Skocz do zawartości
mefffik

po zdjęciu simlocka (orange) nie działa wszystko jak należy...

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem niedawno tego lg w prezencie, tyle tylko ze miał on blokade simlock. zdjąłem ja i kożystam obecnie z sieci PLAY.

tylko że jest problem.

skonfigurowałem sobie internet w telefonie lecz nie wszystkie usługi chcą działać poprawnie. np. youtube nie działa czy market nie mówiąc już o tym ze nie moge sobie skonfigurować konta gmail ale przeglądanie stron działa poprawnie.

jak włoze karte z orange wszystko działa poprawnie

nie wiem co jest grane ;/ prawdopodobnie coś z APN

usunięcie APN INTERNET ORANGE nic nie dało... nadal to samo:|

z góry dziękuje za wszystkie pomocne rady

ps. założyłem 2 temat, ponieważ tamten został zablokowany przez administratora za złe podanie tematu :]

śmieszny powód ale coż pożądek musi byc! i w sumie jestem za. dlatego temat jest inny mam nadzieje przejrzysty

pozdrawiam administratora

<baggus>Nie przez administratora tylko przez moderatora

//Speedo1544 Wystarczy poczytać regulamin i wszystko będzie jasne i klarowne

Edytowane przez Speedo1544

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bully

No to jak internet ci działa (możesz przeglądać strony) to wyjście na świat nasz czyli internet działa.

Teraz masz po prostu problem z marketem i wszystkim co wymaga zalogowania na konto googla. Temat wałkowany wile razy i przerobiony wzdłuż i wszerz (a także po skosie). Zrób reset do ustawień fabrycznych - Co, jak i kiedy znajdziesz na forum (także w moich postach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

reset robiłem nici:)

przeglądać strony moge, ale youtube mi nie działa :) przez sieć a przez wifi działa, choć sieć pracuje w technoligii 3G

ja przejrzałem wiele stron, i nie wiem co jest nie tak ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coach

Usuń wszystkie połączenia sieciowe - wszystkie jak leci - łącznie z tymi dobrymi

Potem dodaj te z twojej sieci - i wszystko - też tak miałem

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MuchaZ

Witam!

mefffik, jak dokonałeś usunięcia simlocka. Sam najprawdopodobniej kupię ten telefon na allegro z simlockiem od orange. Na "domowych" sposobach zbytnio się nie znam (nie dlatego, że jestem jakimś zacofańcem, ale po prostu nie było mi to potrzebne), a w salonie orange podobno biorą 77zł... A zatem lepszy komis czy domek (salon wykluczam :P)? Jeżeli to drugie to proszę o jakieś namiary.

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kod sie kupuje na allegro, cena ok 35-40zł. innej możliwości nie ma tzn jest jak sie kupowało telefon w vobisie, oni ściągają sima za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Antrix

Sam niedawno byłem w podobnej sytuacji. 77zł w salonie vs. 50zł na allegro vs. 30zł w komisie. Ale od Orange dowiedziałem się, że stracę gwarancję na telefon jeśli nie zdejmę sima u nich w salonie... Dlatego tak też zrobiłem bo 77zł może i sporo ale gwarancja jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MuchaZ

Antrix, czytałem gdzieś, że nie mogą unieważnić gwarancji tylko przez to, że ktoś nie zdjął simlocka u nich. Zapadł nawet wyrok warszawskiego sądu w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widać że co salon to obyczaj :) u mnie jeden sprzedawca mówił, że strace gwarancję a drugi, że nie :) potem po namyśle dodali, ze moge ściągnąć nie tracąc gwarancji bo upływie umowy (na 2 lata czyli tyle ile jest gwarancja). śmiechu warte.

Dodatkowo tak jak pisałem w Vobis ściagają simlocka za darmo i honorują przy tym gwarancję.

Wnioski są proste, o gwarancji decyduje producent a nie sprzedawca. HTC zwisa czy jest simlock czy nie, nawet karty gwarancyjnej nie chcą, tylko dowód zakupu. Obecnie ściągnięcie simlocka to nie ingerencja w oprogramowanie jak kiedyś, a procedura ściągnięcia sprowadza sie tylko do wpisania kodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Antrix
    Antrix, czytałem gdzieś, że nie mogą unieważnić gwarancji tylko przez to, że ktoś nie zdjął simlocka u nich. Zapadł nawet wyrok warszawskiego sądu w tej sprawie.

Bardzo możliwe, ale o Orange mam złą opinię (już raz u nich miałem problemy z egzekwowaniem gwarancji) więc przypuszczam że gdybym zdjął simlocka na własną rękę a potem miał awarię telefonu to musiałbym ich ciągać po Urzędach Ochrony Konsumenta itp. A tak, wolałem dołożyć 30zł i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi