Skocz do zawartości
RIZZU7K

ROM Virtuos Primadonna (Alpha) (4.0.3 ICS + 4.0 Sense) Port

Rekomendowane odpowiedzi

ORYGINALNY TEMAT NA ROOTZWIKI
    JA TU TYLKO TŁUMACZĘ

x-series.png
    Mamy przyjemność zaprezentować pierwsze wydanie Virtuous Primo, rom jest na bazie 1.56.401.11 RUU. Chcielibyśmy w szczególności podziękować użytkownikowi Football za RUU.

Ten build to pierwsze wydanie Serii-X , jakkolwiek może być zastosowany do użytku codziennego jeśli możesz tolerować parę bug'ow. Mamy nadzieje ukończyć ROM tak szybko jak będzie to możliwe. Poniżej lista rzeczy działających / niedziałających.

Primo to rezultat współpracy:

Flemmard
    Diamondback
    rmk
    chrisch
    mdj
    seo
    eViL_Dee
    cypis
    cjward
    tbalden

Działa:

Akceleracja Sprzętowa (HW)
    WiFi
    Bluetooth
    Mobile Data, SMS, MMS & Voice Calls
    GPS
    Sensors (Automatyczna Jasność nie działa do końca poprawnie)
    Audio
    Pamięć Masowa USB
    FM Radio
    Więcej....

Nie Działa:

Kamera/Aparat
    WiFi Hotspot
    USB Tethering
    Wartości Jasności Automatycznej
    Obracanie Przycisków dotykowych w Incredible S/2

Zdjęcia:

home.pnglockscreen.pngdialer.pngtask.pngsms.pngsettings.pngmusic.pngNotifications.png

Zawartość:

Na podstawie Primo ROM (1.56.401.11).
    Full Deodexed
    Przeportowany dla wszystkich funkcji wspieranych urządzeń
    Z optymizowany dla płynności / wygody.
    Kernel OC z dodatkowymi modułami.
    Wbudowany zarządca OC (1.1Ghz-307MHz/ondemand screen-on, 768Mhz-307Mhz/conservative screen-off), przez autorski virtuous_oc C daemon.
    Aplikacje z Google Play (Gmail, Maps, Voice, etc) automatycznie zainstalowane przy pierwszym uruchomieniu w /data/app co ułatwia kasowanie.
    Bloatware i nieprzydatne aplikacje usunięte.

Wspierane Urządzenia:

Desire HD
    Desire Z
    Desire S
    Incredible 2
    Incredible S
    Inspire 4G
    myTouch 4G

Uwagi:

Obowiązkowo Full Wipe przy pierwszej instalacji ROM'u. Radzimy tez przeprowadzać wipe miedzy updatami, ale zapraszamy do testowania bez wipe. Jakkolwiek, wsparcie nie będzie oferowane jeśli nie wykonasz wipe przed zgłoszeniem bug'a.

Bugi i błędy:

By ułatwić zgłaszać bug'ow, stworzyliśmy publiczny bugtracker gdzie możecie zgłaszać błędy przez was napotkane. Upewnij się ze przeczytałeś wszystkie aktualne wpisy by nie powtarzać tych samych błędów.

Bugtracker: (coming soon).

Podziękowania:

Football - za RUU
    lowveld - za ukierunkowanie nas z fix WiFi
    bangincrazy - za testy na MT4G
    xvicedice - za music playback fix

Download :: Changelog :: More Information
    (Oficjalna strona Virtuous ROM)
    Zapraszamy na nasze forum

Moje uwagi:

1. Mozna skasować folder virtuos na karcie sd
    2. Prawdopodobnie występują bledy przy EXIT4, ja użyłem CWM i wszystko poszło ok
    3. Sense 4.0 wiec i 23GB na dropboxie ;P
    4. Tak, to ICS 4.0.3
    5. Przycisk Menu nie działa na pulpicie a w pre-instalowanych appkach menu się wyświetla jako taka lista. To samo jest w ICE Sense od
    HTC_Phone i dzieje się tak z bardzo prostego powodu: HTC ONE NIE MA PRZYCISKU MENU
    6. Sa Widgety, mowie to bo np. na romie od HTC_Phone ich nie ma/nie było/ nie moglem znalesc.
    7. Pierwszy boot może trochę potrwać wiec się uzbrójcie w cierpliwość, zgaduje ze jest tak bo apki się instalują
    8. Tak, jest język polski
    9. Jak na razie, po 10h żadnego re-boot'a ani nic innego nie napotkałem, nie sprawdzałem w grach, za to mogę powiedzieć ze wifi działa idealnie
    (uploaduje na dropboxa filmy i obecnie po 3GB żadnego zerwania połączenia ani nic takiego)
    10. A teraz male sprostowanie Seria-X to buildy experymentalne. (Seria-S to tweakowany stock a Seria-U to stabilniejsze wydania z serii X, tak jakby)

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z którego One ten port?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prawdopodobnie ze zwyklego one (aka primo). A teraz male sprostowanie Seria-X to buildy experymentalne. (Seria-S to tweakowany stock a Seria-U to )stabilniejsze wydania z serii X, tak jakby)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie na tym ROMie jest jak na innych portach z Sense 4 (venomous, primos, htc_phone)), wszystko jest niby świetnie i dobrze, ale jak zacznę coś robić na telefonie (cokolwiek, nic konkretnego) to po pewnym czasie proces "system" zaczyna obciążać procesor w okolicach 100% i wiadomo co to oznacza ;) leci bateria i tel. przymula, pomaga jedynie reset telefonu

widżety na innych portach też działały normalnie, nie wiem skąd ten problem z niby niedziałającymi widżetami? nigdy o nim nie słyszałem, a śledzę kilka wątków na xda

jedyny plus tego ROMu nad innymi portami Sense 4, to brak freez'ów przy wygaszonym ekranie, czyli nie ma problemu z niewstającym telefonie z uśpienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

0224b042-7ffc-b8af.jpg0224b042-8005-a561.jpg0224b042-800c-dd47.jpgNapisalem przeciez ze moze ich po prostu nie moglem znalesc.... Mi dziala wszystko ok, poza flashem w opera mobile, nie wykrywa mi go. Ale w normalnej przegladarce dziala i to bardzo plynnie. Bateri trzyma normalnie wiec nie wiem co ci sie z procesami dzieje.

Wysłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk

Edytowane przez RIZZU7K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest w końcu nowa wersja 1.17.0

w końcu coś się ruszyło po tym dobijająco długim okresie stagnacji

Edytowane przez bartolinio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Warto instalowac?

Ja sie dzis na niego przezucilem i jak narazie jestem zadowoony. Wyglada jak Primos ;) i moje aplikacje w koncu dzialaj :)

Edytowane przez Gregski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RIAA

Jeżeli nie używasz aparatu w telefonie to chyba najlepszy rom z sensem 4.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Now taki dobry, bo straszne lagi mam, nawet 10sek

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to masz coś nie tak, bo ja używam tego ROMu od kilku tygodni (od początku jak pojawiła się seria primadonna) i uważam, że jest to najlepszy ROM z Sense 4 ze wszystkich obecnie dostępnych... chodzi świetnie, bateria trzyma duuużo dłużej niż na każdym poprzednim ROMie z Sense 3.x jakie miałem (a miałem ich trochę)

jestem ogólnie zadowolony, ale oczywiście żeby nie było za różowo... jest jednak problem z bluetooth, tyle że ja go mam na każdym dostępnym porcie z Sense 4, dokładnie to problem objawia się tak:

włączasz tel jest wszystko ok

włączasz bluetooth jest wszytko ok

wyłączasz bluetooth i proces "system" zaczyna obciążać procesor na 100% (wtedy też pojawiają się spore lagi, no ale nie ma się co dziwić skoro procesor jest wykorzystany w 100%) i nic już tego nie naprawi, nic nie pomoże, oprócz restartu lub... ponownego włączenia bluetooth :)

pisałem o tym kiedyś na xda (chyba w 2 wątkach z ROMami z Sense 4), ale jakoś nikt się tym nie przejął, nawet nie wiem czy ktoś na to zwrócił uwagę

jak wcześniej wspomniałem, jestem zadowolony z tego ROMu, jakbym nie był, to bym go nie używał na co dzień, i to w dodatku tak długo, ale musiałem zrezygnować z używania bluetooth, nie wspominając oczywiście o aparacie, ale to wie każdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi