Skocz do zawartości
anarrinon

Klatkowanie przy ruchomych tapetach

Rekomendowane odpowiedzi

Ale niektórzy bzdury piszą. Miałem LG Optimus 3D, potem SGS2, teraz mam SGR. Niektóre tapety chodzą chyba na poziomie SGS pierwszego. Zobaczcie sobie taką tapetę Ice Galaxy. Na innych fonach idealna płynność. Jak ją na Rce włączę, a potem wchodzę w menu to lista aplikacji bardzo niepłynnie się przewija. To samo pulpity.

Miałem różne ROMy itp. Na pewno to wina telefonu. Ogólnie Tegra jest bardzo szybka, ale tutaj jest problem. Pytanie tylko czy to wina Tegry czy Samsunga.

Aha próbowałem również chyba wszystkich popularnych launcherów. Również bez poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem jak brak powyzszych problemow moze byc zakwalifikowany jako pisanie bzdur. No wiec sprawdzilem dzisiaj wszystkie ruchome tapety i nie zauwazylem jakichs lagow. Przewijanie miedzy ekranami jest idealnie plynne, nieznaczna roznica jest w menu aplikacji, ale tylko na jednym z alternatywnych kerneli (tu jednak sprawe rozwiazuje zmiana governora w SetCPU-root wymagany). Po wgraniu stockowego kernela nie zauwazylem zadnego spowolnienia. Korzystam z ostatniego austriackiego softa bazujacego na androidzie 2.3.6 (XWLA4. Na mojej oryginalnej nordyckiej wersji bazujacej na 2.3.4 -XXKG8 wydaje mi sie ze wygladalo to gorzej...ale nie chce mi sie flashowac na nowo celem weryfikacji)

I prosze darowac sobie uwagi, ze pisze bzdury poniewaz tak to wlasnie wyglada na moim modelu, ktorego nikt poza mna nie trzymal w reku. Moim skromnym zdaniem jest to problem (mam na mysli ten mini lag w application drawer) z oprogramowaniem i nie w pelni dopracowana akceleracja sprzetowa. Oczywiscie Exynos z mali400 na SGS2 jest szybszy niz tegra2, ale dziecko NVIDII to badz co badz rowniez jeden z najszybszych chipsetow (mam na mysli procesory dwurdzeniowe) i w polaczeniu z 1gb ramu powinno zjadac takie tapetki na sniadanie.

Mam nadzieje, ze kolejny update oprogramowania naprawi te niedociaglosc.

PS. Skoro problem wystepuje w TW-launcher ktory jest dopasowany do naszego urzadzenia to jak ma nie byc klatkowania na alternatywnych launcherach, ktore sa tylko pozornie szybsze.

Pozdrawiam wszystkich

EDIT: Sprawdzilem inne tapety i niestety ale na niektorych laguje az milo. Nie ma reguly. Jedne tapety nie stanowia problemu zas inne (czesto nizszej jakosci) klatkuja jak Quake na 486 dx2 :) Podtrzymuje jednak opinie, ze problem lezy badz w niedopracowanej akceleracji sprzetowej (FW) badz w samej tapecie.

Edytowane przez kochan10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi