Skocz do zawartości
zezol

Folia na wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

zezol

Jak dla mnie to nie ma żadnej różnicy. Ja kupiłem prawie na samym początku folię, ale to chyba nie ma znaczenia. Nie widzę żeby były jakieś opóźnienia czy tym podobne. A folia dobrze spełnia swoje zadanie :).

Tylko nie wiem jak ją dobrze wyczyścić, bo parę razy czyściłem kiedyś i zawsze mi jakieś paprochy został, więc zostawiłem z małymi paprochami :P, no ale już uwagi na to nie zwracam :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Burag

Ja mam tą oryginalną folię z zestawu i sprawuje się dobrze. Co prawda w 2 miejscach mam paprochy, ale są praktycznie nie widoczne :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo powinno się robić w zaparowanej łazience np. po prysznicu i wtedy paprochy w powietrzu nie latają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Sory za głupie pytanie

Ale jak zabrać się za zmianę foli która jest od nowości(chodzi o G1) na tą która była dołączona do zestawu

Qrka nigdzie nie znalazłem tutoriala o tym a:P a nie chcę tam napsocić...

Z góry dzięki za odpowiedź i bez śmiechów a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Zdjąć starą, wyczyścić ekran dokładnie i założyć nową.

Jak nie będziesz mógł starej odkleić ręcznie to użyj do tego jakiejś mocniejszej taśmy klejącej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się wypowiem na temat oryginalnej folii HTC SP P260 dedykowanej hero. Naklejałem folie od htc na diamonda i g1 tak folia była idealnie docięta i super się trzymała, a przy tej dla htc jest problem i to tak na prawdę spory, bo folia jest źle docięta rogi odrobiinkę wystają poza wyświetlacz oraz źle się przykleja, bo 2 rogi są wygięte na papierku powodują, że pod folią zbiera się powietrze(poza obszarem roboczym), co bardzo mnie denerwuje i tak z oboma foliami z zestawu:(

Zaznaczę, że nie jestem nowicjuszem w kwestii dotykowców i folii na nich, bo zaczynałem na pierwszych modelach htc.

Sybiektywnie oceniając bardziej się palcuje niż ta z g1, ma odrobinę mniejszą przejrzystość, a dotyk wiadomo działa słabiej niż bez folii. Tutaj moim zdaniem przewagę mają ekrany rezystywne, bo u nich nie ma takiej różnicy w działaniu jak jest założona dobra folia nie liczac diamonda, który ma fatalny dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Jak dla mnie to rezystancyjne ekrany nie mają przewagi tzn. tam się uzywa rysika, który dużo bardziej rysuje ekran, więc według mnie folia jest wymagana. Przy pojemnościowych obsługa jest palcami czyli czymś czym sie ekranu nie rysuje. Jak dla mnie folia jest zbędna i nie zakładam. Oczywiście trzeba mieć świadomość noszenia telefonu w kieszeni bez kluczy i innych tego typu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja założyełm folie przeźroczytsą .. fakt paluchy widac non stop ale jednak praktycznie nie widać różnicy czy jest folia czy jej nie ma .. a zawsze jest jakaś tam ochrona ...

co do tej matowej to też ją miałem ... ale nie wiem czy jest duża różnica między matową a tą przeźroczystą ... mówię tu o słóńcu któe i tak w obu przypadkach nieźłe oświeca ekran i praktycznie słabo widać co kolwiek

polecam tą przeźroczystą folię i oczywiście firmy Brando

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@baggus chodzi mi o sam fakt folii na wyświetlaczu Telefon zawsze noszę sam w kieszenie i to nie jest tak, że się nie porysuje iPhone po roku używania ma na szkle całkiem sporo maluteńkich rysek, G1 na folii miał po 2-3 miesiącach używania 3-4 ryski, a jeżeli chodzi o wyświetlacze i ogólnie o komórki, to jestem pedantem ;) no do pierwszego upadku ;p motorola v8 również dobrze się z nią obchodziłem, ale bez zbytniej przesady 5 dobrze widocznych rys na szkle, więc to nie jest tak, że wyświetlacz się nie rysuje jak się go dotyka paluchami i nic innego nie nosi w kieszeni tylko telefon. Szkoda, że nie widziałeś ilości rysek na moim g1 na brzegach obudowy, a telefon zawsze był noszony sam, albo w futerale, których nie preferuję osobiście. Jeszcze wracając do tematu, żeby nie było offtopowo, to hero z oryginalną folią zaczął strasznie mulić! Także nie wiem co jest może przypadek, może nie, ale puki nie znajdę lepszej folii, to tej nie odklejam.

P.S. Jedyną i największą wadą wyświetlacza pojemnościowego jest fakt, że nie da się z niego korzystać w normalnych rękawiczkach, tylko gołą ręką szczególne ważne w zimie i dla użytkowników ip, bo oni nawet nie są w stanie odebrać połączenia bez zdjęcia rękawiczek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeszcze wracając do tematu, żeby nie było offtopowo, to hero z oryginalną folią zaczął strasznie mulić! Także nie wiem co jest może przypadek, może nie, ale puki nie znajdę lepszej folii, to tej nie odklejam.

a co tu ma folia do mulenia ?

ja też jestem uczulony jeżeli chodzi o rysy na nowym sprzęcie :) a szczególnie na ekranie ...

mam folie i na pewno zawsze będę miał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi