Skocz do zawartości
adi1

Przedłużenie umowy

Rekomendowane odpowiedzi

adi1

Cześć, kończy mi się umowa z Orange pod koniec czerwca. Obecnie mam taryfe Delfin za 59 zł plus internet 100 mb za 5 zł, czyli razem 64, ale ostatnio za rachunek płace nie mniej niż 70 zł. Wziąłem ją bez telefonu. Zaproponowali mi na przedłużenie taryfe pantera za 69,9 plus 20% minut więcej i jakieś badziewne telefony. Czy da się od nich wydusić więcej? Bo zastanawiam się poważnie nad przejściem do Play All Inclusive Max za 75 zł, ale czy warto? Dodam, że dużo rozmawiam (różne sieci), a z internetu też chciałbym korzystać swobodnie. O zasięg się nie martwię, bo w domu na wsi mi z orange po 3g śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jesteś długo to może uda Ci się coś ugrać. Proponuję przedstawić im warunki Play (znają je napewno) i domagać się takich samych warunków. Przed załatwianiem czegokolwiek i podjęcie decyzji DOMAGAJ się zawsze regulaminu promocji, który Ci oferują. I poproś o taki plik na maila przed podpisaniem czegokolwiek. Przyda Ci się to przy podjęciu decyzji. Na stronie Orange np. nie znajdziesz regulaminu promocji do ich "nowych planych korzystnych" (oferta firmowa) a po odnalezieniu takowego i zapoznaniu się z nim wychodzi wszystko na jaw, że minuty, które są proponowane do wszystkich minutami do wszystkich nie są. Moim zdaniem dzwoniąc do wszystkich operatorór, Orange nie zbliży się niestety do Play w dniu dzisiejszym. Jedyne czym mogą Cię zachęcić do telefon w lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi1

Dzięki za radę. Ma do mnie dzwonić kobieta w przyszłym tygodniu więc dowiem się wszystkiego. A jeżeli chodzi o telefon, to owszem, chciałbym zmienić, ale aż tak mi na tym nie zależy. Po rozmowie opiszę ciąg dalszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

A jakie to tl ci proponowali , możesz napisać . ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dzwonią telefony proponują słabe, bo konsultanci chcą jak najwięcej zarobić, ale tak jest w każdej - do dziś pamiętam panią z Play, która uważała, że Nokia C2-01 w abo za 90zł jest spełnieniem moich marzeń.

Teraz są świetne promocje na telefony:

Mistrzowska oferta - obniżka cen tylko do 29 marca - Okazja - www.orange.pl

Na Twoim miejscu przeszedłbym na Panterę i wziął tą Xperię Arc S -> naprawdę warto, w All Inc. 75 ten telefon kosztuje prawie tysiaka!

A na Xperię Neo V z racji przenoszenia numeru do Play też nie masz co liczyć, niby reklamują, ale jednak na magazynie od 2-3 tygodni już nie mają i coś nie widać żadnej zmiany. Reszta telefonów jest albo w dzikiej cenie, albo niedostępna. Właściwie wszystko, co zaoszczędzisz przechodząc do Play, dopłacisz do słuchawki. Moim zdaniem nie warto, bo za kolejne 2 lata w Orange będziesz miał jeszcze lepsze bonusy i ceny telefonów w Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak dzwonią telefony proponują słabe, bo konsultanci chcą jak najwięcej zarobić, ale tak jest w każdej - do dziś pamiętam panią z Play, która uważała, że Nokia C2-01 w abo za 90zł jest spełnieniem moich marzeń.

Teraz są świetne promocje na telefony:

Mistrzowska oferta - obniżka cen tylko do 29 marca - Okazja - www.orange.pl

Na Twoim miejscu przeszedłbym na Panterę i wziął tą Xperię Arc S -> naprawdę warto, w All Inc. 75 ten telefon kosztuje prawie tysiaka!

A na Xperię Neo V z racji przenoszenia numeru do Play też nie masz co liczyć, niby reklamują, ale jednak na magazynie od 2-3 tygodni już nie mają i coś nie widać żadnej zmiany. Reszta telefonów jest albo w dzikiej cenie, albo niedostępna. Właściwie wszystko, co zaoszczędzisz przechodząc do Play, dopłacisz do słuchawki. Moim zdaniem nie warto, bo za kolejne 2 lata w Orange będziesz miał jeszcze lepsze bonusy i ceny telefonów w Orange.

Nie do końca jest tak jak piszesz, Neo V to nie jest jedyny telefon do wyboru w tym abonamencie. A różnice w opłatach względem minut niekoniecznie straci na zakupie telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie twierdzę, że jedyny w ofercie, ale jedyny w ciekawej cenie. Wybacz, ale przy abonamencie za 75zł na 2 lata mam chyba prawo oczekiwać, że cena telefonu będzie niższa niż nówki na Allegro.

Nie twierdzę, że oferta Playa jest niekorzystna - mogę polecić abonament bez telefonu. Jeśli chodzi o zobowiązanie ze słuchawką, to z obecną promocją Orange jest znacznie lepszym wyborem niż pozostali operatorzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi1

Ok, ale wciąż Orange oferuje 270 min i 500 MB, co przy 650 minut i 1 GB internetu w Play wygląda mizernie. Co do pytania Planety, polecała HTC Wildfire S, SE Walkman ("sama nie wiem co on w sobie ma oprócz aparatu 5 Mpix..." :D) oraz Samsung Galaxy Ace. Nie wspomniała już, że za 3 zł mam np. SE Xperia Arc S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA
    SE Xperia Arc S.

Ja za te 3 zeta to bym tego właśnie brał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi1

Jeżeli ktoś jest nadal zainteresowany, to sytuacja wygląda tak: drugi telefon od Orange, konsultantka, po informacji, że pierwsza propozycja mi się nie podoba chciała mi dodać do niej pakiet 2 GB przez pół roku za darmo, później płatny. Powiedziałem o przejściu do Play, stwierdziła, że oferty za 75 zł i ich pakietów w AI Max nie jest w stanie przebić (ani przynajmniej zaproponować czegoś zbliżonego). Stwierdziłem, że jeżeli w cenie Pantery II 225 da mi Panterę II 450, to mnie zainteresuje przedłużeniem. Miała zadzwonić w piątek (30.03) i powiedzieć czy coś z tego wyszło, ale telefonu jak nie było, tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi