Skocz do zawartości
zezol

Folia na wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Macieek Jeżeli chcesz naprawdę dobrą folię sprawdzoną przez tysiące osób to kup folie brando. Miałem już kilka telefonów z dotykowym ekranem. Na każdym miałem tą folie i ze swojego doświadczenia wiem po roku używania dalej jest dobra, nie odkleja się i nie daje się łatwo rysować. Szczególnie że używałem jej z telefonami z WM gdzie ekran wymagał rysika (rezystancyjny) a tutaj obłsugujesz wszystko pacem, który nie jest ostro zakończony i wykonany z plastku. Przy swoim hero używam też tej folii i pięknie się trzyma i nakleiłem ją bez żadnych pęcherzyków i kurzu pod nią i w ogóle jej nie widać. Wersja tej folii Ultra Clear(różowe opakowania) pod palcem jest wyczuwalna tak samo jak sam ekran telefonu, nie przeszkadza w działaniu dotyku, odbija światło tak samo jak sam ekran. Jeżeli chcesz wersję bardziej do pracy w pomieszczeniach to niektórzy polecają matową wersję Protector Plus (błękitno niebieskie opakowania - jeżeli dobrze pamiętam). Do tego na folię jest gwarancja na 1 rok (nie każdy sprzedawca o tym wie) oraz folia jest "przyklejana elektrostatycznie tzn że możesz ją odkleić i wymyć wodą a następnie wysuszyć i nakleić z powrotem (nie bardzo się to opłaca bo jak nakleisz folie to pod nią nic się nie dostaje a jak odkleisz i będziesz ją suszył to zawsze coś złapie). Jeszcze sprawa naklejania jej na telefon. Wejdź do takiego pomieszczenia w którym przez dłuższy czas nikt nie chodził (żeby kurz osiadł) i dobrze wyczyść ekran (pomagają chustki do okularów z mikrofibry).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki :) chyba kupię Brando, tylko którą z nich? Hmm czas się zastanowić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To kolego powiedz mi ile używałeś i jakie folie że możesz tak stwierdzić ??

U mnie wszyscy domownicy oraz znajomi posiadający telefony z dotykiem mieli i mają folie brando. Przetestowana była prze zemnie i przez nich na takich telefonach: HTC Hero, HTC Magic, HTC Himalaya x2 (mój i brata), HP iPaq hw6915, Sony Ericsson P1i, Mio A501, HTC TyTn II. Jeszcze ładnych kilka lat temu miałem ją na Compaq iPaq ale nie pamiętam modelu. Wszystkie poza HTC TyTn miały folię w wersji Ultra Clear, na TyTn'ie jest Protector Plus. Sprzęt z dotykami używam od 5 lat.

Z Tych telefonów Hero, Magic oraz P1i mają folie krócej niż rok. Brat eksperymentował przez pewien czas z innymi tańszymi foliami z allegro oraz dwoma które dostał gratis do telefonu. Ale w końcu poddał się bo a to jedna się odklejała, a to łatwo się rysowała, a to zniekształcała wyświetlane kolory. I kupił brando.

Folia pomimo ceny wg. mnie opłaca się bo za ten czas w którym zużyjesz kilka folii po 12 zł. To bez problemu będziesz miał jedną i porządną.

Folie diamond screen polecam tym którzy posiadają telefon bez dotykowego ekranu. Kilka postów wcześniej napisałem że miałem folię od tego sprzedawcy na jednych z telefonów była to nokia 5300 XpressMusic. I folia ta uratowała mi wyświetlacz przed konkretnym zarysowaniem. Jednak jak dla mnie to łatwo się porysowała i kilka razy ją zmieniałem w ciągu posiadania telefonu przez pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam sie z Wojtkiem. Sam mialem ta nieprzyjemnosc potestowac folie od 3mk i Brando. Porownania w ogole nie ma, oczywiscie na korzysc Brando

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wojtek5 nie chodziło mi o to że folia podana prze zemnie jest lepsza od brando, czy napisałem coś takiego w tym poście?

chodziło mi o to że jak ktoś nie ma możliwości kupna brando to może kupić tę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sykes

wszyscy chwalą folie brando, ale widze ze jest przyklejana elektrostatycznie, czyli jak? bez kleju, prawda?

Nie ma tam efektu pixelizacji? ekran sie nie zniekształca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol
    wszyscy chwalą folie brando, ale widze ze jest przyklejana elektrostatycznie, czyli jak? bez kleju, prawda?

Nie ma tam efektu pixelizacji? ekran sie nie zniekształca?

Tak, nie ma żadnego kleju. Wystarczy ją przywrzeć/położyć na ekranie i sama się "przyczepi". Trzeba tylko robić to dokładnie, żeby bąbelki powietrza nie zostały.

Ekran się nie zniekształca ani nie rozpikselowuje. Wszystko jest w porządku.

PS. Ja mam Brando Ultra Clear.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brolic

widze ze brando kosztuje 29zł+8 wysyła, a ile tych foli jest w opakowaniu?? 1??

ja nie uzywałem brando, stwierdziłem ze szkoda kasy i kupiłem DiamondSCREEN (podawałem link wczesniej kolega bartek43 rowniez) 12zł +3 wysyłka za 2 folie, jestem zadowolony ale trzeba dobrze na nalepic (jak kazda)

moze kiedys kupie brando, jak narazie mnie nie stac :P

jesli ktos nie ma na brando to DiamondSCREEN jest dobrym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a ile tych foli jest w opakowaniu?? 1??

Jest jedna. Bo po co więcej skoro jest bardzo dobra, ma gwarancje producenta na rok i po roku użytkowania potrafi dalej wyglądać jak nowa ??

@Sykes - Folia ta przykleja się elektrostatycznie tak jak to już wcześniej kolega zezol napisał. Pierwszy raz jak kupiłem tę folie na mojego iPaq'a to myślałem że ktoś wciskał mi ciemnote że ta folia jest elektrostatyczna. Bo łapie się tak ekranu jak by była na kleju (tzn tak mocno w porównaniu z inną folią też elektrostatyczną - nazwy nie pamiętam ale to szmelc jakiś był, jeden z eksperymentów brata). Ale dzięki przyklejaniu elektrostatycznemu nie mamy szans na pozostawienie kleju na ekranie. Oraz jak wcześniej pisałem folię można wymyć i wysuszyć. Jeżeli konkretnie się komuś zabrudzi. Tylko wtedy łatwo jest złapać jakiś kurz albo paproch na nią.

Edytowane przez wojtek5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi