Skocz do zawartości
baggus

Sposób na ukrycie wybranych zdjęć i plików muzycznych

Rekomendowane odpowiedzi

baggus
    Napisano (edytowane)

Jeżeli denerwują Cie dzwonki pokazujące się w odtwarzaczu mp3 albo nie chcesz, aby wybrane zdjęcia wyświetlały się w galerii to jest na to sposób.

Sposób nr 1

1. Ściągnij i rozpakuj plik nomedia.zip

2. Skopiuj plik .nomedia do wybranego folderu, którego zawartość chcesz ukryć przed wyżej wymienionymi programami.

3. Zresetuj telefon.

Aby ukryć nowo dodane pliki także potrzebny jest reset telefonu.

Sposób nr 2

1. Dodaj "."(kropkę) na początku nazwy folderu, którego zawartość chcesz ukryć. W windowsie tego się nie da zrobić, ale w np. Astro jest to możliwe. Przykład "dzwonki" --> ".dzwonki"

Link: http://www.4shared.com/file/dQK2CYSH/nomedia.html

(Napisane w oparciu o post andonnguyen z xda-dev)

Edytowane przez baggus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chriss

dzięki! a:) Właśnie chciałem zadać pytanie w tej sprawie, bo dość wkurzające było, gdy w trakcie słuchania mp3 na playliście znajdowały się "melodie" z doom'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Azzur

A może da się to zrobić "na odwrót" ? czyli dodawać jakiś plik (media) i wtedy tylko w tym folderze będzie to ujawniane. Podoba mi się to, nie będzie wścibskich. Np mam katalog "moje zdjęcia" na karcie, a z poziomu galerii każdy to ogląda komu telefon wpadnie w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Na odwrót chyba się nie da. To masz więcej rzeczy, które chcesz ukryć niż tych które mają być wyświetlane? Możesz zrobić sobie dwa foldery na karcie pamięci i do jednego wrzucać wszystko co ma być wyświetlane a do drugiego to co nie. Zrobienie tego jednym ze sposobów dotyczy także podfolderów znajdujących się w folderze, do którego wrzucony jest plik .nomedia lub z odpowiednią nazwą. Jeżeli się wrzuci plik .nomedia na root karty pamięci to zawartość całej karty nie jest wyświetlana w odtwarzaczu mp3 itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi

Android to jakby nie patrzeć Linux więc użycie kropki przed nazwą pliku powoduje, że jest on ukryty.

Najprostszym sposobem jest zmiana nazwy pliku za pomocą np. ASTRO - nie jest wymagany reset telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Azzur

a pytanko... Windows mi nie wykrzyczy błędu w folderze z kropką ?

Tak, mam więcej prywatnych rzeczy na karcie niż publicznych, tzn więcej tego folderami jest..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Windows widzi foldery z kropką oraz ich zawartość pomimo tego, że sam takich utworzyć nie może(a przynajmniej normalnie bez kombinowania się nie da)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    A może da się to zrobić "na odwrót" ? czyli dodawać jakiś plik (media) i wtedy tylko w tym folderze będzie to ujawniane. Podoba mi się to, nie będzie wścibskich. Np mam katalog "moje zdjęcia" na karcie, a z poziomu galerii każdy to ogląda komu telefon wpadnie w ręce.

Tak - ukryj katalog to wtedy nie zindeksuje zawartości (kropka przed nazwą pliku/katalogu to uniksowy znak, że dana rzecz jest ukryta).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety u mnie to nie działa, dodałem kropkę (Astro) w nazwie folderu a i tak jest widoczny w każdej aplikacji(galeria, Meridian itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

A zrestartowałeś telefon?

Po zakropkowaniu ten folder powinien być ukryty nawet w menadżerach plików

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi