Skocz do zawartości
Damix2

HTC Evo 3D - wydajność w grach

Rekomendowane odpowiedzi

szymi

tez zauwazylem ze jak mi jakas gra ciela to przenioslem z pamieci sd na tel i przestawalo, a jak sobie kupilem karte class 10 to juz nie musze przenosic. nic sie nie tnie. ta ktora daja class 4 jest za slaba, mysle ze 6 juz by wystarczyla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xoil
    Na Lee Droidzie na najnowszym Quadrancie miałem wynik ponad 3000 wyprzedzając Note i Nexusa. Sprawdzając gry narazie nie spotykałem sie z nawet najmniejszą przycinką czy spadkiem FPS GTA 3, six guns, Modern Combat 3

Gta 3 chodzi Ci płynnie? Na jakich detalach? U mnie tylko na minimalnych, a po evo 3d spodziewałem się więcej.

Również Fpse chodzi powoli jak na 2 rdzenie. Jedynie mc 3 jest idealnie płynne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Nie wiem co wy macie za telefony :) ja gram w gta 3 na full detalach i od czasu do czasu leciutka scinka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

to też chyba zależy od kernela i OC jeszcze nie sprawdzałem jak na stockowy kernelu i ICS sprawuja sie gry ale jak sprawdzę to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xoil

Ja używam stockowego gb, więc może dlatego Gta 3 się tnie.

@BigMac Jakiego używasz romu? Testowałeś jakieś gierki na Fpse?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Co do Modern Combat 3 sprawa wygląda następująco. Nie mam pojęcia o innych przypadkach. Mam Evo 3d. i Desire HD :) HD bede sprzedawał, swoje już przeżył w moich łapkach. Sprawa wygląda w ten sposób ze gameloft robi sobie z nas jaja. Modern Combat 3 TNIE JAK GLUPI NA evo 3d. Niezależnie od romu czy kernela (teraz na moim ICS 4.0.3 w ogóle nie odpala :P)

Wygląda to tak że na 1 rdeniowym desire HD Modern Combat odpala się w klasycznej wersji androidowej. Grałem na kilku telefonach i Tabletach (galaxy Tab, note) jest to wersja bez shaderów, bump mappingu i motion blur.

Nie wiem jak na sensation, nie grałem. Ale na EVO 3D Modern Combat odpala się w pełnej Klasie, Shadery, Bump Mappingi, blury itp. Gra wygląda kosmicznie, ale jest nie grywalna. Dziwne że nikt opisujący problem z MC3 na EVO3D nie zauważył tej różnicy w grafice. Ta wersja na Galaxy SII ledwo trzyma płynność. Dziękuję ekipie z Gameloft/Ubisoft za wrzucenie do mojej ulubionej gry tyle wodotrysków graficznych że HTC wildfire radzi sobie z nią lepiej niż EVO3D core duo nawet na 1,7GHZ.

Instalowałem też wersję 1.0 to samo.

PS. jesli komuś gra wpada w bootloop i cały czas resetuje się do ekranu tytułowego, zmiencie język systemu na angielski i odpalcie gre. właczy się bez problemu.

Co Do FPSE od kad posiadłem Desire HD telefon służy mi głównie do emulacji PSX. Full speed w GT 1,2 MGS, Final Fantasy 1 -> IX Tekken i inne :) Prosze pamietac że FPSE trzeba kupić, bo updatey wychodza bardzo często a najnowsza wersja działa aż miło. Oczywiście BIOS i wymuszone MONO CORE(defaultowa opcja) na EVO3D nie zauwazylem żadnych problemów z FPSE (poza filmami w FF VIII)

Edytowane przez Moander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Mam takie same odczucia co do mc3 na evo 3d. Gra tnie tak ze nawet na 1.8 ghz na leedroidzie wyglada tylko ciut lepiej niz na stocku, gdzie tnie na maxa. To juz nawet na chinskim tablecie z jednym rdzeniem mali400 gra dziala niewiele gorzej. To nie chodzi o te efekty, po prostu spartolili robote z optymalizacja. Jezeli sie nie myle to adreno 220 jest tak samo lub bardziej wydajne niz gpu z ti omap 4430. A wlasnie tam gra dzialala prawie idealnie plynnie (nowa wersja, bo stara byla super idealna, gralo sie super na optimus 3d, dopiero po updacie prsestalo byc idealnie, za to zaczela byc plynna na sgs2)

Gameloft srejmloft. Tyle gier u nich kupilem i polowa dziala jak chce lub czasem wcale, zaleznie od systemu.

Wysyłane z mojego ainol aurora za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak działała ta gra wczesniej. mam Evo 3D od tygodnia. wczesniej mialem DHD. I takze mam sporo gier od gmeloftu. tobie tez wyskakuje NIEPOPRAWNA WERSJA przy N.O.V.A 2?

To wina tych efektów. przyjrzyj się. weź zobacz jak to wyglada na innych telefonach. Sam sprawdzałem. Odpal CM3 na desire i na galaxy lub innych telefonach. EVO3D odpala się z pełnej klasie graficznej + QHD on nie jest w stanie tego wyświetlić.

pokaze to tak bo ciezko znalezc compare.

<-- GALAXY NOTE. Modern 3 odpala sie w wersji uproszczonej bez dodatkowych efektów. Zobacz na MENU gry.

Modern Combat 3: Fallen Nation Gameplay on HTC Desire HD - YouTube tutaj 1 misja na desire. wyglada to tak samo.

---> a tutaj Gameplay na HTC EVO 3D. od 1:40 spójrz na Menu gry. Widzisz? Blury, shadery i bump mapping. Przeciez to łatwo zauwazyć. Jak może to być wina optymalizacji? skoro ta gra z tymi efektami odpala sie na kilku najpotezniejszych telefonach na rynku, Ipadach i nie wiem czy na iphone. Po prostu Gameloft wrzucił do EVO najwyższą wersję MC3 która jest niegrywalna i to nie wina optymalizacji. bo nawet galaxy TAB odpala wersję bez tych wodotrysków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Jakim cudem wam MC3 tnie ,no kurde grałem na Miruney grałem na sense 4.0 i w ogóle nie cięło, nie mam pojęcia, może spróbujcie tego romu co ja Miruney kernel leedroid 5.4 oc na 1500 i zdajcie relację jeżeli wam się oczywiście chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy cięcie gta 3 na stockowym romie jest spowodowane prędkością karty dołączanej do zestawu? Parę osób w tym wątku twierdziło, że po wymianie lagi zniknęły. Osobiście wydaję mi się, że ilość danych ładownych podczas rozgrywki nie jest tak duża, aby karta dołączona do zestawu była niewystarczająca. Mam nadzieję że zmiana romu pozwoli na granie w gta3 w płynności jaką widziałem na youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi