Skocz do zawartości
zezol

Folia na wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

zezol

Chcę kupić folię na wyświetlacz, bo zaczynają mi się robić rysy, z czego 2 mam po imrezie i nie wiem nawet kiedy je zrobiłem (lub nie ja) a:|

Będę kupował baterię 2200mAh wspomnianą tutaj.

Skoro kupuję już baterię, to kupię także folię w tym samym sklepie żeby było jedną wysyłką.

Chcę kupić tą folię: http://www.palmtops.com.pl/index.php?ma ... ts_id=2307

Prosiłbym o uwagi czy ta folia jest ok i mogę bez problemu kupować.

Pozdrawiam

<Misiek_ud> Lekka zmiana tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Folia Brando to klasa sama w sobie. Lepszej nie znajdziesz. Zastanów się tylko czy chcesz wersje Protector Plus. Ona jest antyrefleksyjna i nie odbija światła. Widoczność na zewnątrz jest lepsza, ale z tym według mnie w G1 nie ma problemów. Kolory w porównaniu z wersją Ultra Clear są za to troche zniekształcone. Nie widze w tym sklepie wersji UC. Jeżeli używasz G1 głównie w pomieszczeniach to polecałbym własnie tą wersję. Napisz do sklepu i zapytaj czy nie mają.

Edit: Na allegro masz tą folie w wersji UC za 33zł z wysyłką czyli wychodzi tylko 3zł wiecej niż kupując w tym sklepie. Na wszystkich swoich palmtopach do tej pory miałem Brando UC i jest świetna. Na G1 obecnie mam tą co była w zestawie. Miałem kupować Brando, ale ta jest też dobra, więc nie zmieniam narazie. Jak się nie używa rysika to ekran się tak nie rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Rzeczywiście. Przeczytałem opis tych rodzajów na aukcji i wybiorę Ultra Clear - skoro dobrze odwzorowywuje kolory i jak pisałeś dobra do pomieszczeń.

Jak pisałem, chcę zamówić jak najszybciej żeby to szybko przyszło. Wątpię aby mieli UC skoro nie ma w ofercie na stronie. Mógłbym poczekać do jutra (sklep pracuje od 10-18) i zapytać ale coś mi się zdaje, że to nie ma sensu, bo pewnie nie mają UC.

Chyba kupię tą baterię tam a folię na Allegro - http://www.allegro.pl/item643019589_bra ... tychy.html

PS. Wielkie dzięki za info a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pigmej

ja kupiłem obie folie i UC i PP

Z racji, że na poprzednich PDA używałem PP tutaj postanowiłem "zamontować" najpierw UC. Wynik ? Masakra... w słońcu połowy rzeczy nie widać na ekranie, zachowuje się jak lusterko.

Wróciłem do PP i nie zamienię na nic innego. Co do kolorów i tak G1 nie ma 24bit więc folia niewiele tutaj pomoże, a że kolory są troche bardziej matowe? Ja wole matowe kolory ale czytelny wyświetlacz niezależnie od warunków używania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

No to fanie... Wczoraj wieczorem zamówiłem UC. @baggus pisał co innego, więc zaufałem jemu - bo tylko on się wypowiedział. No nic, zobaczymy jak przyjdzie folia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pigmej

Tzn wiesz, zależy co lubisz ;))

Dla mnie priorytetem był czytelny wyświetlacz, bez potrzeby zabawy z kontami, uchylania przed słońcem, odbywa się to kosztem kolorów i kosztem "jakości" obrazu. Wygląda wszystko "gorzej" bardziej matowo, gorzej sie troche "rusza" po ekranie palcem ( ale to może być subiektywne ).

Anyway poprzednią brando miałem 2 lata prawie i bez problemów, żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powuyo

Odnośnie tych rysek... Do pewnego czasu wyświetlacz w ogóle sie nie rysował. Jednak w ostatnim czasie pojawiło sie mnóstwo małych rysek ;/

Telefonu nie nosze z kluczami ani niczym co mogło by uszkodzić powierzchnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wycieranie ekranu chropowatymi przedmiotami typu, ogólnie rzecz biorąc, ubrania ; ) wystarczy już do rysowania ekranu, tutaj chyba nie znajdziecie w żadnym sprzęcie wyjątku. Osobiście nie mam żadnej nawet małej ryski na ekranie, wyświetlacza po prostu staram się nie wycierać koszulami, tym bardziej odradzam do tego celu spodnie (jeansy!!) i inne chropowate powierzchnie, które mogą wydawać się z pozoru delikatne. Poza tym nie noszę G1 w kieszeni bez uprzedniego włożenia do pokrowca ; )

Mimo to zastanawiam się nad folią ochronną, prowadzę jednak póki co rozeznanie jak ma się obecność folii do czułości matrycy - nie chcę wydawać pieniędzy na coś co nie jest konieczne, a będzie utrudniać korzystanie ze sprzętu. Folia przede wszystkim ma chronić ekran przed sporadycznymi i mocniejszymi uderzeniami, na szczęście jeszcze się mi takie nie zdarzyły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Michu_z, ty robisz rozeznanie - i dobrze robisz. Ja chciałem szybko i mam za swoje... :/ pigmej pisał, że lepsza jest PP, a to mogłem bez problemu kupować w tym samym sklepie co baterię. Kupiłem UC - pożyjemy zobaczymy :). Najwyżej kupię kiedyś PP ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam kabure Nokii, kupiona lat temu dwa w Media Markcie ;) jak mialem K800i. Wtedy okazala sie za duza, ale teraz jest idealna :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi