Skocz do zawartości
andpow

Brak zdjęć w galerii po aktualizacji do ICS

Rekomendowane odpowiedzi

andpow

Witajcie, po zaktualizowaniu do ICS w galerii nie wyświetlają się żadne zdjęcia , Brak zdjęć lub filmów z wykrzyknikiem. Na karcie takie się znajdują, jeśli zrobię nowe zdjęcie wtedy pokaże się, ale po wył/wł telefonu lub po podłączeniu do komputera jako pamięć przenośna i odłączeniu, znów brak zdjęć. Czy ktoś może coś na to poradzić?

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Menu ->> pokaż/ukryj albumy ?

Może po prostu masz poukrywane "foldery"

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andpow

moze nowy android ma ograniczenia co do ilości zdjęć? danych? mam karte 16gb, Ale raczej chyba moja karta jest uszkodzona

- karta nie jest uszkodzona, raczej wina któregoś z plików które wgrywam, podejrzewam pliki flash video .flv

Edytowane przez andpow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko22

U mnie po aktualizacji też nie pokazywał Sensation nic w galerii. Odinstaluj i raz jeszcze zainstaluj kartę pamięci. U mnie pomogło. No i restart nie zaszkodzi. Jak to mówią, z głodu nikt jeszcze się nie zes...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

U mnie to samo było - twardy reset (nie szybki) pomógł.

edit - znowu mam brak zdjęć - wtf ?

edit1 - po zablokowaniu i odblokowaniu znowu są - coś jest nie tak z galerią po aktualizacji i na pewno nie jest wina karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andpow

Moje spostrzeżenia:

miałem 2 filmiki z rozszerzeniem .flv, których standardowy player nie "widział" zrobiłem format karty, wgrałem ponownie całą zawartość ale bez tych filmów i jest wszystko ok.

Wydaje się że wina po stronie "thumbails", ponieważ kolejny przypadek był taki: 1 zdjęcie zrobione aparatem które następnie zostało skasowane (oprócz niego inne obrazy na karcie); po podłączeniu i odłączeniu fona z komputera, galeria pokazuje pozostałe obrazy i ..... to zdjęcie które zostało skasowane! ale to tylko jego miniaturka (thumbails) której nie dało się powiększyć, po usunięciu jej wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Wg. mnie kwestia leżała w prawidłowym przeskanowaniu i wykryciu zdjęć - po dwóch reboot'ach i odmontowaniu karty, wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

U mnie, kiedy po update nie wykrywał niczego na karcie SD wystarczyło wejść w ES File Explorer. I już. Jak zobaczyłem pliki zapisane na karcie w tym programie, to i system się obudził i moje dzwonki i zdjęcia pojawiły się tam, gdzie powinny były się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi