Skocz do zawartości
colorowy

[XWLPG]SensatioN ROM 3.5 ICS

Rekomendowane odpowiedzi

Vasago

Jezeli ten ROM jest "piekny i stabilny", to strach sie bac jak wygladaly inne ICS-y na S2.

Po kilku dniach uzytkowania moje wrazenia sa takie:

In plus - nowsze wersje googlowskich aplikacji:

-Chrome ejst zdecydowanie najfajniesza androidowa przegladarka;

-Gmail wreszcie nie wyglada jakby powstal pod WM;

-Gtalk podobnie;

-Wiecej opcji konfiguracyjnych w menu systemu (w tym zliczanie danych, ktore pozwolilo mi odinstalowac aplikacje jakiej do tej pory w tym celu uzywalem);

-ICS-owy lockscreen, ktory dziala wyraznie lepiej niz jego klony pod GB.

In minus:

-ROM jest wolniejszy niz GB. Wszystkie animacje, menu, przejscia miedzy ekranami, itd. pojawiaja sie wolniej.

-ROM jest niestabilny. To co powinno byc najwieksza zaleta ICS, czyli wielozadaniowosc, jest w tym ROM-ie jego najwieksza wada. Tak jak juz wyzej pisalem - kilka operacji wykonywanych jednoczesnie i mamy duze szanse na ~10 sekundowa zwieche z czarnym ekranem, a nastepnie komunikat, ze aplikacja x zostanie zamknieta.

-ROM zostal pozbawionych wyróżniających go funkcjonalności czyli zintegrowanego JKay'a i BLN-a. Mamy co prawda opcje konfigurowania skrotow pod rozwijalna belka, ale JKay dawal wiecej funkcji;

-W Six Guns pojawil mi sie nowy "efekt", a mianowice utrata responsywnosci ekranu. Wirtualny pad czesto pozostaje wychylony, mimo, ze go nie dotykam, a ekran nie reaguje na przesuwanie po nim palcemw celu odwrocenia postaci. W efekcie tytul jest praktycznie niegrywalny. Dziwna sprawa, bo juz w MC3 takich kwiatkow nie ma.

Da sie z tym wszystkim zyc, ale glownym powodem, dla ktorego nie wracam do wersji GB sla wlasnie wspomniane zmiany a googlowskich aplikacjach. Czekam wiec na jakas dopracowana wersje.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na kaażdym ICSie samsunga mam taki problem z grą Six Guns. JKay moda jest pozbawiony ponieważ sam Jkay nie wypuścił jeszcze wersji pod ICS... Co do bln to możesz sobie dograć Siyah i będziesz miał to czego Ci brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vasago

Próbowałem, ale telefon zaczął się dziwnie grzac i wróciłem do domyslnego kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

są już 2 nowe wersje

na LP3 i LPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vasago

Zmiana nazwy tematu troche mylaca, bo poprzednie opinie odnosily sie do wersji 3.0.

Wrzucilem 3.2. Poki co jest duzo lepiej. Przede wszystkim zniknela wiekszosc spowolnien. Obecnie wyglada to juz chyba podobnie do wersji na GB.

Zwiechy odnotowalem tylko po pierwszym uruchomieniu systemu. Telefon mulil przez pare minut, kilka aplikacji sie wywalilo, ekran w ogole nie chcial reagowac na dotyk, ale po dluzszej chwili wszystko ozylo i tak dziala do chwili obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry rom, ale mam problem, nie wiem jak ustawić tapetę ekranu blokady (można tylko wybrać ze standardowych, nie ma opcji wyboru z galerii). Dzięki za pomoc.

Edit.

zainstalowałem fixa z xda, nadal jest ten sam problem, jak próbuję zmienić tapetę to wywala aplikację TWwallpaperChooser czy jakoś tak. Ktoś wie o co chodzi?

Edytowane przez livingproof

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arE

Wyłącz optymalizację 2d. W poprzednich wersjach pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom naprawdę wymiata. Jest coraz lepiej.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry rom, ale mam problem, nie wiem jak ustawić tapetę ekranu blokady (można tylko wybrać ze standardowych, nie ma opcji wyboru z galerii). Dzięki za pomoc.

Zobacz czym przypadkiem nie wyłączyłeś sobie GALERII w ustawieniach aplikacji. Bo ja zobaczyłem że są 2 galerie, to tą starszą wyłączyłem i też miałem do wyboru tylko standardowe tapety :))

Rom jest fajny, tylko trochę skoszony CRF OFF, bo jak się wyłączy ekran to na ułamek sekundy się jeszcze podświetla, dziwna sprawa. Nie wiem czy tego dotyczył lockscreen fix, ale zainstalowanie go nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez zauwazylem bug z CRF OFF. Co do Lock screen'a to wylaczylem go na stale w opcjach bezpieczenstwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi