Skocz do zawartości
zezol

Folia na wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

baggus

Marci-n - to już od osoby zależy najwyraźniej czy się rysuje czy nie. 5 miesięcy miałem G1, nosiłem go normalnie w kieszeni spodni bez futerału(w kieszeni tylko telefon) i na obudowie dosłownie zero rys. Tzn. może i są, ale trzeba by się baaardzo dokładnie wpatrywać. Jeżeli nie byłoby wytarcia z tyłu części telefonu z ekranem od jego wysuwania to spokojnie oceniłbym stan wizualny na idealny. Ekran(a raczej folia) tak samo prawie ideał. Tylko ryski malutkie patrząć pod światło.

Sam byłem pedantyczny strasznie odnośnie telefonów i każdy poprzedni miał od razu zakładaną folię. Przy Magiku przełamałem te przyzwyczajenia - pierwszy tel. bez klawiatury i folii na wyświetlaczu i myslę, że tak już zostanie.

Dobra, kończe offtopa, bo w sumie to sam jestem tutaj od pilnowania, żeby jego nie było, ale każdy czasem trochę musi sobie trochę luźniej popisać ;)

Aaa i żeby nie taki całkowicie offtop to powiem, że teraz brat ma mojego G1 i czasami jak coś na nim robie to jest różnica w czułości ekranu. Nie czujecie tego, bo się szybko idzie przyzwyczaić, ale jeżeli używa się cały czas telefonu bez folii i na chwilę weźnie jakiś z założoną to róznicę się wyczuje. G1 i Magic mają takie same ekrany, więc raczej nie ma różnic technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do folii to kupiłem "BRANDO" ULTRA CLEAR

Folia jest super-w ogóle jej nie widać, nie wypływa na czułość ekranu na dotyk. Jedynie na początku, dosłownie przez kilka minut po założeniu stawiała palcu większy opór niż "goły" ekran.

Warta swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@KrisPOD wiesz na jakiej zasadzie działa wyświetlacz pojemnościowy? Moim zdaniem może inaczej rozkładać się pole elektryczne( przez folie telefon może uznawać, że dotyk jest na większej części ekranu), ale tego nie wiem chociaż wydaje mi się to sensowne. Zdjąłem na chwile folie i subiektywnie telefon przyspieszył. Też mi się nie chciało wierzyć.

@baggus w sumie większe lagi też mogą być przez słabsze wyczuwanie dotyku i rozkład pola na większej powierzchni. Może poszukam potem coś więcej na temat wyświetlaczy.

Co do folii oryginalnej to rogi zaczynają się prostować i powietrze wychodzi powoli spod folii, ale i tak jestem niezadowolony z niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yuras

Witam,

trochę tak późno znalazłem ten wątek, ale zakupiłem ostatnio folię, która jest w sumie już w drodze do mnie i tak przeglądając ten temat nie wiem teraz czy dokonałem dobrego zakupu..

Co myślicie o czymś takim:

http://allegro.pl/item743106225_folia_n ... matka.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie ja najpierw miałem to super folie brando no i wszystko było ok dobra przejrzystość ekranu i w ogóle ale następnie kupiłem za 8zł w swoim mieście ciętą pod rozmiar poliwęglanówke i nie widzę żadnej różnicy poza ceną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie dopiero teraz oryginalna folia idealnie przylega do powierzchni wyświetlacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yuras

Ja w tej chwilę mogę powiedzieć, że taka zwykła folia poliwęglanowa, jak wyżej dałem link bez problemu daje radę. Jak się ją przetrze jakąś szmatką to jest idealnie (wiadomo palce). Jedyną dziwną rzecz, którą zauważyłem ostatnio to, że ekranik mi się czasem jakoś nienaturalnie rozjaśnia, choć to może być wina PowerManagera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam taką: HTC MAGIC = FIRMOWA FOLIA POLIWĘGLAN +APLIKATOR Do Magica pasuje idealnie i do pozostałych (G1, Hero) też powinna; w końcu to taki sam wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałem rok temu u tego użytkownika (ptertlen1) folie. Jeszcze wtedy była to folia "no name" :P Ale wszystko ok folia naprawde zabezpiecza i jest przejżysta.

Co do folii Brando to są one naprawdę dobrze wykonane. Używałem ich przez lata w palmtopach i muszę powiedzieć że po roku używania folia tej firmy dalej wygląda w dobrze.

A teraz pytanie o inną folie czy może ktoś używał tej: http://www.allegro.pl/item821567693_oryginal_zagg_invisible_shield_htc_hero_front_fv.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi