Skocz do zawartości
maciekiel

Laptop miniHT - zmiana systemu operacyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostrzegam! Trzymajcie się tematu!

W pierwszym poście autor zwrócił się do nas z problemem/prośbą, a nie z ofertą odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie laptopa.

Nie tan temat, nie tan dział!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kape

Witam :) ja dzisiaj zostałem posiadaczem tego sprzętu no i mam kilka problemów. Wydaję mi się że mam system w wersji pokazowej , ponieważ mam w lewym górnym rogu napis "demo purpose only" . Teraz pytanie do maciekiel czy też masz takie coś?? W tej sprawie poszedł mail do serwisu. Brakuje mi w systemie android Market, nie wiem czemu może własnie przez tą wersje systemu. mam też problem z Operą -przeglądarka systemowa jakoś mi nie pasuje , zainstalowała się bez problemu (ściągnięta ze strony Opery ), ale jak próbuję otworzyć stronę to wyskakuje mi że ma jakiś problem z certyfikatem.Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić.

Też jestem ciekaw czy można wgrać nowszą wersję systemu. Myślałem nawet żeby w ogóle zmienić na np. Windowsa CE, ale jak mi się nie uda to praktycznie sprzęt nadaje się na śmietnik :/ bo nie nagram drugi raz Androida, chyba...

Jeśli chodzi o sam sprzęt to nie jest tak źle, WiFi działa, ekran w porządku, klawiatura też nawet wygodna. Bateria, jeśli się nie używa wifi to troszkę potrzyma, ale rewelacji nie ma. Ekran oczywiście nie jest dotykowy. Menu jest identyczne jak w Androidzie w telefonie, tylko jest kursor zamiast palca :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kape

Dostałem odpowiedz z serwisu, kazali mi przeinstalować system na ten z tego linku : ftp://ftp.miniht.eu/7cali-android/andro7cali.zip .

A to opis instalacji : Prosze po zciagnieciu pliku rozpakowac go na karte sd (karta musi byc sformatowana w systemie plikow fat16 lub 32) nastepnie wsadzic karte do wylaczonego netbooka, po wlaczeniu przyciskiem power nastapi wymiana oprogramowania. Po wgraniu nowego softu pojawi sie komunikat o koniecznosci wyciagniecia karty sd. Po wyciagnieciu karty nastapi restart netbooka.

Dzisiaj to zrobię i zobaczymy co z tego bedzie. Jeśli chodzi o menu to nie zauważyłem żeby się zacinał, ale może po prostu mi to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzies wlasnie czytalem, ze podmienia system, ale pozostaje ten napis DEMO, wiec moze jednak sie zmienil?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kape

Też zainstalowałem no i potwierdzam że nic się nie zmieniło. Napis dalej jest, a jak nie miałem Android Market tak nie mam :/ Trzeba poczekać co kolega maciekiel wymyśli z tym Linuksem ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znalazlem forum z linuxem na takie procesory jakie posiadamy, ale trzeba miec zrootowanego kompoa czyli wejsc do biosu, czego sie nie da,

Jesli nic nie znajde, a sprzedawca nie napisze mi "jak zainstalowac te inne systemy na linuxa", skoro napisal ze sie da, to powinien wiedziec jak,

Jesli nie da odpowiedzi, sprzedaje netbooka *ciach*

Edytowane przez Dawid Stankowski
Wulgaryzm! /audyt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kape

Zainstalowałem Windowsa CE 6.0 i jak na razie wszystko ładnie działa i nawet szybko ;] . Chyba pozostanę przy nim . Masz tutaj link z softem http://www.przeklej.pl/plik/miniht-7cali-zip-000ahi36p6jo , procedura jest tata sama jak wcześniej .Oczywiście wybierasz wersje dla naszego sprzętu czyli vt8505.

Jedynym problemem jest brak polskiego języka, ale to jakoś przejdzie, a może gdzieś się jeszcze znajdzie jakieś spolszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki wielkie! wszystko dziala, jak znajdziesz jakies nowe systemy lub spolszczenia lub ja to znajde to napisze

O jeszcze wiesz moze, jakie programy zainstalowac na tym systemie, bo normalne dla wm06 nie dzialaja na nim?

Edytowane przez maciekiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.