Skocz do zawartości
wit3k

Bydlak przywrócił ustawienia fabryczne sam z siebie

Rekomendowane odpowiedzi

wit3k

Wnerwiłem się dziś niesamowicie. Straciłem wszystkie aplikacje, notatki, smsy i kontakty.

Telefon wyłączył mi się na wykładach bo rozładowała się bateria. Po podłączeniu do ładowarki włączył się kreator tak jak zaraz po kupieniu telefonu i huk ARRRGHHH... wszystko pozamiatane.

Czy jest jakiś sposób żeby to odzyskać? Kogo mam powiesić za jaja?

Oddać telefon do serwisu czy to normalka i muszę podjąć jakieś środki zapobiegawcze (np. czy są jakieś aplikacje backupujące bo na karcie pamięci wszystko jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień nazwę tematu na zgodną z regulaminem.

Same to się dzieci robią. Musiałeś coś namieszać w systemie. Masz oryginalny ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

no to żeby było konkretnie:

użytkowniku Tatoo: jeżeli nie wykonałeś backupu danych programem MyBackupPro tudzież innym dostępnym za darmo w Markecie lub również za darmo w downloadzie, nie zrobiłeś nandroid backup danych z przykrością mniemam że telefon spłatał Ci figla lub w wyniku bliżej nieokreślonych okoliczności dokonał samoczynnego złośliwego Wipe/factory reset. Myślę że możesz go powiesić za narządy reprodukcyjne.

Pozdrawiam, nic złego się nie stało z wyjątkiem bezpowrotnego utracenia danych... człowiek uczy się na błędach i następnym razem backup będzie ci wybawieniem.

BTW: q77 byłem zdziwiony znikającymi postami bez żadnych informacji. (nie ma ich w koszu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wit3k

flup dzięki za podrzucenie nazwy programu która z pewnością przyda się na przyszłość.

Co do mojego wpływu na telefon. Nie zrobiłem NIC co mogło by zwiększyć prawdopodobieństwo że coś się sypnie. Mam telefon od 2 tygodni i zachowuję się jak tzw. "zwykły użytkownik".

Wszystkie aplikacje instalowane z marketu, nie rootowałem go, zero modyfikacji, telefon kupiony nowy bez simlocka na allegro od uczciwego sprzedawcy. Jedyne co w nim zmieniłem to tapetę, układ widgetów i dzwonki.

Cała makabra wydarzyła się po tym jak telefon rozładował mi się na wykładach w czasie kiedy PISAŁEM EGZAMIN damnit! Potrzebowałem sprawdzić maila ;p by zwiększyć prawdopodobieństwo przeżycia semestru, ale sobie NIE sprawdziłem bo zdech... aaargh trudno moja wina - nie naładowałem go, ale żeby mnie jeszcze karać przymusowym rozpoczęciem życia od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, a czy ktoś może po ludzku opisać jak zrobić backup całego systemu przed rootowaniem, żeby w razie czego (gwarancji) można było wrócic do oryginalnych ustawień? To chyba jest nandroid backup ale nie mogę znaleźć jakim programem go zrobić?

dzieki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A muszę mieć roota żeby w Recovery mode zrobić backup? Bo ja chce zrobić backup lub ewentualnie ściągnąć skądś oyginalny soft playa zanim zaczne kombinować z rootem i romami

dzięki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dzięki, który z tych romów to ten z Hero z playa?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi