Skocz do zawartości
hexen

Nieciekawe mam wieści dla posiadaczy ICS na Sensation - Dyskusja po update

Rekomendowane odpowiedzi

hexen

a czemu? No ja ICS od HTC mam od niecałego miesiąca (z racji uczestnictwa w HTC Elevate), różnił się jedynie wersją, bo na końcu była .3, a nie 5., jednak dziś rano dostałem 6MB update do .5 (tej co Wy). Co Was czeka?

- jedno puste miejsce na rosii barze, nie wiadomo po czym i na co, ale wszystko będzie grać jakiś czas i w końcu zrobi się tam pusta "ikonka". Nie, to nie wirus i nie, przywrócenie do ust. fabrycznych nie pomoże.

- brak oszczędzania energii

- problemy z przywracaniem kopii SMS z pliku

- zauważyliście brak switcha Wi-Fi i GPS w Quick Settings? Nie? To zauważycie ;)

- nie wszystkie gry będą Wam działać tak jak powinny, niektóre będą i będą się wykrzaczać na kolorowo

- HTC Hub nie obsługuje ICS

- w ICS od HTC brak masy funkcji z czystego ICS'a, np. BlindType, która to jest funkcją rewolucyjną, piszę się znacznie lepiej.

- na działające odblokowywanie twarzą nie liczcie, ale to nie wina HTC, a samego Google, kiepsko to zrobili

- znany problem na ICS'ach od HTC to też to, że przy każdym uruchomieniu telefonu system na nowo będzie aktualizował Wasze aplikacje, tak jak 1 raz po update (mnie to np. dotyczy), związane jest to z dalvik cache i nie ma rozwiązania bez roota, chyba, że ponowne wgranie przez RUU (którego chyba póki co nie ma).

fajne rzeczy:

- znacznie szybciej chodzi system, animacje są płynniutkie, bez zacięć na zapełnionych 7 pulpitach, można zmieniać czas animacji w ustawieniach

- szyfrowanie pam. wew. i kart pamięci, w .3 nie działało, nie wiem jak w .5, ale wstrzymałbym się bo stawką są dane z karty (HTC oficjalnie do testerów w tej sprawie pisało) ;)

- ukrywanie wzoru odblokowania

- dodawanie folderu do navibaru

- usuwanie pulpitów, zamiast zostawianie pustych

- możliwość ograniczenia ilości procesów w tle

i to w sumie tyle chyba. Sam ICS od HTC jest niedopracowany, Sense 3.6 wygląda koszmarnie, ale mam przecieki dobre odnośnie Sense 4 i nie, nie są to spekulacje z XDA :)

Dodam jeszcze jedną, najważniejszą kwestię: TELEFON NIE NADAJE SIĘ DO UŻYTKOWANIA JEŚLI AKTUALIZOWAŁEŚ ZE SPERSONALIZOWANEGO GB. PO AKTUALIZACJI WYCZYŚĆ TELEFON DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH, ODCZUJESZ ULGĘ.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez hexen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HTC hub dziala. Odblokowanie twarza tez dziala I to calkiem sprawnie.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hexen
    HTC hub dziala. Odblokowanie twarza tez dziala I to calkiem sprawnie.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

to albo mam krzywy ryj, albo nie wiem ;) Działa, owszem, w pełnym oświetleniu, a nie żyjemy w szklarni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zmienić ten rodzaj animacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hexen
    Jak zmienić ten rodzaj animacji ?

Wybacz, złego słowa użyłem, nie rodzaj, a czas animacji :)

Ustawienia > Więcej opcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

To jest wlasnie dzialanie na oficjalnych aktualizacjach. Kiedy mozna miec dzialajacy ics z nowym sense4 w wersji custom, w tym temacie ludzie gryza sie o stock ics ktory przez kilka nastepnych aktualizacji bedzie pozostawial wiele do zyczenia... Troche wstyd. Mysle szyderczo czy nie warto podlaczyc tego tematu pod instrukcje roota i s-off by czlowiek wiedzial po co to wszystko robi. Wedug mnie, kazdy custom GB dzialal lepiej niz stockowy. Malo tego, dobry cusrom GB dziala lepiej niz custom ICS o stocku nie wspominajac. Pisze to na podstawie mojego doswiadczenia i dzisiejszego powrotu do "oryginalu" gdyz custom ICS nie do konca spelnil moje oczekiwania i zalowalem przejscia na androida v4. Mialem przy tym nadzieje, ze oryginalna aktualizacja ICS sprawi, ze zmienie o nim zdanie. Mylilem sie... Bledy ma i to nie male. Kolega wyzej o nich wspomnial wiec nie bede ich powtarzal. Teraz juz jestem na 100% pewien, ze nowe nie znaczy lepsze i ics jest dla tych ktorzy nie koniecznie chca miec w pelni funkcjonalny system a bardziej jara ich 4 z przodu przy wersji androida. W chwili obecnej jade od poczatku i wiem, ze juz nigdy nie wroce do stockowego softu. Wlasnie operuje mojego sensationa i instaluje w nim albo sprawdzony rom oparty na GB albo wersje Ordroid ktora procz ICS daje mi sense v 4 ktore naprawde sprawia mi wielka radosc i napawa optymizmem co do kontynuacji wspolpracy z androidem v4 vel ICS. To tyle odnosnie oficjalnej premiery oficjalnej nowej wersji androida dla naszych sluchawek. Pisze tego posta z motoroli ktora ma chyba lepsza wersje ICS w wydaniu custom niz nasza sensacja w oficjalu...

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oluś

Brak switchy gps i wifi rzeczywiście drażni - myślę jednak że można się do tego przyzwyczaić. Prócz tego wcale nie jest tak źle jak by się mogło wydawać po przeczytaniu poprzedniego postu. Mój ics działa płynie i bardzo mi się podoba!

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Powiedzcie czy wam na stocku też się samo wifi włącza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ; ale te niedziałające apki i gry są bardzo denerwujące ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Czytam i analizuje pierwsze wrażenia, każdy wyczekiwał tej aktualizacji a koniec końców więcej przyniosło to problemów niż korzyści... :screwy:

Wysłane z mojego 15rl18j.png za pomocą wrxb2d.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x