycisk ściszania głośności gdy zaświeci na niebiesko dioda LED)

7. Wybierz "Recovery"

8. Przejdź do "Latest Recovery" lub "Stable Recovery" lub "Custom Recovery"

9. Wybierz "wipe data and cache"

10. Idź do "Backup and Restore"

11. Wybierz "Advance Restore"

12. Wskaż "MS2Ginger3.0"

i teraz mam punkty których nie rozumiem

13. Wybierz "restore system" (w przypadku Defy+ lub Defy z kernelem "Gingerbread" idź do punktu 17)

14. Wybierz "install zip from sdcard" (tylko dla Defy z "czerwoną" soczewką i kernelem Froyo)

15. Wybierz i zainstaluj "Defy-4.5.3-109_DPP-11-kernel-update.zip" (tylko dla Defy z "czerwoną" soczewką i kernelem Froyo)

16. Zainstaluj "MS2Ginger-Greenbread.zip" poprzez "install zip" (tylko dla Defy z "zieloną" soczewką i kernelem Froyo)

Z tego co rozumiem po wejściu w recovery i po wipe cache i data należy najpierw przywrócić system z MS2ginger, a dopiero potem wgrać KERNEL? Jeśli tak to dalej:

17. restart telefonu

18. Wejść w Recovery/System/overclock i zmienić wartość Vsel3 na 58

19. Restart i teraz będzie się długo uruchamiał ok 10 minut

Edytowane przez mariusz555

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Napisze ze w razie restartów podnieść vsel w overclocked w opcjach bootmanu bo moze cie to zaskoczyć. Gierki działają dobrze tak jak pisalem wcześniej pewnie równie dobrze co na cm7 ale nie sprawdzalem ostatnio jak dziala cm7 z dpp-11

Co do romu to moze byc ten stary bo od nowszego rozni sie tylko launcherem a i tak pewnie wywalisz go bo źre dużo ramu(polecam launecher pro (najminiej ramu zabiera), potem go launcher, ewentualnie adw ale jak kto lubi). Wgrywamy najpierw tego drugiego launchera a potem dopiero mozemy wywalic starego root explorerem.

4. Pliki mają byc w katalogu ms2ginger3.0 jak napisales

13. dajemy restor system wybieramy ms2ginger i leci

14.15 - kernel jak napisane

17.18 jak napisane

*edit

kernel mozemy instalowac przed albo po obojetne

16 - punkt pomijamy jako ze instalujemy kernel 2.3 dla czerwonej soczewki

Edytowane przez boos3r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli ta wersja której link podałem jest najnowsza?

Co do punktów 13-16 ich treść jest tak zagmatwana, że właśnie ich nie rozumiem.

1. Najpierw dajemy restore system.

2. Potem dopiero instalujemy kernel pod moduł bayer?

---------- Post dołączono o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

hej kliknąłem w recowery na ms2ginger i nic się nie stało. Czy tak ma być??

---------- Post dołączono o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

proszę o szybką odpowiedź bo utknąłem i nie wiem czy mam instalować dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Powinno pojawic sie restore system jesli nie ma spróbuj wcześniej wybrac któryś z tych "Latest Recovery" lub "Stable Recovery" lub "Custom Recovery" moze tam sie pojawi restore system jesli nie to niestety wina sndinitdefy czyli tego recovery (mozesz mieć stara wersje która nie widzi tego gingera). Walter w temacie zamieścił nowe 2.0. Większość nowych buildów cm7,wiui itp zawiera nowe wersje recovery i nie ma problemu z wgraniem ms2gingera3.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko jak teraz recovery zmienić? mam zrobic reboot systemu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Jesli jeszcze nie wgrywales kernela spróbuj reboot moze stary system wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz w adv restore system pojawiło się boot not found i mam do wybory

1restore boot

2restore system

które wybrać. Kernela nie instalowałem jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

ale jestes przy restore ms2gingera. Jesli tak to system. A potem kernel i reboot na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi