Skocz do zawartości
Bieniu

Instalacja Superuser 2.1 na niezrootowanym romie

Rekomendowane odpowiedzi

Bieniu

Witam

Mam w Hero stockowy ROM po pierwszej części aktualizacji. Przed aktualizacją miałem root zrobiony za pomocą Instant Root ale obecnie nie działa. Czy mogę zrobić tak, że z custom recovery zainstaluję paczkę su-2.1-cd-signed.zip ze strony http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828? Czy to zrootuje mi rom i nic nie uwali?

---------- Post dołączono o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Nikt nie odpowiedział więc spróbowałem sam. No i dzieje mi się coś dziwnego. Ale od początku:

- zainstalowałem FlashRec 1.2, zrobiłem nim backup recovery i zflashowałem recovery-RA-hero-v1.6.2.img

- uruchomiłem telefon w trybie recovery, zrobiłem nandroid backup i zflashowałem paczkę su-2.1-cd-signed.zip

- uruchomiło telefon, sprawdzam root nie działa

- ponownie uruchomiłem telefon w trybie recovery... i tu była niespodzianka bo zamiast custom recovery pojawiło się standardowe recovery

Jakim cudem telefon przywrócił standardowe recovery? Powtórzyłem wszystko jeszcze raz i dokładnie to samo się dzieje. Custom recovery znika po uruchomieniu telefonu. Wcześniej nigdy tak nie miałem. To po tej pierwszej części aktualizacji taki mechanizm został dodany?

Edytowane przez Bieniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak będzie się działo po aktualizacji tej przygotowującej do update do 2.1 dlatego były ostrzeżenia w dziale z ROM'ami żeby uważać na tą aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja po aktualizacji zrobiłem :

Wszystko według instrukcji :

Flash rec - instalacja, backup - flashowanie recovery RA-Hero (klikasz uruchom w trybie recovery [ nie dziala] po czym uruchamiasz tel Home + Power)

RA-hero dla HTC Hero (v1.6.2) : Backup/nand - full wipe + partycje - flash zip vilianrom)

Restart i vilian działał + recovery było RA

Działa, ok. Problem w Wi-Fi ! Powracam

Home+ Power

RA-hero dla HTC Hero (v1.6.2): full wipe - restore nand

Wchodzę do systemu mam już FlasREC wtf ?

Wchodzę do Recovery tez jest oryginalny, wow !

Musze powiedzieć że dzięki temu mogę oddać tel do serwisu w stanie z oryginalnym oprogramowaniem :) Dobra opcja :)

EDIT : A FlashREC zadziałał mi dopiero po przywróceniu danych fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Spróbuj wgrać recovery, wgrać jakiś Custom ROM i sprawdź wtedy czy po restarcie recovery pozostanie. Myślę, że powinno zostać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    restore nand

Następnym razem postaraj się to napisać w bardziej zrozumiałym języku. Z tego wynika, że nandroid Ci przywrócił recovery, tak?

Bieniu to bardzo dziwne co piszesz, jakie masz teraz SPL? z tego co pisali na xda wynika, że ta mini aktualizacja nie rusza SPL a teraz okazuje się co innego, chociaż problem może wynikać czegoś zupełnie innego.

W ostateczności zrobisz goldcard i downgrade przez RUU. Tak samo jakbyś chciał zrootować Erę G2.

Próbowałeś flashować recovery tak jak jest w instrukcji instalacji tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

SPL mi się nie zmieniło czyli jest 1.76.0007. Próbowałem w nocy jeszcze kilka razy. Przy każdym starcie systemu jest przywracane standardowe recovery. Cholera nie wiedziałem, że pierwsza część aktualizacji zmienia coś w zabezpieczeniach telefonu. Z tego co szek-spir pisze z tego znikającego recovery można wgrać inny rom i po tym problem z przywracaniem recovery powinien zniknąć, tak na logikę przyjmując ;) Przy próbie fleshowania recovery wg instrukcji mam komunikat:

E:\androidsdk\tools>fastboot boot recovery-RA-hero-v1.6.2.img
    downloading 'boot.img'... FAILED (remote: not allow) 

czyli nie da rady. Trzeba by najpierw goldcard zrobić.

Na razie się chyba wstrzymam z kombinowaniem aż do wydania zrootowanej paczki z Andkiem 2.1 zrobionym z aktualizacji. Wtedy spróbuję wgrać rom z recovery, a jak nie to goldcard.

Także w tym miejscu ostrzegam wszystkich przed pierwszą częścią aktualizacji. Coś ona miesza i utrudnia życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś z karty flashować? To jest ta 2 metoda, mi wywaliła błąd ale później poszło. Widziałem jakiś czas temu na xda dodatkowe komendy związane z recovery - erase i inne, może coś się uda z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu
    Próbowałeś z karty flashować?

Możesz rozwinąć o co chodzi bo ja mało zaawansowany jeszcze w tych sprawach jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adb shell reboot recovery (nie wiem czy robić to na włączonym telefonie czy w recovery czy fastboot, kombinuj jak się uda;) )

adb shell mount /sdcard

adb shell flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img

adb shell reboot

---------- Post dołączono o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Mi ten mount nie działał. wywalało błąd ale normalnie flashowałem.

Jakby co to robisz downgrade jakimś RUU z odblokowanym SPL, on Ci wszystko przywróci do porządku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Niedługo będzie dostępny zrootowany Andek 2.1 i zastanawiam się jaką kolejność przy jego instalacji wybrać. Z tego co poczytałem wszędzie najpierw radzą zflashować radio a dopiero później rom. Po wrzuceniu radia ma być restart. Tylko wtedy system przywróci mi standardowe recovery. Nie schrzani mi to telefonu? Może lepiej najpierw wipe, później flash romu, restart i dopiero flash radia? Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dlatego wolę zapytać co by płaczu nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi