Skocz do zawartości
donkey.pepe

Android Market i płatne aplikacje, których nadal nie ma

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jest pierwszy dzień czerwca. Przy okazji wszystkiego najlepszego :) . Czasami można było przeczytać w różnych miejscach, że do końca maja użytkownicy z Polski otrzymają dostęp do płatnych aplikacji w usłudze Android Market. No cóż, płatnych aplikacji jest "od cxxxx, aż za dużo" :) Postanowiłem więc zapytać w Erze jak się sprawy mają. Szanując prywatność osób z którymi rozmawiałem, postanowiłem nie podawać ich imion i nazwisk.

Szanowni Państwo. Jestem posiadaczem usługi Era G1. Na stronie internetowej produktu (usługi) można przeczytać następującą treść dotyczącą Android Market: "Tysiące aplikacji do pobrania zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą." Na tą chwilę nie mam możliwości nabycia aplikacji płatnych, nawet ich nie widać w Android Market. Proszę odpowiedzieć mi na pytanie kiedy ta usługa zostanie udostępniona?

Na chwilę obecną nie mamy spisu aplikacji zarówno płatnych jak i bezpłatnych możliwych do zainstalowania w telefonie G1.

Jedyną drogą do poznania nowości jest tylko śledzenie Android Market i wybieranie odpowiednich produktów.

Panie xxxxxxx, wydaje mi się, że nie do końca rozumie Pan istotę problemu. Może wyjaśnię. Nie interesuje mnie spis nowych aplikacji (płatnych i bezpłatnych). Te płatne i tak nie pojawiają się w usłudze Android Market. Interesuje mnie natomiast kiedy w usłudze Android Market będzie możliwość nabywania płatnych aplikacji dla użytkowników z Polski. To jest istota problemu. Kiedy ta usługa będzie dostępna dla klientów z Polski, klientów Ery. Wydaje mi się również, że może to zależeć w głównej mierze od firmy Google.

Dziękuję za nadesłaną korespondencję. Z przykrością informuję, iż na dzień dzisiejszy nie posiadamy informacji na temat uzupełnienia listy dostępnych aplikacji o płatne dostępne w Polsce. Jak Pan słusznie zauważył, w dużej mierze zależy to od firmy Google, która decyduje o tym w 100%. Zalecam śledzenie strony internetowej o Android Market w zakładce Aktualności.

Podsumowując, gwiazdki (na razie) nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawde mówiac to zalezy to od stopnia zbiurokratyzowania kraju w ktorym Google chce uruchomic te usluge, a Polska jest pod tym wzgledem straszna.

Pamietaj, ze kupujac aplikacje napisana przez kogos np w USA, importujesz ja - clo, zmiana kursu walut itp itd - i Google musi miec to wszystko rozwiazane zgodne z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem jeszcze okazji nic kupić w markecie natomiast zakładam, że wcześniej wymagana do tego będzie rejestracja w usłudze Google Chechout. Fakt, że usługa ta nie jest jeszcze spolszczona (i pewnie nie tylko o samo spolszczenie chodzi) jeszcze bardziej oddala nas od daty "uruchomienia" płatnych aplikacji. Ale to tylko moje domysły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iPhone

Czy wiadomo juz jak bedzie mozna placic za te aplikacje, ktore beda wymagaly oplaty?

Bedzie to rozwiazane tak jak w AppStore? Wypukla Karta Kredytowa? Czy moze...hmm? Wasnie co?

Fajnie by bylo, jakby mozna bylo placic, przez operatora, tzn sciagam, a doliczaja mi do rachunku rownowartosc kwoty, ile kosztuje App's.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem niemalże pewien, że wszystko przechodzić będzie przez Google Checkout. Niewtajemniczonym mogę powiedzieć, że jest to w zasadzie ta sama usługa co PayPal. Właściciel tylko inny... W tym interesie Google chce położyć łapę na 30 procentach wartości sprzedanej aplikacji. Dlatego myślę, że wszystko będzie przechodzić przez ich system płatności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art

[email protected] taki model absolutnie nie wchodzi w grę. Właśnie po to został stworzony applestore, android market czy BlackBerry App World żeby się z opami nie dzielić kasą. Taki model jest obecnie, możesz kupić grę np. od avantisa i sposób dystrybucji i rozliczania jest fatalny - to tylko kolejna ręka do przełożenia pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tlen

Dołączę się do tematu ;) i powiem jak ja to widzę, myślę że nigdy albo najpóźniej jak to tylko możliwe polacy uzyskają dostęp do Android Market :/ , zadacie pytanie dlaczego, otóż popularność G1 w polsce nie jest spora , wiadomo rachunki za net :< , więc Google nie fatyguje się przyśpieszyć "a poddają wątpliwości czy ma nawet takie zamiary" wielokrotnie możemy obserwować że jesteśmy traktowani na samym końcu, . :rozpacz: .. , a to że mamy dostępne G1 to można uznać za cud :padam: .

Podsumowując czekanie na Android Market może być takim samy czekaniem jak na iTunes Store (do dzisiaj nie można kupować z polski :rozpacz: ), i nie zdziwię jeżeli będzie tak samo z Android Market :/ .

Podobno jest aplikacja odblokowująca dostęp do aplikacji płatnych ale poddaję wątpliwości gdzie są przekazywane później nasze dane płacąc :chytry: , a później po jakimś czasie zostanie pobrana piękna kwota z naszego konta a wyglądać będziemy tak :mur: , i chcę dodać że wielu myśli błędnie posiadając karty typu ekarty, ponieważ niewpłacenie pewniej kwoty nie zabezpiecza nas wcale :kwasny: , jeżeli zostanie dokonana transakcja w firmie abc a w regulamin jest odpowiedni mogą żądać zapłaty pomimo braku środków :orany: , a jeżeli nie mogą pobrać naliczają odsetki :szok: , no cóż jeżeli ktoś chce się sądzić z firmą abc w USA proszę bardzo nie zaprzeczam że możliwe do wygrania ale z powodu na liberalne prawno w USA życzę powodzenia tym który się podejmą tej drogi :zdziwko: , więc posiadanie typowej karty wypukłej nieróżni się niczym, a jeżeli nie wierzy mi ktoś to radzę przeczytać co podpisują w banku ponieważ wyglądać będziemy tak później :mur: , na koniec dodam że zablokowanie karty też może się na niewiele zdać głównie dotyczy to ekart, inaczej ma się w przypadku kart wypukłych ale sporo do opisywania . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Ten program zmienia parametry karty sim podawane do Android Marketu. Dane karty płatniczej to można podać na stronie google checkout, robiąc to całkowicie bez użycia telefonu. Jeżeli z G1 byłby dostęp do danych karty to już by to dawno temu wyszło, a nawet byłaby pewnie wielka afera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Witajcie,

Udało mi się kupić poza Marketem dwie fajne aplikacje: YouTubeDownloader za $1,99 i SnapPhoto Pro za $1,0 płacąc za pomocą PayPal.

Akualizacje dostaję mailem. Piszcie bezpośrednio do twórców aplikacji.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zyd

ja myślę że nigdy nie zobaczymy w polsce płatnych aplikacji, za mały rynek, może w przyszłości gdy telefony z androidem sie rozpowszechnią... zresztą większość użytkowników i tak ściągnie za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x